Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Artykuły

KLUB OLIMPIJCZYKA W ŁUKOWIE!

23 kwietnia w Gimnazjum Nr 2 w Łukowie, podczas zebrania założycielskiego sympatyków sportu, powstał Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej.
Na czteroletnią kadencję prezesem Zarządu Stowarzyszenia został wybrany dwukrotny olimpijczyk, Robert Dołęga - trener i zawodnik podnoszenia ciężarów, radny miasta Łuków.


Do Zarządu wybrani zostali:
1. Marta Chruściel - zapasy, trenerka i zawodniczka
2. Jacek Kęzik - sporty walki, nauczyciel W-F
3. Paweł Głowacki - karate, nauczyciel W-F
4. Janusz Lisiewski - zapasy, przedsiębiorca
Komisję Rewizyjną tworzą;
1. Artur Baranowski - zapasy, dyrektor Gimnazjum Nr 2, nauczyciel akademicki
2. Tomasz Jaroszkiewicz - zapasy, kierownik ARiMR w Łukowie
3. Jarosław Piekarski - zapasy, sporty walki, biegi długodystansowe, pracownik administracji samorządowej

www.olimpijski.pl - "Na liście Klubów Olimpijczyka Polskiego Komitetu Olimpijskiego, która od niespełna 40 lat, powiększa się każdego roku, znajduje się już 205 pozycji z całej Polski. Pierwszy, o nazwie Terenowy Klub Olimpijczyka, powstał w miejscowości Wysocko Wielkie 1 grudnia 1975 roku. Najnowszy - Klub Olimpijczyka Siatkarz - z numerem 205. został utworzony 9 stycznia 2014 roku w Zakładzie Karnym nr 2 w Grudziądzu."

Jako cel główny Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej obrał sobie przede wszystkim propagowanie i krzewienie idei oraz kultury olimpijskiej zgodnie z tradycją polskiego ruchu olimpijskiego, upowszechnianie wartości i zasad olimpizmu i popularyzowanie wybitnych zawodników, trenerów i działaczy oraz osiągnięć sportowych i szkoleniowych.
A także wspieranie inicjatyw służących edukacji olimpijskiej i przygotowujących dzieci i młodzież do czynnego uprawiania sportu, organizacja imprez sportowych oraz podejmowanie działań służących kształtowaniu świadomości o społecznej roli sportu i promowaniu sportowego stylu życia i wspieranie rozwoju kultury i sztuki o tematyce olimpijskiej...

 

Losowy artykuł

W dniach 15-16.03.br odbędzie się I runda Drużynowych Mistrzostw Polski Mężczyzn w podnoszeniu ciężarów. W tegorocznych rozgrywkach, w 8 turniejach wystąpi 30 drużyn, 18 w I lidze i 12 w drugiej.

...

Podnoszenie ciężarów

stat4u