Błąd
 • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Artykuły

Filtr
 • KOLEJNE ZWYCIĘTWO AC ATLAS PLAUEN

  W miniony weekend rozegrano kolejną rundę niemieckiej Bundesligi. W Rodewisch wystąpiły drużyny z 2 Bundesligi gr. Sud AC Atlas Plauen, TSG Rodewisch i ESV Munchen-Neuaubing. Niepokonany w tym sezonie Atlas Plauen gromadząc 539,8 pkt odniósł kolejne zwycięstwo, drugie miejsce zajęła drużyna TSG Rodewisch z wynikiem 481,6 pkt, a trzecie ESV Munchen-Neuaubing 396 pkt. Najlepszym zawodnikiem trójmeczu był Robert Dołęga (77, AC Atlas Plauen; 106,8 kg) 350 kg (155+195) - 143 pkt. WYNIKI TABELA

 • VI MEMORIAŁ IM. JANUSZA KOWALCZYKA

  15 lutego 2014 roku w Łukowie odbędzie się już VI Memoriał Janusza Kowalczyka połączony z uroczystością
  nadania hali sportowej przy Gimnazjum Nr 2 imienia Janusza Kowalczyka, wieloletniego trenera w sekcji podnoszenia ciężarów łukowskich "Orląt". Organizatorzy, czyli burmistrz miasta Łukowa Dariusz Szustek, dyrektor Gimnazjum Nr 2 oraz ŁKS "Orlęta Łuków" początek imprezy zaplanowali od godz. 12.00, a o godz. 14.00 nastąpi uroczyste odsłonięcie tablicy informujacej, iż od tego momentu hala sportowa przy Gimnazjum Nr 2 bedzie nosiła imię Janusza Kowalczyka, wychowawcy dwóch pokoleń sportowców w tym Marcina Dołęgi, trzykrotnego mistrza świata.
  W zawodach wystąpią zawodnicy z klubów woj. lubelskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.
  Rywalizować odbywać się będzie w dwóch kategoriach wiekowych do 15 i 17 lat.

 • ATLAS PLAUEN NAJLEPSZY U SIEBIE

  25 stycznia, we własnej hali Mehrzweckhalle, AC Atlas Plauen odniósł kolejne już zwycięstwo w tym sezonie i jako jedyna niepokonana drużyna utwierdziła się na prowadzeniu w tabeli II Bundesligi grupy Sud. Najmocniejszym punktem drużyny był Robert Dołęga, który przy wadze ciała 108,7 kg wyrwał 159 kg i podrzucił 201 kg co dało 154 pkt. > WYNIKI

 • ROBERT NOMINOWANY

  Jak co roku od kilkudziesięciu lat rozpoczęło się głosowanie kibiców w Plebiscycie "Tygodnika Siedleckiego" Na Najlepszych i Najpopularniejszych Sportowców i Trenerów Roku.
  W tym roku redakcja wytypowała 40 sportowców i 15 szkoleniowców, a wśród nominowanych trenerów znalazł się najstarszy z braci Dołęgów.
  Robert od 6 lat prowadzi zajęcia w klubie sportowym "Orlęta Łuków". W tym roku jego podopieczni występowali w rozgrywkach najwyższej klasy Drużynowych Mistrzostw Polski oraz zdobywali medale mistrzostw Polski. Jarosław Daniluk zajął w Mistrzostwach Europy Juniorów V miejsce, zdobył tytuł mistrza Polski, a Kamil Przybysz zdobył brąz podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
  Najstraszy z braci jest jedynym trenerem z Łukowa nominowanym w tym plebiscycie.
  Należy dodać, iż wśród laureatów tego plebiscytu jest trzykrotny mistrz świata, Marcin Dołęga.
  Swój głos można oddać wypełniając kupon drukowany w "Tygodniku Siedleckim", a wyniki zostaną ogłoszone 1 marca podczas Balu Mistrzów Sportu.
  Zachęcany do wypełniania kuponów i oddania głosu na jedynego przedstawiciela miasta  Łuków.

 • POLACY GÓRĄ W TOP 12!

  W sobotę 7.12 br w Havirov (CZE) rozegrano tradycyjny turniej w podrzucie - "TOP 12 im. Milana Romana". Wystąpili zawodnicy ze Słowacji, Czech i Polski. Pierwsze cztery miejsca w końcowej klasyfikacji zajeli biało-czerwoni. Zwyciężył Robert Dołęga (77, 106,0 kg) - 207,5 kg - 226,0 pkt. Drugie miejsce zajął Danieł Dołęga (88, 117,0 kg) - 207,5 kg - 219,2 pkt, a trzecie Łukasz Krawczyk (90, 78,5) - 175 kg - 218,0 pkt. Dla najstarszego z braci Dołęgów było to drugie zwycięstwo w tym turnieju. Przed rokiem zwyciężył Marcin Dołęga z nowym rekordem życiowym oraz turnieju 236 kg! Drugie miejsce zajął Tomas Matykiewicz, trzecie Robert Dołęga, a czwarty był Daniel Dołęga. VIDEO WYNIKI VIDEO GALERIE: ROBERT DANIEL

   

 • KOLEJNY TYTUŁ BUDOWLANYCH OPOLE, SPADEK ORLĄT

  W sobotę odbyła się finałowa runda Drużynowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów. W finale "A", który odbył się w Polkowicach rywalizowało pięć najlepszych drużyn minionego sezonu. Czwarty tytuł z rzędu, a 22 w historii wywalczyli zawodnicy z klubu Budowlanych Opole, w którym występuje Daniel Dołęga. Wicemistrzostwo kraju zdobył Górnik Polkowice, a brązowe medale Tarpan Mrocza.

  Najlepszym zawodnikiem finałowej rundy był Bartłomiej Bonk (Budowlani Opole) uzyskując 429,5 pkt w klasyfikacji Sinclaira, który wyprzedził Adriana Zielińskiego (Tarpan Mrocza) - 412,8 pkt i Daniela Dołęgę (Budowlani Opole) - 411,1 pkt. Najmłodszy z braci Dołęgów zaliczając 5 podejść uzyskał w dwuboju 395 kg (175+220)

  Niestety z rywalizacji z ostatniej rundy zrezygnowała drużyna Orląt Łuków. Powód wyjaśnia opiekun łukowskiej drużyny, Robert Dołęga: "W związku z negatywną odpowiedzią Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów na pismo, w którym prosiliśmy o zmianę miejsca startu naszej drużyny w ostatniej rundzie, zmuszeni byliśmy z powodów finansowych zrezygnować z udziału w finale. Tym większa szkoda, ponieważ zajelibyśmy miejsce w pierwszej czwórce, co byłoby najlepszym osiągnięciem w historii klubu." WYNIKI TABELA

 • ATLAS PLAUEN WCIĄŻ NIEPOKONANY

  W miniony weekend rozegrano trzecią rundę niemieckiej Bundesligi. W Rodewisch wystąpiły drużyny z 2 Bundesligi gr. Sud AC Atlas Plauen, TSG Rodewisch i ESV Munchen-Neuaubing. Trzeci raz z rzędu zwyciężył Atlas Plauen gromadząc 556 pkt, drugie miejsce dla ESV Munchen-Neuaubing z wynikiem 392,4 pkt, a trzecie TSG Rodewisch 381 pkt. Najlepszym zawodnikiem trójmeczu był Robert Dołęga (77, AC Atlas Plauen; 110,3 kg) 356 kg (155+201) - 148 pkt. WYNIKI TABELA

 • PROJEKT KALENDARZA IMPREZ PZPC NA 2014 ROK

  Zarząd Polskiego Zwiazku Podnoszenia Ciężarów w porozumieniu z Wydziałem Wyszkolenia PZPC, przygotował projekt kalendarza imprez na rok 2014. Projekt PZPC zawiera 19 pozycji imprez krajowych oraz międzynarodowych. Kalendarz w rozwnięciu artykułu.

