Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

AWANS ORLĄT ŁUKÓW!

Po raz drugi w historii łukowscy sztangiści awansowali do najwyższej klasy rozgrywek. A dokonali tego u siebie w sobotę 4 października podczas finałowej trzeciej rundy Drużynowych Mistrzostw Polski II Ligi. W Łukowie spotkali się przedstawiciele 4 klubów zajmujących czołowe lokaty po drugiej rundzie rozgrywek II ligi. A były to drużyny: Horyzont Mełno, Talent Wrocław i KS Raszyn. Niepokonaną drużyną w tym sezonie były Orlęta Łuków, co potwierdzili też wygrywając zdecydowanie trzecią rundę i tym sposobem w przyszłym sezonie Orlęta jako jedyny klub w naszym regionie, powalczą o jak najwyższą lokatę w pierwszej lidze w podnoszeniu ciężarów. W zawodach wystąpił Robert Dołęga, który wspomógł swoją drużynę o 363,7 pkt. Najstarszy z braci Dołęgów uzyskał w dwuboju 340 kg (150+190). Rekord Polski w rwaniu w kategorii do 85 kg do lat 15 ustanowił wychowanek Roberta Dołęgi, Marcin Izdebski, który uporał się z ciężarem 113 kg. WYNIKI TABELA

 

Robert Dołęga - "Cieszy nas zwycięstwo, które przypieczętowało naszą dominację w tym sezonie w drugiej lidze. Tym bardziej, ze było to na naszym terenie w sali w Gimnazjum nr 2. I tutaj gorące podziękowanie dla gospodarza, dyrektora Artura Baranowskiego, ze po raz kolejny ugościł nas w swoim obiekcie. Na zawodach swoją obecnością zaszczycili nas burmistrz miasta Pan Dariusz Szustek, przewodnicząca Rady Miasta Łuków, Pani Urszula Bancerz oraz wicestarosta powiatu łukowskiego, Pan Krzysztof Tymoszuk. Smuci natomiast, ze po raz kolejny na zawodach sztangistów nie było żadnego przedstawiciela władz klubu, czy to członka zarządu czy prezesów... Wracając do zawodów, dziękuję wszystkim, którzy mieli wpływ na nasz sukces, a zawodnikom i trenerowi, Janowi Dmowskiego za to, ze pomagali przy organizacji. Gratuluję głównym aktorom tej imprezy za rekordy życiowe, zaangażowanie, co udowodnili "paląc" tylko 5 podejść podczas całych zawodów. Zapraszam już za trzy tygodnie do hali sportowej im. Janusz Kowalczyka przy Gimnazjum nr 2 w Łukowie na Mistrzostwa Polski Seniorów, a jak ktoś nie może do oglądania w sobotę i w niedzielę 25 i 26 października w TVP SPORT transmisji na żywo z tych zawodów."

Partnerzy

Reklama

Losowy artykuł

15 lutego w Łukowie odbył się kolejny, bo już VI Memoriał J. Kowalczyka połączony z uroczystością nadania jego imieniem hali sportowej przy Gimnazjum Nr 2.
Podczas uroczystości pamiątkową tablicę odsłonili władze miasta na czel

...

Podnoszenie ciężarów

stat4u