Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

AWANS ORLĄT ŁUKÓW!

Po raz drugi w historii łukowscy sztangiści awansowali do najwyższej klasy rozgrywek. A dokonali tego u siebie w sobotę 4 października podczas finałowej trzeciej rundy Drużynowych Mistrzostw Polski II Ligi. W Łukowie spotkali się przedstawiciele 4 klubów zajmujących czołowe lokaty po drugiej rundzie rozgrywek II ligi. A były to drużyny: Horyzont Mełno, Talent Wrocław i KS Raszyn. Niepokonaną drużyną w tym sezonie były Orlęta Łuków, co potwierdzili też wygrywając zdecydowanie trzecią rundę i tym sposobem w przyszłym sezonie Orlęta jako jedyny klub w naszym regionie, powalczą o jak najwyższą lokatę w pierwszej lidze w podnoszeniu ciężarów. W zawodach wystąpił Robert Dołęga, który wspomógł swoją drużynę o 363,7 pkt. Najstarszy z braci Dołęgów uzyskał w dwuboju 340 kg (150+190). Rekord Polski w rwaniu w kategorii do 85 kg do lat 15 ustanowił wychowanek Roberta Dołęgi, Marcin Izdebski, który uporał się z ciężarem 113 kg. WYNIKI TABELA

Czytaj więcej...

JUŻ JUTRO FINAŁ DMP II LIGI!

Sztangiści ŁKS Orlęta Łuków stają przed dużą szansą na powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. 4 października w sali przy Gimnazjum Nr 2 w Łukowie odbędzie się trzeci, ostatni rzut II ligi podnoszenia ciężarów.

Do Łukowa przyjadą czołowe drużyny z II ligi. Na pomoście zaprezentują się sztangiści UKS Horyzont Mełno, UKS Rzemieślnik Malbork, UKS Talent Wrocław, KS Raszyn oraz ŁKS Orlęta Łuków. W składzie łukowskiej drużyny znaleźli się Robert Dołęga, Marcin Izdebski, Jarosław Daniluk, Patryk Czerwonogrodzki, Łukasz Boncik i Mateusz Karwowski.

Czytaj więcej...

MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW W ŁUKOWIE!

To już pewne. Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów odbędą się w Łukowie. Zawody zostaną rozegrane w dniach 24-26 października na hali przy Gimnazjum Nr 2. Wizyta, którą kilkanaście dni temu złożył prezes PZPC Szymon Kołecki, przyniosła efekty.

Do Łukowa przyjadą najlepsi polscy sztangiści. Swój start potwierdzili m.in. mistrz olimpijski z Londynu Adrian Zieliński, medalista tych igrzysk Bartłomiej Bonk, wicemistrz Europy Tomasz Zieliński, no i oczywiście łukowianin trzykrotny Mistrz Świata Marcin Dołęga oraz Daniel Dołęga Zawody na żywo będzie transmitowała TVP Sport.

Mistrzostwa rozpoczną się w piątek konferencją dla trenerów i działaczy. Odbędzie się ona w auli I LO im. T. Kościuszki. W sobotę wystartują lżejsze kategorie, zaś w niedzielę zobaczymy najsilniejszych ludzi w Polsce. Bracia Dołęgowie wystartują w kategorii superciężkiej. Głównymi organizatorami mistrzostw jest Polski Związek Podnoszenia Ciężarów, Burmistrz Łukowa, Wójt Gminy Łuków, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie, ŁKS Orlęta Łuków oraz Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej.

Czytaj więcej...

MARCIN NAJLEPSZY W NOYABRSKU!!!

W rozegranym w Nojabrsku 4. turnieju o Puchar Prezydenta Federacji Rosyjskiej w kat. + 105 kg zwyciężył Marcin Dołęga (410 kg), w kat. 94 kg trzeci był Tomasz Zieliński (366 kg).

Sukces Marcina jest historyczny, bowiem jest pierwszym polskim ciężarowcem, który zwyciężył w zawodach o Puchar Prezydenta Federacji Rosyjskiej! W dwuboju Marcin uzyskał 410 kg (190 kg w rwaniu w najlepszej próbie + 220 kg w podrzucie) i wyprzedził wyraźnie, bo o 8 kg dwójkę atletów – Antoniego Sawczuka z Rosji i Węgra Petra Nagy’ego – obaj 402 kg w dwuboju. Rosjanin był lżejszy. To nie jedyny sukces Marcina w tej imprezie - wynik 410 kg w dwuboju okazał się najwartościowszy w klasyfikacji Sinclaira - 440,0340 pkt. Zawodnikowi CWSPC Zawisza Bydgoszcz serdecznie gratulujemy!

Drugi z naszych zawodników w tej wadze – młodszy brat Marcina Daniel zaliczył tylko jedną próbę, trzecią w rwaniu – 172 kg, w podrzucie „palił” na 210, 213 i 218 kg i nie został sklasyfikowany. Przypomnijmy, że dzień wcześniej – w kat. 94 kg trzecie miejsce zajął Tomasz Zieliński (366 kg). WYNIKI

Czytaj więcej...

IV PUCHAR PREZYDENTA FEDERACJI ROSYJSKIEJ

W dniach 6-7 września w Nojabrsku, ponad 100-tysięcznym mieście Autonomicznego Okręgu Jamalsko-Nienieckiem odbędzie się 4. Turniej o Puchar Prezydenta Fedaracji Rosyjskiej. W zawodach wystąpią: Tomasz Zieliński (kat. 94 kg), Marcin Dołęga (+105 kg) i Daniel Dołęga (+105 kg).

Czytaj więcej...

Partnerzy

Reklama

Losowy artykuł

W sobotę, 23 sierpnia w Mroczy, z udziałem 4 najlepszych klubowych zespołów kraju, rozegrane zostaną finałowe zawody Drużynowych Mistrzostw Polski Mężczyzn. Finałowy turniej zapowiada się pasjonująco. Po dwóch rundach na czele tabeli

...

Podnoszenie ciężarów

stat4u