 • MARCIN PRZEGRAŁ Z KONTUZJĄ, DANIEL IX-ty

  Za nami Mistrzostwa Świata w podnoszeniu ciężarów, które odbywały się we Wrocławiu. W ostatnim dniu zawodów startowali bracia Marcin i Daniel Dołęgowie. Niestety miło wspominać tego startu nie będzie 3-krotny Mistrz Świata - Marcin Dołęga, który nie zaliczył żadnej próby w rwaniu do ciężaru 185 kg i nie został sklasyfikowany w dwuboju kat. do 105 kg.

  Marcin po Mistrzostwach Polski zmagał się z plagą kontuzji, które uniemożliwiły mu normalne przygotowania do mistrzostw. Kadrowi lekarze i fizjoterapeuci robili wszystko by Marcin mógł wystartować w tych zawodach.

  "Na samym starcie nie czułem bólu, jednak braki treningowe zrobiły swoje. Jeszcze nikt bez treningu nie zdobył medalu Mistrzostw Świata." - mówił tuż po starcie Marcin Dołęga.

  Dziewiąte miejsce w kat. +105 kg zajął najmłodszy z braci Dołęgów. Uzyskał on 401 kg w dwuboju, na co złożyło się 184 kg w rwaniu, co jest nowym rekordem życiowym Daniela oraz 217 kg w podrzucie. GALERIE: MARCINDANIEL WYNIKI

 • OSTATECZNE LISTY STARTOWE MISTRZOSTW ŚWIATA!

  W piątek wieczorem poznaliśmy listy startowe IWF Mistrzostw Świata w Podnoszeniu Ciężarów. Zawody rozpoczynają się w niedzielę 20 pażdziernika, potrwają tydzień. Na pomoście we Wrocławiu wystartują bracia Marcin i Daniel Dołęgowie, a Robert jest członkiem komitetu organizacyjnego mistrzostw.

  Listy startowe przedstawiaja się następująco... W kat. do 105 kg drugi zgłoszony wynik ma Marcin DOŁĘGA (411 kg), który wystartuje w niedzielę 27.10 br. o godz. 13:00. Najwyższy wynik zgłosił zawodnik Uzbekistanu NURUDINOV Ruslan - 420 kg. W kat. +105 kg dziesiąty wynik ma Daniel DOŁĘGA (410 kg), który na pomost wyjdzie również w niedzielę o godz. 16:00. Najwyższy wynik w kategorii superciężkiej zgłosił reprezentant Iranu MOULAEI Bahador - 445 kg.

  Mistrzostwa Świata będziemy mogli oglądać na antenach TVP1, TVP Sport, Eurosport lub w internece na stronach sport.tvp.pl, media-sport.tv, a transmisje wynikowe live na stronie www.iwf.net. Serdecznie zapraszamy.

  LISTY STARTOWE PROGRAM TRANSMISJE TVP

 • DRUGIE ZWYCIĘSTWO AC ATLAS PLAUEN

  W miniony weekend rozegrano drugą kolejkę niemieckiej Bundesligi. W Monachium wystąpiły drużyny z 2 Bundesligi gr. Sud AC Atlas Plauen, TSG Rodewisch i ESV Munchen-Neuaubing. Drugi raz z rzędu zwyciężył Atlas Plauen gromadząc 531 pkt, drugie miejsce dla TSG Rodewisch z wynikiem 482,4 pkt, a trzecie ESV Munchen-Neuaubing 453,4 pkt. Najlepszym zawodnikiem trójmeczu był Robert Dołęga (77, AC Atlas Plauen; 109,3 kg) 360 kg (155+205) - 152 pkt. WYNIKI TABELA

 • LISTY STARTOWE MISTRZOSTW ŚWIATA WE WROCŁAWIU!

  Na stronie internetowej Światowej Federacji Podnoszenia Ciężarów IWF ukazały się listy startowe Mistrzostw Świata Seniorek i Seniorów, które za tydzień rozpoczną się we Wrocławiu. W stolicy dolnego śląska wystąpią bracia Marcin i Daniel Dołęgowie. Po Mistrzostwach Polski w Ciechanowie pewne miejsce w składzie miał Marcin, Daniel po słabszym występie był tylko rezerwowym. Na ostatnim sprawdzianie najmłodszy z braci Dołęgów, bijąc swoje rekordy życiowe uzyskał najlepszy wynik i dzięki temu będzie mógł zaprezentować się we Wrocławiu.

  Na listach startowych najlepszy zgłoszony wynik w kat. 105 kg ma Marcin Dołęga - 425 kg w dwuboju. W kat. +105 kg Daniel Dołęga z wynikiem 410 kg jest na miejscach X-XIII. Zapraszamy na oficjalna stronę mistrzostw. www.wwc2013.pl LISTY STARTOWE

 • INAUGURACJA SEZONU W BUNDESLIDZE

  W miniony weekend rozegrano pierwszą kolejkę niemieckiej Bundesligi. Tym razem w troche zmienionej formule, a mianowicie mecze rozgrywane są z udziałem trzech zespołów. W Plauen miejscowy AC Atlas podejmował ekipy TSG Rodewisch i ESV Munchen-Neuaubing. Zwyciężyli gospodarze gromadząc 529 pkt, drugie miejsce przypadło ESV Munchen-Neuaubing z wynikiem 431,8 pkt, a trzecie TSG Rodewisch 402,5 pkt. Najlepszym zawodnikiem trójmeczu był Robert Dołęga (77, AC Atlas Plauen; 106,8 kg) 365 kg (160+205) - 158 pkt. WYNIKI

 • SKŁAD REPREZENTACJI NA MŚ!

  Konferencja prasowa PZPC - Foto: Jan RozmarynowskiPodczas konferencji prasowej PZPC poznaliśmy skład reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn na IWF Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów, które w dniach 20-27.10. rozegrane zostaną w Hali Stulecia we Wrocławiu.

  Konferencja odbyła się 16 września w oranżerii restauracji "Stary Dom" w Warszawie, udział w niej wzięli – prezes PZPC Szymon Kołecki, zawodniczka kadry narodowej: Sabina Bagińska, zawodnicy kadry narodowej: Arsen Kasabijew i Marcin Dołęga oraz trenerzy kadr narodowych – kobiet: Waldemar Ostapski oraz mężczyzn: Jacek Grzegorz Chruściewicz. Przy bardzo licznej obecności przedstawicieli mediów (prasa, radio, telewizja, Internet, foto) mieliśmy niezwykle efektowną prezentację multimedialną (przygotowaną znakomicie przez dziennikarzy portalu PKOl TV!), w której w głównych rolach na ekranie wystąpiła trójka naszych wspaniałych reprezentantów – Joanna Łochowska, Adrian Zieliński oraz Marcin Dołęga. Kolejnym punktem była wypowiedź prezesa PZPC. Szymon Kołecki, do niedawna przecież czynny zawodnik, omówił sportowy aspekt zakończonych w sobotę mistrzostw Polski w Ciechanowie. Szef związku odniósł się do wyników uzyskanych przez kandydatów do występu na pomoście mistrzostw świata w Hali Stulecia.

 • MARCIN MISTRZEM!!! DANIEL TUŻ ZA PODIUM.

  Zakończyły się Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w podnoszeniu ciężarów, które w dniach 13-14.09 br. odbywały się w Ciechanowie. Szósty raz z rzędu ze złotym medalem z tej rangi zawodów wraca Marcin Dołęga, który nie miał sobie równych w najcięższej kategorii wagowej +105 kg. W dwuboju 3-krotny mistrz świata uzyskał 422 kg (192+230), co przy wadze 108 kg dało 456.97 pkt i wygraną w klasyfikacji OPEN.

