Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Artykuły

IV PUCHAR PREZYDENTA FEDERACJI ROSYJSKIEJ

W dniach 6-7 września w Nojabrsku, ponad 100-tysięcznym mieście Autonomicznego Okręgu Jamalsko-Nienieckiem odbędzie się 4. Turniej o Puchar Prezydenta Fedaracji Rosyjskiej. W zawodach wystąpią: Tomasz Zieliński (kat. 94 kg), Marcin Dołęga (+105 kg) i Daniel Dołęga (+105 kg).

Z Warszawy do Nojabrska w prostej linii jest prawie trzy i pół tysiąca kilometrów. Miasto to ma bardzo krótką historię, czterdzieści lat temu radzieckie śmigłowce zwiozły tam inżynierów i robotników, by zagospodarowali okolicę pod przyszłą bazę górniczą. Wcześniej bowiem w rejonie Nojabrska i rzeki Itu-Jacha odkryto złoża ropy naftowej i gazu ziemnego. Dzięki temu z osady powstało prężne miasto, zaś ropa i gaz stanowią o jego sile i bogactwie.

Nic zatem dziwnego, że rosyjska federacja bez najmniejszych oporów zgodziła się w tym roku na organizację 4. Turnieju o Puchar Prezydenta Federacji Rosyjskiej właśnie tam. Miejscowy biznes płaci za wszystko, a i z pewnością wyprawi zawody z charakterystycznym dla tego turnieju rozmachem i przepychem. W zawodach, w których startuje się wyłącznie na specjalne zaproszenie, wystąpi trójka naszych zawodników – Tomasz Zieliński (94 kg), Marcin Dołęga i Daniel Dołęga (obaj kat. + 105 kg). Zawody rozgrywane po raz czwarty, obok sportowego, mają też komercyjny charakter i zawsze znakomitą oprawę. Zaproszeni zawodnicy wraz z gospodarzami rywalizują o puchar prezydenta kraju, co jest ewenementem w skali międzynarodowej w ciężarach. Turniej znalazł uznanie Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów (IWF), stąd nazwa - IWF Grand Prix oraz - co bardzo istotne – także kwalifikacja do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku (jako jeden z turniejów, w których zawodnicy mogą zdobywać punkty przy ubieganiu się o „dzikie” karty”). Impreza rozgrywana jest w dwóch kategoriach wagowych kobiet (75 kg i + 75 kg) oraz trzech kategoriach męskich (94 kg, 105 kg oraz + 105 kg).

Losowy artykuł

15 lutego w Łukowie odbył się kolejny, bo już VI Memoriał J. Kowalczyka połączony z uroczystością nadania jego imieniem hali sportowej przy Gimnazjum Nr 2.
Podczas uroczystości pamiątkową tablicę odsłonili władze miasta na czel

...

Podnoszenie ciężarów

stat4u