Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

KOLEJNY TYTUŁ BUDOWLANYCH OPOLE, SPADEK ORLĄT

W sobotę odbyła się finałowa runda Drużynowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów. W finale "A", który odbył się w Polkowicach rywalizowało pięć najlepszych drużyn minionego sezonu. Czwarty tytuł z rzędu, a 22 w historii wywalczyli zawodnicy z klubu Budowlanych Opole, w którym występuje Daniel Dołęga. Wicemistrzostwo kraju zdobył Górnik Polkowice, a brązowe medale Tarpan Mrocza.

Najlepszym zawodnikiem finałowej rundy był Bartłomiej Bonk (Budowlani Opole) uzyskując 429,5 pkt w klasyfikacji Sinclaira, który wyprzedził Adriana Zielińskiego (Tarpan Mrocza) - 412,8 pkt i Daniela Dołęgę (Budowlani Opole) - 411,1 pkt. Najmłodszy z braci Dołęgów zaliczając 5 podejść uzyskał w dwuboju 395 kg (175+220)

Niestety z rywalizacji z ostatniej rundy zrezygnowała drużyna Orląt Łuków. Powód wyjaśnia opiekun łukowskiej drużyny, Robert Dołęga: "W związku z negatywną odpowiedzią Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów na pismo, w którym prosiliśmy o zmianę miejsca startu naszej drużyny w ostatniej rundzie, zmuszeni byliśmy z powodów finansowych zrezygnować z udziału w finale. Tym większa szkoda, ponieważ zajelibyśmy miejsce w pierwszej czwórce, co byłoby najlepszym osiągnięciem w historii klubu." WYNIKI TABELA

Partnerzy

Losowy artykuł

Podczas tradycyjnego Balu Mistrzów Sportu w Siedlcach zostały wręczone wyróżnienia dla sportowców i trenerów mających największe sukcesy w regionie. I tak wśród najpopularniejszych sportowców u czytelników "TS" największe uznanie zyskał rugbysta Adria