  W tej samej kategorii startował również Daniel Dołęga, który gromadząc w dwuboju 398 kg (178+220) zajął IV miejsce. W klasyfikacji Sinclaira Daniel sklasyfikowany został na IX miejscu. WYNIKI GALERIE: MARCIN DANIEL VIDEO

 • MISTRZOSTWA POLSKI W TVP! OSTATECZNE LISTY STARTOWE

   

  W piątek w Ciechanowie rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn. Zawody zaplanowano na dwa dni (13-14 września). Po wielu latach ponownie na antenie TVP! W sobotę w TVP Sport zobaczymy bezpośrednie transmisje z rywalizacji w kat. 94, 105 i + 105 kg mężczyzn!

  Poniżej prezentujemy ostateczne listy startowe, ogłoszone po weryfikacji przez Komisję Techniczną oraz program zawodów. Zapraszamy do lektury.

  LISTY STARTOWE PROGRAM ZAWODÓW

 • LISTY STARTOWE MISTRZOSTW POLSKI SENIOREK I SENIORÓW - CIECHANÓW 2013

  W dniach 12-14 września 2013 w Ciechanowie rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn. Dla kandydatek i kandydatów do wystepu w mistrzostwach świata we Wrocławiu będzie to generalny sprawdzian formy. W zawodach wystąpią bracia Dołęgowie, którzy rywalizować będą w kategoriach wagowych 105 kg, w sobotę 14.09 br. o godz. 14:15 (Robert) oraz +105 kg, tego samego dnia o godz. 16:00 (Marcin i Daniel). Poniżej listy startowe w MP w Ciechanowie. >

  LISTY STARTOWE KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

  (w rozwinięciu)

 • WSTĘPNE LISTY STARTOWE MISTRZOSTW ŚWIATA!

   

   

   

  Dostepne są już wstępne listy startowe Mistrzostw świata we Wrocławiu, które odbędą się w dn. 20-27 października. Jak dotychczas zgłoszonych zostało 133 kobiet i 195 mężczyzn z 47 krajów w tym 9 kobiet i 10 mężczyzn z Polski. W kat. do 105 kg, ze zgloszonym wynikiem 425 kg w dwuboju na pierwszym miejscu znajduje się Marcin Dołęga. > PREELIMINARY ENTRY LIST (pdf)

 • ROBERT CZWARTY, DANIEL SIÓDMY W GDAŃSKU

  {like}

  W Gdańsku odbyła się XVIII edycja „Memoriału Waldemara Malaka”, podczas którego rywalizowało 13 zawodników. Podczas zawodów najlepsze wyniki uzyskali: Kornel CZEKIEL (87, KS Budowlani Opole; 104,7) – 390 (170+220) – 426,6 pkt., Tomasz ZIELIŃSKI (90; 97,0) – 375 (165+210) – 422,3 pkt. i Adrian ZIELIŃSKI (89, obaj – MGLKS Tarpan Mrocza; 90,6) – 360 (165+195) – 417,4 pkt. IV m. zajął Robert DOŁĘGA (77, Orlęta Łuków; 110,0) – 380* (168+212*) – 408,9 pkt., którego wyniki są także lepsze od aktualnych rekordów świata weteranów w gr. I (35-39 lat). Na VII m. uplasował się Daniel DOŁĘGA (88, Budowlani Opole; 124,3) – 382 (170+212) – 397,4 pkt. > WYNIKI VIDEO GALERIE: ROBERT DANIEL >>Więcej zdjęć pod tym linkiem<<

 • XVIII EDYCJA MEMORIAŁU IM. WALDEMARA MALAKA

  {like}

  W sobotę, 03.08.br w hali MKS „Atleta” Gdańsk zostanie rozegrana XVIII edycja „Memoriału Waldemara Malaka”. W tegorocznej imprezie, swój start zapowiedzieli m.in. Adrian ZIELIŃSKI – mistrz olimpijski z Londynu, Tomasz ZIELIŃSKI, Kornel CZEKIEL, Krystian SROKA, Daniel DOŁĘGA, Robert DOŁĘGA, Tomas MATYKIEWICZ (CZE), Martin KOCHAŃSKI, Jarosław SAMORAJ, Kamil SZCZEPANIK oraz trzech młodych zawodników z Gdańska: Aleksander Choszcz, Jakub KOZYRA i Damian HAHN. Początek zawodów o godz. 16:00. Organizatorzy serdecznie zapraszają do Gdańska wszystkich entuzjastów podnoszenia ciężarów… W rozwinięciu newsa dotychczasowy wykaz startów braci Dołęgów w memoriale upamiętniającym brązowego medalistę Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie - Waldemara Malaka. > REGULAMIN ZAWODÓW (pdf)

 • DUŻE WYRÓŻNIENIE DLA ROBERTA DOŁĘGI!

  {like}
  25 czerwca w sali konferencyjnej im. Jana Pawła II podczas XXXIV Sesji Rady Miasta Łuków miała miejsce miła uroczystość. Brązową odznaką "Za zasługi dla sportu" przyznanej przez Minister Sportu i Turystyki Joannę Muchę został odznaczony Robert, najstarszy z braci Dołęgów. W imieniu minister odznakę wręczył poseł Cezary
  Kucharski. W gronie odznaczonych znalazł się jeszcze Jerzy Kożuch, trener piłki ręcznej w SPR Łukovia Łuków oraz Przemysław Tryboń wieloletni trener piłki nożnej, który został wyróżniony złotą odznaką. Gratulujemy!
 • ORLĘTA NA PIĄTYM MIEJSCU, GÓRĄ BUDOWLANI OPOLE!

  {like}

  Zakończyły się rozgrywki II Rundy Drużynowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów. Najciekawsza rywalizacja toczyła się we Wrocławiu, gdzie bezpośrednio rywalizowały ze sobą dwie pierwsze drużyny I ligi. Drużyna Budowlanych Opole wygrała II rundę z wynikiem 1999.36 pkt i powiększyła przewagę punktową nad drugim Górnikiem Polkowice, który uzyskał 1987.34 pkt. W drużynie lidera wystąpił Daniel Dołęga (88; 120,1) - 345 kg (155+190) - 361,96 pkt.

  W Ciechanowie do walki przystąpiły Orlęta Łuków, które z wynikiem 1759.70 pkt zajęły ósme miejsce w drugiej rundzie rozgrywek. W drużynie z Łukowa wystąpił Robert Dołęga (77; 105,3) - 360 kg (160+200) - 393,04 pkt.

  Po dwóch rundach rozgrywek prowadzą Budowlani Opole (4024.10 pkt), przed Górnikiem Polkowice (3970.86 pkt) i AZS AJD Częstochowa (3706.29 pkt). Na piąte miejsce spadły Orlęta Łuków (3582.46 pkt).

  Jak do tej pory najlepszym wynikiem punktacji Sinclaira w tych rozgrywkach może pochwalić się Kornel Czekiel (Budowlani Opole) - 436,85 pkt. 11 wynik ma Robert Dołęga (Orlęta Łuków) - 403,95 pkt. Natomiast na 49 miejscu plasuje się Daniel Dołęga (Budowlani Opole) - 361,96 pkt.

  Łącznie najwięcej punktów po dwóch rundach DMP zdobył Kornel Czekiel (Budowlani Opole) - 851,59 pkt. Na 5 miejscu jest Robert Dołęga (Orlęta Łuków) - 796,99 pkt. Natomiast na 140 miejscu, ale tylko z jednym startem, Daniel Dołęga (Budowlani Opole) - 361,96 pkt. GALERIA TABELA WYNIKI RANKINGI: NAJLEPSZE WYNIKI ŁĄCZNY

 • II RUNDA DMP JUŻ W TEN WEEKEND!

