Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

BUDOWLANI OPOLE DRUŻYNOWYM MISTRZEM POLSKI!

W sobotę 23.08 br w Mroczy został rozegrany finałowy turniej „Drużynowych Mistrzostw Polski Mężczyzn”, w którym spotkały się najlepsze 4 zespoły po II rundach rozgrywek. Mistrzem Polski, już po raz XXIII w historii został zespół KS Budowlani Opole. Zespół z Opola okazał się najlepszy zarówno z Mroczy - 2011.95 pkt., jak i w całych rozgrywkach – 5869.13 pkt. Srebrny medal wywalczyła ekipa MGLKS Tarpan Mrocza – 5840.85 pkt. (1948.17 pkt.) a brązowy – CLKS Mazovia Ciechanów – 5808.40 pkt. (1926.07 pkt.), IV miejsce zajął CWSPC Zawisza Bydgoszcz – 5504.24 pkt. (1724.44 pkt.). Indywidualnie najlepszy wyniki zawodów uzyskali: powracający do wysokiej formy po operacji nadgarstka – Bartłomiej BONK (84, Budowlani; 104,4) – 443,50 pkt., Adrian ZIELIŃSKI (89, Tarpan; 93,0) – 380 (170+210) – 435,52 pkt., Tomasz ZIELIŃSKI (90, Tarpan; 94,5) – 370 (170+200) – 421,16 pkt., Daniel DOŁĘGA (88, Budowlani; 120,9) – 397 (177+220) – 415,81 pkt. WYNIKI

Finałowe zawody w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy miały świetną oprawę i zostały znakomicie zorganizowane. Przed rozpoczęciem zawodów największe szanse na końcowy sukces dawano ekipom gospodarzy MGLKS Tarpan Mrocza oraz obrońcom tytułu – KS Budowlani Opole. Po dwóch rundach liderami były mroteckie Tarpany, minimalnie przed Mazovią Ciechanów oraz Budowlanymi z Opola. Sobotnia rywalizacja miała bardzo ciekawy przebieg, a po występach zawodników pierwszej grupy prowadzili zawodnicy Mazovii, przed zespołem z Opola, gospodarzami i sztangistami Zawiszy. Po krótkiej przerwie jeszcze większych emocji dostarczyli kibicom zawodnicy grupy drugiej, znacznie mocniejszej, z naszymi członkami kadry narodowej seniorów. Znakomicie zaprezentował się brązowy medalista olimpijski oraz mistrzostw świata w kat. 105 kg, zawodnik Budowlanych Opole - Bartłomiej Bonk. Występując po raz pierwszy po operacji nadgarstka uzyskał światowej klasy wynik 405 kg (185 kg + 220 kg). Drużynowym mistrzom Polski na rok 2014 – działaczom, trenerom oraz zawodnikom KS Budowlanych Opole serdecznie gratulujemy. Nie ma takiego drugiego klubu w Polsce, który najważniejsze drużynowe rozgrywki klubowe w kraju wygrywał aż 23 razy! A w Mroczy o 23 tytuł walczyli w zespole z Opola: Bartłomiej Bonk, Daniel Dołęga, Kornel Czekiel, Sebastian Hoim, Łukasz Krawczyk i Bartłomiej Barth. Skład srebrnych gospodarzy: Adrian Zieliński, Tomasz Zieliński, Kacper Badziągowski, Paweł Nurkiewicz, Alan Dobroński, Kacper Kłos. Brązowi medaliści startowali w sobotę w składzie: Krzysztof Klicki, Jarosław Samoraj, Patryk Słowikowski, Damian Sikorski, Damian Żórawski, Daniel Goljasz. Wreszcie czwarta ekipa - Zawisza Bydgoszcz: Bartłomiej Kujawa, Dominik Kozłowski, Adam Kłos, Krystian Sadura, Adrian Pawlicki, Arkadiusz Krakowski.

Partnerzy

Losowy artykuł

W Bydgoszczy odbył się najważniejszy z turniejów II rundy „Drużynowych Mistrzostw Polski Mężczyzn”, który wygrał Tarpan Mrocza – 1935,6 pkt. przed Zawisza Bydgoszcz1899,8 pkt., MKS Start Grudziądz – 1772,3 pkt. i AKS M