  {like}

  W najbliższy weekend, 15-16.06.br zostanie rozegrana II runda „Drużynowych Mistrzostw Polski Mężczyzn” w podnoszeniu ciężarów, podczas której 30 ekip I i II ligi będzie rywalizować w 7 turniejach, jakie odbędą się we Wrocławiu, Mroczy, Piekarach Śl., Sędziszowie Młp., Warszawie, Policach i Ciechanowie. Po I rundzie rozgrywek liderem I ligi jest KS Budowlani Opole – 2024,8 pkt., II-giej... UKS Impuls Warszawa – 1636,7 pkt. W Ciechanowie wystąpią łukowskie Orlęta, które bronić będą IV pozycji jaką zajmuja po I rundzie rozgrywek. Oczywiście w składzie Orląt nie zabraknie najstarszego z braci Dołęgów - Roberta. We Wrocławiu natomiast, po przerwie spowodowanej kontuzją kolana wystąpi Daniel Dołęga, który wraz ze swoją drużyną będzie bronić pierwszego miejsca w lidze. Niestety w tej rundzie nie zobaczymy jeszcze 3-krotnego mistrza świata - Marcina Dołęgę, który cały czas dochodzi do pełnej sprawności po przebytej kilka tygodni temu operacji biodra. W rozwinięciu newsa podział na grupy oraz terminy rozgrywania turniejów. Zapraszamy do oglądania transmisji live z zawodów z Wrocławia, która dostepna będzie na stronie http://www.media-sport.tv/. TABELE DMP

 • "HISTORIA WAGI CIĘŻKIEJ"

  {like}

  Poniedziałek, 27 maja 2013 roku na stałe wpisze się w historii polskich i - możemy tak powiedzieć - światowych ciężarów! Także w historii polskiego sportu. Tego dnia bowiem w kilku miejscach Warszawy i jej okolicach, doszło do niezwykłego wydarzenia. 11 przedstawicieli naszej dyscypliny - Grzegorz Kleszcz, Daniel Dołęga, Robert Dołęga, Jarosław Daniluk, Bogdan Anczarski, Kacper Wiejak, Marcin Laśkiewicz, Kamil Kanas, Rafał Kanas, Andrzej Kowalczyk i Mirosław Kowalczyk, wzięło udział w projekcie niemieckiego artysty sztuki współczesnej Christiana Jankowskiego pod tytułem „Historia wagi ciężkiej". To bez precedensu wydarzenie polegało na tym, że wymienieni zawodnicy podnosili wybrane przez artystę warszawskie pomniki. GALERIA

 • MARCIN OPEROWANY

  {like}
  W piatek przed południem w Carolina Medical Center w Warszawie, 3-krotny mistrz swiata Marcin Dołęga poddał się zabiegowi, który ma na celu oczyszczenie stawu biodrowego. Do stawu mają zostać podane komórki macierzyste. Wg wstepnych ustaleń lekarzy przerwa w treningach potwa około trzech tygodni, także jeśli one się sprawdzą, to jest szansa że w połowie maja Marcin rozpocznie przygotowania do Mistrzostw swiata.
 • "NIE OSIĄGNĄŁEM WSZYSTKIEGO,ALE..."

  {like}
  Przedstawiamy rozmowę z Marcinem Dołęgą - trzykrotnym mistrzem świata w podnoszeniu ciężarów, przeprowadzoną przez Mirosława Gołąba, która ukazała się w kwietniowym wydaniu magazynu "KIF". Z wywiadu dowiemy się m.in. o stanie emocjonalnym podczas podnoszenia ciężarów, treningu Marcina i połączenia sportu z codziennym życiem. Zapraszamy do przeczytania publikacji. WYWIAD
 • W TIRANIE BEZ MARCINA DOŁĘGI

  {like}

  Trzykrotny mistrz świata w podnoszeniu ciężarów w kategorii 105 kg Marcin Dołęga z powodu kontuzji prawego stawu biodrowego nie wystąpi w mistrzostwach Europy rozpoczynających się 8 kwietnia w Tiranie (ALB).

  "Gdy trzy tygodnie temu na zawodach we Francji uzyskałem w dwuboju ze sporym zapasem 405 kg, byłem dobrej myśli. Mogłem do tego wyniki lekko dołożyć jeszcze minimum pięć kilogramów, a to - moim zdaniem - w Tiranie na pewno da medal. Może nawet złoty... Ale po powrocie do kraju zaczęło mnie coraz bardziej boleć prawe biodro, po dokładnych badaniach plany startowe uległy zmianie. Mam uszkodzenie chrząstki, wymagające operacji" - powiedział Dołęga.

  Zabieg prawdopodobnie odbędzie się jeszcze w tym tygodniu w klinice w Łodzi, gdzie leczą się m.in. ciężarowcy.

  "Mam nadzieję, że wszystko będzie OK., a rehabilitacja potrwa trzy, maksymalnie cztery tygodnie. Ja nie mam teraz czasu na chorowanie, muszę się przygotowywać do październikowych mistrzostw świata w Polsce" - dodał zawodnik, który po raz pierwszy w trwającej 21 lat karierze sportowej doznał kontuzji biodra.

  "Chyba po tylu latach dźwigania wychodzi ze mnie zmęczenie materiału. Ale nie zamierzam się poddać, jeszcze nie teraz... Gdy nie będę w stanie zrobić w dwuboju więcej niż 400 kg, wtedy rzeczywiście pomyślę o sportowej emeryturze"

  W Tiranie nie wystąpi również najmłodszy z braci Dołęgów - Daniel, który w ubiegłym tygodniu przeszedł artroskopie kolana.

 • REPORTAŻ CZESŁAWY BOROWIK - "CIĘŻARY - NASZE ŻYCIE"

  {like}

  Na przedświątecznym kiermaszu w Łukowie można spotkać wszystkich, a wyroby regionalne znane są już w Polsce np. sery z Korycina z tytułem 'Perła Lubelszczyzny'. Łukowianie mają dobrą radę na święta: aktywność co najmniej taka jak w ich społeczności.

  Nie od dziś wiadomo, że mają wielu utytułowanych, znakomitych sportowców i swoich mistrzów świata jak chociażby bracia Dołęgowie. Polecamy reportaż 'Ciężary - nasze życie' w którym poznamy bliżej głównie Marcina Dołęgę (trzykrotnego mistrza świata w podnoszeniu ciężarów) i Roberta Dołęgę (również wysoko utytułowanego zawodnika w tej dyscyplinie, znakomitego trenera). Jak smakuje zwycięstwo i jaka jest gorycz porażki? Co dla takiej klasy zawodników pracujących w ligach: francuskich i niemieckich jest najważniejsze? Dla młodych Łukowian bracia Dołęgowie są idolami, których próbują doścignąć, a relacje między nimi to wzór do naśladowania.

  Do wysłuchania reportażu pt. 'Ciężary - nasze życie' zaprasza w sobotę po godzinie 11.00 jego autorka - Czesława Borowik. Reportaż zrealizował akustycznie Jarosław Gołofit. Artykuł zaczerpnięty ze strony Radia Lublin, gdzie można ponad to obejrzeć kilka ciekawych zdjęć i skanów.

 • KAPITALNY POCZĄTEK, ORLĘTA ŁUKÓW NA 4 MIEJSCU!

  {like}

  Wczoraj w Łukowie rozegrano jeden z turniejów w ramach rozgrywek I rundy Drużynowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów. Świetny debiut w pierwszej lidze zaliczyła drużyna gospodarzy. Przed własną publicznością Orlęta Łuków nie dali szans rywalom. W pokonanym polu zostawili takie drużyny jak: Narew Pułtusk, Mazovię Ciechanów i Błoniankę Błonie.

  Najlepsze wyniki zawodów uzyskali zawodnicy gospodarzy, Tomas Matykiewicz (82, 105,5) - 383 (173+210) - 417,9 pkt oraz Robert Dołęga (77, 103,7) - 368 (163+205) - 404,0 pkt.

  Orlęta zgromadziły łącznie 1822,8 pkt, co jak się później okazało daje im 4 miejsce po pierwszej rundzie! WYNIKI TABELA GALERIA FILMY: MasterTV MagnesTV TVP LUBLIN 158 KG 163 KG 202 KG 205 KG

 • JUŻ ZA TYDZIEŃ PIERWSZA ODSŁONA WALKI O DRUŻYNOWE MISTRZOSTWO POLSKI

  {like}

  Dokładnie za tydzień, w sobotę 23 marca, w sali sportowej Gimnazjum nr 2 w Łukowie (ul. Cieszkowizna 13) odbędzie się I Runda Drużynowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów. Ubiegłoroczny mistrz II ligi zapowiada walkę o wysoką lokatę w swoim debiutanckim sezonie w I lidze. Przed własną publicznością zawodnicy łukowskich Orląt podejmą takie drużyny jak: Mazovia Ciechanów, WLKS Siedlce, Narew Pułtusk i Błonianka Błonie.

  Zawody, na które serdecznie zapraszamy, rozpoczną się od godziny 12:15. Więcej w komunikacie zawodów. KOMUNIKAT

 • WYNIKI PLEBISCYTU NA SPORTOWCA ŁUKOWA

  {like}

  Anna Maksim (PTS Łukplast, Orlęta Łuków) została uznana najlepszym sportowcem Łukowa 2012 roku, zaś jej szkoleniowiec Zenon Pawlikowski, najlepszym trenerem. Wyboru dokonała kapituła konkursowa. Pod uwagę brane były również głosy internautów, telewidzów i czytelników. Finałowa gala konkursu, organizowanego przez Urząd Miasta i Ośrodek Sportu i Rekreacji, odbyła się 14 marca w Centrum Rozrywki Arkabos.

  Mimo wywalczenia historycznego awansu swojej drużyny do najwyższej klasy rozgrywkowej, Robert Dołęga nie znalazł się w gronie wyróżnionych trenerów. Przypomnijmy też że najstarszy z braci Dołęgów w ubiegłym roku zdobył już swój 13 medal w Mistrzostwach Polski Seniorów! Wśród wyróżnionych sportowców znalazł się podopieczny Roberta, Jarosław Daniluk. Gratulujemy!

 • ZWYCIĘSTWO NA KONIEC SEZONU

  {like}

  W sobotę 2 marca rozegrano mecze w ramach ostatniej kolejki 2. Bundesligi gr. "Sud". Zwycięstwo na koniec sezonu zanotowała drużyna Roberta Dołęgi, Ac Atlas Plauen, która przed własną publicznością podejmowała gości z Monachium.

  Kolejny raz najlepszy wynik zawodów uzyskał Robert Dołęga, który zgromadził w dwuboju 370 kg (164+206) - 403,96 pkr Sinclaira. Więcej informacji wkrótce.

 • UDANY POCZĄTEK SEZONU MARCINA!

  {like}
  W sobotę 2 marca rozegrano Finał Drużynowych Mistrzostw Francji. W drużynie EEAR Monteux zaprezentował się 3 krotny mistrz świata Marcin Dołęga, który udanie rozpoczął sezon. Marcin zaliczył wszystkie 6 podejść i uzyskał w dwuboju 405 kg (185+220) - 433,46 pkt Sinclaira, co jest najlepszym wynikiem ligi francuskiej sezonu 2012/2013!
  Drużynowym mistrzem Francji została ekipa Clermont Sport, drugie miejsce zajęła drużyna Francaise Besancon, a trzecie CHCD. Comines. Drużyna EEAR Monteux, w której występował Marcin, po finale zdołała awansować o jedno miejsce i ostatecznie została sklasyfikowana na szóstym miejscu. TABELA WYNIKI RANKING VIDEO
 • PLEBISCYT NA SPORTOWCA I TRENERA ŁUKOWA 2012

  {like}

  Urząd Miasta Łuków, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie, Telewizja Master TV, Wspólnota Łukowska oraz Portal Łuków2020 organizują Plebiscyt na Najlepszego Sportowca i Trenera Miasta Łuków w 2012 roku. Nominowanych zostało 23 sportowców i 7 trenerów. Wyboru "mistrzów sportu" możemy dokonać poprzez sondy internetowe na stronach www.telewizja.lukow.pl i www.lukow2020.pl oraz poprzez wysłanie sms-a na nr 71160. Głosowanie trwa do 10 marca 2013 r.

  Wśród nominowanych jest Robert Dołęga. Zachęcamy do głosowania!

  Lista nominowanych trenerów i zawodników oraz treść sms-a w rozwinięciu newsa.

 • DRUGA PORAŻKA AC ATLAS PLAUEN

  {like}

  Drugą porażkę w obecnym sezonie rozgrywek 2. Bundesligi gr. "Sud" zanotował zespół AC Atlas Plauen. Drużyna w której występuje Robert Dołęga, po raz drugi przegrała z liderem swojej grupy AC Suhl, który tym razem przed własną publicznością pokonał Atlas 613.0 : 554.0.

  Kolejny raz najlepszy wynik uzyskał najstarszy z braci Dołęgów - Robert, który zgromadził w dwuboju 367 kg (165+202) - 163 pkt (401,35 pkt Sinclaira).

  Drużyna z Plauen nadal utrzymuje się na drugim miejscu w 2. Bundesliga gr. "Sud". WYNIKI TABELA

 • MEDIALNY CZWARTEK W SPALE

  {like}

  W czwartek, 14 lutego, w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbył się otwarty dla mediów trening zawodników kadry narodowej ciężarowców, a tuż po nim konferencja prasowa, z udziałem prezesa PZPC Szymona Kołeckiego, zawodników reprezentacji Polski, mistrza olimpijskiego z Londynu w kat. 85 kg Adriana Zielińskiego i trzykrotnego mistrza świata Marcina Dołęgi oraz trenerów kadry - Jacka Chruściewicza i Jerzego Śliwińskiego. Po konferencji uczestnicy spotkania oraz pozostali reprezentanci Polski byli do dyspozycji mediów.

  W czwartek w spalskim ośrodku był również Marcin Dołęga. Mimo iż przygotowania do tegorocznego sezonu ma zaplanowane nieco inaczej, ale przyjechał do Spały specjalnie na spotkanie z przedstawicielami mediów. Marcin w rytm przygotowań włączy się od drugiego zgrupowania, zaplanowanego na marzec w Zakopanem.

  Marcin Dołęga: - "Wracając do występu w Londynie, uważam, że byłem tam zbyt pewny siebie. Teraz muszę mieć w sobie więcej pokory. Jeżeli po treningach w marcu będę widział, że jest z formą ok, że stać mnie na taki wynik w Tiranie, który powinien dać medal, to do Albanii pojadę. Jeżeli nie uzyskam na początku kwietnia wysokiej formy, wolę zostać w kraju i skupić się na mistrzostwach świata."

  Więcej informacji i zdjęć znajdziemy na stronie PZPC! WIDEO: TVP MEDIASPORTTV ORANGE

 • PRZEKAŻMY 1 PROCENT DLA JULII!!!

  {like}

  Zachęcamy wszystkich do pomocy dla Julii Bonk.

  Julia urodziła się w stanie krytycznym z dużym niedotlenieniem mózgu i od listopada trwa walka o życie dziewczynki. Teraz najważniejsza jest rehabilitacja. Pomóc możemy przekazując 1% podatku na poniższe dane:

   

  "Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji Neurologicznej i Funkcjonalnej"

  nr KRS 0000273196

  KONTO NR:

  34 16801235 0000 3000 14612426

  z dopiskiem dla Julii Bonk

 • MARCIN NOMINOWANY NA SĘDZIEGO PAŃSTWOWEGO KLASY I

  {like}

  W trakcie "V Memoriału im. Janusza Kowalczyka", który odbył się w sobotę 9 lutego br w Łukowie, Marcin Dołęga odebrał z rąk Szymona Kołeckiego - prezesa PZPC oraz Stanisława Wyszomirskiego - przewodniczącego komisji sędziowskiej PZPC, nominację na sędziego państwowego klasy 1.

  Z tej okazji Marcinowi serdecznie gratulujemy oraz życzymy samych trafnych werdyktów.

 • SEZON ROZPOCZĘTY, MŁODZIEŻ DŹWIGAŁA W ŁUKOWIE...

  {like}

  W sobotę, 9 lutego odbył się "V Memoriał Janusza Kowalczyka" połączony z "Międzywojewódzką Ligą Młodzików w podnoszeniu ciężarów" pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Krzysztofa Hetmana. W zawodach łącznie wzięło udział 36 zawodników z klubów woj. lubelskiego i mazowieckiego. Najlepsze wyniki podczas zawodów w kategorii do lat 15 uzyskał Paweł Szmeja z Narew Pułtusk, a w kategorii do lat 17, wychowanek łukowskich "Orląt", Jarosław Daniluk. W Międzywojewódzkiej Lidze Młodzików, gdzie w drużynie może wystąpić 5 zawodników, a cztery najlepsze wyniki są wliczane do rezultatu drużyny, po pierwszej rundzie prowadzi MULKS Terespol, przed MKS Narew Pułtusk, a na trzecim miejscu plasują się "Orlęta" Łuków. > WYNIKI LIGA GALERIA

 • AC ATLAS PLAUEN Z KOLEJNYM ZWYCIĘSTWEM!

  {like}
  Drużyna AC Atlas Plauen, w której występuje Robert Dołęga, po raz piąty w obecnym sezonie wyszła zwycięsko w rozgrywkach 2 Bundesligi gr. "Sud". Dotychczas tylko raz zaznali gorycz porażki z liderem swojej grupy AC Suhl. W sobotę , przy własnej publiczności, pokonali drużynę TSG Rodewisch 557.2 : 476.2. Kolejny raz najlepszym wynikiem meczu może pochwalić się najstarszy z braci Dołęgów - Robert, który uzyskał 372 kg (165+207) - 166 pkt (405.61 pkt Sinclaira). TABELA WYNIKI
 • HALA W „DWÓJCE” IM. J. KOWALCZYKA

  {like}

  Hala sportowa przy Gimnazjum nr 2 w Łukowie będzie nosiła imię Janusza Kowalczyka – trenera łukowskich ciężarowców. Decyzję o nadaniu imienia podjęto na sesji 31 stycznia.

  Wniosek o podjęcie uchwały w sprawie nadania imienia Janusza Kowalczyka hali przy Gimnazjum nr 2 złożył radny Robert Dołęga. Do wniosku załączył pozytywne Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego. Radni usłyszeli także negatywną opinie Rady Pedagogicznej. Większość nauczycieli z „Dwójki” stwierdziła, że hala stanowi integralną część szkoły i nie ma powodu nadawać jej oddzielnego imienia.

  Większość radnych zdecydowała się jednak poprzeć wniosek radnego. Za nadaniem imienia Janusza Kowalczyka hali przy „Dwójce” było 14 radnych, a 3 wstrzymało się od głosu.

 • V MEMORIAŁ IM. JANUSZA KOWALCZYKA

  {like}
  09 lutego br roku w hali sportowej przy Gimnazjum Nr 2 w Łukowie ul. Cięszkowizna 13, odbędzie się "V Memoriał im. Janusza Kowalczyka" połączony z "I Międzywojewódzką Ligą Młodzików" w podnoszeniu ciężarów. Zawody zostaną rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych (13-15 lat oraz 16-17 lat) bez podziału na kategorie wagowe. Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji w rozwinięciu news`a.
 • I SEMINARIUM Z PODNOSZENIA CIĘŻARÓW

  {like}

  Dnia 23.02.2013 w BOXie Reebok CrossFit Mokotów odbędzie się 1 seminarium z podnoszenia ciężarów. Trzykrotny mistrz świata Marcin Dołęga wraz ze swoim trenerem Jackiem Chruściewiczem, przeprowadzą kompleksowe szkolenie! Więcej informacji w rozwinięciu newsa oraz na facebook.pl!

 • POWRÓT DO "BUDOWLANYCH"...

  {like}

  Daniel Dołęga - najmłodszy z braci Dołęgów, nie jest już zawodnikiem CWSPC Zawisza Bydgoszcz (!). Nowym klubem Daniela od stycznia tego roku jest KS Budowlani Opole!

  „Po dwóch latach startów w naszych barwach rozstaliśmy się w zgodzie” – powiedział trener seniorów Zawiszy Piotr Wysocki... „Zawodnik ten nie zakwalifikował się do reprezentacji na igrzyska, nie byliśmy też w stanie spełnić jego oczekiwań finansowych ani zagwarantować etatu w Wojskowym Zespole Sportowym w Bydgoszczy, który funkcjonuje przy współpracy z CWZS Zawisza...”.

  W roku 2010 Daniel reprezentował już barwy Budowlanych Opole, gdzie wraz z drużyną sięgnął po drugi w swojej karierze tytuł Drużynowego Mistrza Polski (pierwszy z EKOPAK-JATNE OKS Otwock w 2008 roku). "Jestem bardzo zadowolony z powrotu do najbardziej utytułowanego klubu w Polsce. Budowlani to klub z dużymi tradycjami i mam nadzieje rozwijać się i sięgać w jego barwach po kolejne sukcesy, zarówno te indywidualne jak i drużynowe. Dziękuję mojemu byłemu już klubowi - Zawiszy Bydgoszcz, za współpracę i życzę im dalszych sukcesów..." - powiedział najmłodszy z braci.

 • ATLAS PLAUEN WYGRYWA W WEIDEN

  {like}

  Weiden2Rozpoczęła się runda rewanżowa Bundesligi. W sobotę drużyna Roberta Dołęgi pokonała na wyjeździe AC Weiden 379.2 : 543.2. Najlepszy wynik meczu uzyskał najstarszy z braci Dołęgów, który zgromadził w dwuboju 370 (165+205) - 404,5 pkt. W drużynie z Plauen skuteczność zaliczonych podejść wyniosła 100%! WYNIKI TABELA

 • JACEK CHRUŚCIEWICZ NOWYM TRENEREM KADRY!

  {like}

  Jacek Chruściewicz zostanie nowym trenerem reprezentacji seniorów w podnoszeniu ciężarów. Rozpisanie konkursów na stanowisko trenerów biało-czerwonych było jednym ze sztandarowych haseł podczas kampanii wyborczej nowego prezesa PZPC Szymona Kołeckiego. Zgłosiło się po dwóch kandydatów. Chęć poprowadzenia kadry mężczyzn wyrazili Jacek Chruściewicz oraz Piotr Wysocki, a reprezentacji kobiet Ryszard Soćko i Waldemar Ostapski. Jednogłośne poparcie siedmioosobowej komisji konkursowej uzyskał 65-letni Jacek Chruściewicz. W gronie decydentów zasiadali m.in.: przewodniczący Rady Trenerów przy PZPC i jednocześnie szkoleniowiec Adriana Zielińskiego Jerzy Śliwiński oraz trzykrotny mistrz świata Marcin Dołęga. Kandydaturę rekomendowaną przez komisję musi jeszcze dziś zatwierdzić zarząd związku. To jednak tylko formalność. Chruściewicz zastąpi na stanowisku Mirosława Chorosia, kojarzonego z byłym prezesem PZPC Zygmuntem Wasielą i nieakceptowanego przez najlepszych polskich sztangistów. Nowy trener kadry pracował już na tym stanowisku w latach 1996–97. Przez 14 lat (z krótką przerwą) prowadził też reprezentację juniorów. Od wielu lat trener braci Dołęgów, których szkolił (i szkolić będzie) na obozach kadry, był też szkoleniowcem w nieistniejącym już KS EKOPAK-JATNE OKS Otwock oraz ostatnio oficjalnie jako indywidualny trener Marcina, ale zawsze pomagający nam wszystkim w treningach.

  Serdecznie gratulujemy nominacji na trenera kadry oraz życzymy sukcesów w jej prowadzeniu.

 • RANKINGI POLSKI ZA 2012 ROK!

  {like}

  "Polska Sztanga" kilka dni temu zaprezentowała "Rankingi Polski" za miniony rok 2012. Rankingi uwzględniają około 160 imprez zarówno krajowych jak i międzynarodowych. W minionym sezonie najwartościowszy wynik wg punktacji Sinclaira uzyskał Adrian Zieliński (89, Tarpan Mrocza) - 385 (174+211) - 459,6 pkt. Drugi w tej klasyfikacji jest Marcin Dołęga (82, Zawisza Bydgoszcz) - 422 (196+226) - 457,7 pkt, a trzeci Arsen Kasabijew (87, Górnik Polkowice) - 403 (177+226) - 451,4 pkt. Na szóstym miejscu sklayfikowany został Daniel Dołęga (88, Zawisza Bydgoszcz) - 404 (182+221) - 424,0 pkt, a na piętnastym Robert Dołęga (77, Orlęta Łuków) - 369 (164+205) - 404,8 pkt.

  W rankingach z podziałem na kategorie wagowe sytuacja wygląda następująco. W kategorii do 105 kg najlepszy rezultat w ubiegłym roku osiągnął Bartłomiej Bonk (84, Budowlani Opole) - 410 (190+220). Na siódmym miejscu sklasyfikowany został Robert Dołęga (77, Orlęta Łuków) - 370 (165+205). W kategorii "superciężkiej" (powyżej 105 kg) na czele bracia Dołęgowie. Pierwszy Marcin Dołęga (82, Zawisza Bydgoszcz) - 422 (196+226), a drugi Daniel Dołęga (88, Zawisza Bydgoszcz) - 404 (182+221). Podobnie jak w kategorii niżej na siódmym miejscu sklasyfikowany został Robert Dołęga (77, Orlęta Łuków) - 370 (165+205). RANKINGI > SINCLAIR KAT. WAGOWE

 • PEWNA WYGRANA AC ATLAS PLAUEN

  {like}
  W sobotę 15.12 br w Monachium rozegrano ostatnią w tym roku kalendarzowym kolejkę w ramach rozgrywek 2. Bundesligi gr. Sud, w której zmierzyły się ze sobą drużyny ESV München-Neuaubing i AC Atlas Plauen. Pewne zwycięstwo odniósł dotychczasowy vicelider w/w rozgrywek, czyli drużyna gości, która pokonała gospodarzy wynikiem 369.0 : 536.0. Najlepszy rezultat zawodów uzyskał Robert Dołęga (77, AC Atlas Plauen, 103,3 kg) 369 kg (164+205) - 167 pkt (404,79 pkt Sinclaira). Dzięki tej wygranej drużyna Roberta awansowała na pozycję lidera, aczkolwiek mając rozegrany jeden mecz więcej. WYNIKI TABELA FILM
 • PZPC OGŁOSIŁ KONKURS NA TRENERA KADRY NARODOWEJ!

  Jak informuje strona internetowa PZPC, Zarząd postanowił ogłosić konkurs na stanowiska Trenera Kadry Narodowej Kobiet i Mężczyzn. Zgodnie w wytycznymi Ministerstwa Sportu i Turystyki, do Konkursu mogą przystąpić osoby, które posiadają wykształcenie wyższe, stopień trenera (co najmniej klasy II w podnoszeniu ciężarów), staż pracy szkoleniowej nie krótszy niż 5 lat w podnoszeniu ciężarów, przedłoży propozycje wieloletniego programu szkolenia i przedłoży zobowiązanie do ustawicznego podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Oferty należy składać do 9 stycznia 2013 roku (do godz. 11.00) w sekretariacie PZPC w zalakowanej kopercie z adnotacją „Konkurs na Trenera" - osobiście lub listownie. Komisja konkursowa 9 stycznia 2013 oceni oferty pod względem formalnym, a 10 stycznia od godz. 8.00 rozpocznie spotkania z kandydatami. Wyniki swojej pracy komisja konkursowa przedstawi podczas posiedzenia Zarządu PZPC 10 stycznia 2013. Wśród członków 7-osobowej Komisji konkursowej znalazł się Marcin Dołęga, który jest przedstawicielem Rady Zawodniczej.
 • SZYMON KOŁECKI PREZESEM PZPC!!!

  W dniu dzisiejszym w Warszawie, w hali Torwar odbył się XVI Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Najważniejszym punktem obrad był wybór na czteroletnią kadencję Prezesa Zarządu PZPC. O tę funkcję ubiegało się dwóch kandytatów, dotychczasowy prezes Zygmunt Wasiela i dwukrotny wicemistrz olimpijski Szymon Kołecki. Wynik wyboru nowego prezesa ogłosił przewodniczący Komisji Skrutacyjnej - Marcin Dołęga, który w swoim wystąpieniu stwierdził, że nowym prezesem PZPC na lata 2013-2016, stosunkiem głosów 43:33, został Szymon Kołecki!

  Pozostałe wybory potoczyły się nastepująco:

  Kandydaci do Zarządu otrzymali następująca ilość głosów: Mariusz Jędra 50, Waldemar Ostapski 44, Arkadiusz Ratajczyk 45, Henryk Szynal 43, Antoni Kawałek 34, Antoni Rękas 27, Zdzisław Żołopa 68, Jerzy Jaśniak Jr 42, Adam Gabiński 20, Wojciech Gesek 61, Janusz Krysiak 21, Jerzy Ostrowski 66, Zygmunt Wielogórski 33, Ryszard Szewczyk 66, Mateusz Błachowicz 41, Lech Labudda 39, Ginter Płaza 47, Jerzy Nowak 39.

  Do Zarządu weszli panowie: Żołopa, Szewczyk, Ostrowski, Gesek, Jędra, Płaza, Grążawski, Ratajczak, Ostapski, Szynal, Jaśniak, Błachowicz, Nowak i Labudda. Zarząd ukonstytuuje się 6. grudnia.

  Wyniki wyborów do Komisji Rewizyjnej: Tadeusz Niewiński 54 głosy, Leszek Tarnawski 33, Sebastian Ołubek 38, Katarzyna Choroś 38, Szczepan Waszczuk 27, Marek Drzewowski 40, Eligiusz Wachowiak 35. Do Komisji weszli pani Choroś i panowie Niewiński, Damowski, Drzewowski (sekretarz) i Ołubek (przewodniczący).

  Serdecznie Gratulujemy!!!

 • PIERWSZA PORAŻKA AC ATLAS PLAUEN

  W sobotę 24.11 br w Plauen rozegrano mecz, w ramach rozgrywek 2. Bundesligi, pomiędzy druzynami AC Atlas Plauen i AC Suhl. Pierwszej porażki w tym sezonie doznała drużyna gospodarzy, w której występuje najstarszy z braci Dołęgów. Robert uzyskał najlepszy wynik zawodów, gromadząc w dwuboju 368 kg (168+200) - 160 pkt (397.4 pkt Sinclaira). Atlas Plauen przegrał z AC Suhl 623.8 : 650.4.

  W zawodach gościnnie wystąpił Daniel Dołęga, który uzyskał w dwuboju 373 kg (172+201) - 156 pkt (390.06 pkt Sinclaira). WYNIKI TABELA GALERIE: ROBERT DANIEL

   

 • "SILNI JAK BRACIA DOŁĘGOWIE"

  Zapraszamy do przeczytania ciekawego artykułu dotyczącego startu braci w turnieju TOP 12 oraz wywiadu z Marcinem, który ukazał się we "Wspólnocie Łukowskiej". A w nim m.in. o "niespodziewanej życiówce", planach na 2013 rok, Rio de Janeiro i oczywiście występie w czeskim Havirovie. ARTYKUŁ
 • BRACIA GÓRĄ!

  Po dwóch latach kibice podnoszenia ciężarów znowu mogli zobaczyć na jednym pomoście trzech braci Dołęgów. Marcin, Robert i Daniel wystąpili w Havirov (Czechy) w Międzynarodowym Turnieju w podrzucie TOP 12 im. Milana Romana. Kolejny, po Golden Barbell, wspaniały występ odnotował najlepszy z braci, trzykrotny mistrz świata, Marcin, który przy wadze ciała 111,1 kg podrzucił 236 kg, co jest od wczoraj jego nowym rekordem życiowym. Ten wynik był też rekordem turnieju. Poprzedni wynik, 235 kg należał także do Marcina, który został ustanowiony w 2005 roku. Trzecie miejsce wywalczył Robert, który podrzucił 210 kg, co jest jego najlepszym wynikiem w dotychczasowym sezonie. Z takim samym wynikiem zawody ukończył najmłodszy z braci Daniel… WYNIKI FILM GALERIE: ROBERT MARCIN DANIEL

 • PRZEPROWADZKA Z "JEDYNKI" DO "DWÓJKI"

  Sekcja podnoszenia ciężarów ŁKS Orlęta Łuków będzie miała nową salę. Ciężarowcy przeniosą się ze Szkoły Podstawowej nr 1 do Gimnazjum nr 2. Rodzice i nauczyciele byli przeciwni przenosin sekcji do ich szkoły, jednak rozmowy pomiędzy rodzicami gimnazjalistów, dyrektorem szkoły Arturem Baranowskim, Robertem Dołęgą oraz burmistrzem Dariuszem Szustkiem, przyniosły kompromis. Sekcja przeniesie się nie do sali korektywy, tylko do mini-siłowni przy hali sportowej. Ostateczne ustalenia zapadły na spotkaniu, które odbyło się 30 października. Przeprowadzka ciężarowców ma odbyć się na początku listopada.

  Obecnie sekcja podnoszenia ciężarów ma swoją salę treningową w hali przy SP nr 1. Pomieszczenie, które zajmują ciężarowcy „Jedynka” chce przeznaczyć na świetlicę. W tej sytuacji sztangiści musieli szukać nowego miejsca. Chcieli przenieść się do sali korektywy przy hali sportowej Gimnazjum nr 2. Ten pomysł nie podobał się jednak nauczycielom wychowania fizycznego i rodzicom uczniów. Obawiają się, że utworzenie sali treningowej dla ciężarowców będzie kolidowało z lekcjami W-F. A krótkie rozmowy z dyrektorem szkoły Arturem Baranowskim, Robertem Dołęgą oraz burmistrzem Dariuszem Szustkiem, zobaczyć można w reportażu telewizji MasterTV > REPORTAŻ

 • MARCIN BEZKONKURENCYJNY W TURNIEJU "GOLDEN BARBELL"!

  Dzisiaj w Biłgoraju odbył się Międzynarodowy Turniej Podnoszenia CiężarówGOLDEN BARBEL”, podczas którego rywalizowały 4 kobiety i 6 mężczyzn. Podczas zawodów najlepsze wyniki uzyskali: Aleksandra KLEJNOWSKA-KRZYWAŃSKA (82, CWSPC Zawisza Bydgoszcz; 57,8) – 186 (78+108) – 245,0 pkt. i Katarzyna SZOSTAK (93, KPC Górnik Polkowice; 63,1) – 190 (82+108) – 236,0 pkt. oraz Marcin DOŁĘGA (82, Zawisza; 110,0) – 420 (190+230) – 451,2 pkt. i Tomas MATYKIEWICZ (82, Banik Havirov/CZE; 104,0) – 375 (165+210) – 410,4 pkt. WYNIKI GALERIA WIDEO

 • POLISH GOLDEN BARBELL W NIEDZIELĘ W BIŁGORAJU!

  W niedzielę, 04.11.br (15:00) w Biłgoraju zostanie rozegrany międzynarodowy turniej w podnoszeniu ciężarówGolden Barbell”. Organizatorami imprezy są Klub Sportowy Ciechan i Szymon Kołecki oraz OSiR Biłgoraj, wśród partnerów: „Lotto”, „Polska Fundacja Sportu i Turystyki”, „Jako”, „Zajazd Nadrzecze”, natomiast w gronie sponsorów: „Acer” i „Polski Cukier”. Uczestnikami zawodów będą m.in.: Aleksandra KLEJNOWSKA-KRZYWAŃSKA (CWSPC Zawisza Bdg.), Katarzyna SZOSTAK (KPC Górnik Polkowice) i Rebeka KOHA (LAT) wśród pań oraz Marcin DOŁĘGA (CWSPC Zawisza Bydgoszcz), Bartłomiej BONK (KS Budowlani Opole), Krzysztof KLICKI (CLKS Mazovia Ciechanów), Tomas MATYKIEWICZ (CZE), Joan MARCO (ESP) i Arturs PLESNIEKS (LAT) wśród panów. Jako goście specjalni do Biłgoraja zostali też zaproszeni... mistrzowie olimpijscy: Adrian Zieliński, Akakios Kakhiashvilis i Georgi Asanidze. TRANSMISJA INTERNETOWA LIVE
 • BRACIA GÓRĄ WE WROCŁAWIU

  W niedzielę we Wrocławiu, odbyły się „VI Mistrzostwa Klubów Wojskowych o Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego”, w których wzięło udział 5 kobiet i 22 mężczyzn z 4 klubów. Podczas zawodów najlepsze wyniki uzyskali: Malwina CHODOR (86; 55,3) – 160 (72+88) – 217,7 pkt. i Joanna KRUMIN (92, obie – WKS Śląsk Wrocław; 63,3) – 158 (73+85) – 195,8 pkt. wśród pań oraz... Marcin DOŁĘGA (82; 111,8) – 385 (175+210) – 411,5 pkt., Daniel DOŁĘGA (88, obaj – CWSPC Zawisza Bydgoszcz; 120,8) – 380 (170+210) – 397,6 pkt. i Przemysław KOTERBA (92, WKS Śląsk Wrocław; 91,0) – 336 (146+190) – 387,7 pkt. wśród panów. Klasyfikację klubową wygrała ekipa WKS Śląsk Wrocław – 1499,5 pkt. przed CWSPC Zawisza Bydgoszcz – 1462,5 pkt., SSA Legia Warszawa – 1356,1 pkt. i WKS Śląsk II – 1188,7 pkt. Wyniki nadesłali Damian Chodor i Tomko Skuter-Protokołowicz, dziękujemy > WYNIKI: ind. (jpg), klubowe (pdf) GALERIE: MARCIN DANIEL WIDEO

 • ATLAS PLAUEN WYGRYWA W RODEWISCH

  W sobotę 20 października, w ramach drugiej kolejki 2 Bundesligi gr. Süd, rozegrano w Rodewisch mecz pomiędzy miejscowym TSG, a AC Atlas Plauen. Zwycięstwo odniosła drużyna gości, która pokanała gospodarzy wynikiem 552,2 - 306,3. Najlepszy rezultat zawodów uzyskał Robert Dołęga (77, Atlas Plauen; 105,6) - 372 (165+207) - 166 pkt (404,97 pkt Sinclaira). Drużyna najstarszego z braci Dołęgów jest aktualnie liderem rozgrywek 2 Bundesligi gr. Süd, a swój następny mecz rozegrają 24 listopada z AC Suhl. WYNIKI TABELA
 • MARCIN NAJLEPSZY W POLKOWICACH!

  Wczoraj w Polkowicach odbył się turniej z okazji 40-lecia KPC Górnik Polkowice. W zawodach wzięło udział 2 zawodniczki i 13 zawodników, którzy rywalizowali w podrzucie. Zwyciężył Marcin Dołęga (82, Zawisza Bydgoszcz; 114,1 kg), który uzyskał 216 kg co dało 229,5 pkt. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Bonk (84, Budowlani Opole; 101,3) - 200 kg - 221,0 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się Adam Kraska (78, Górnik Polkowice; 115,1) - 205 kg - 217,3 pkt. Szóste miejsce w tych zawodach zajął Daniel Dołęga (88, Zawisza Bydgoszcz; 117,6) - 195 kg - 205,5 pkt. > WYNIKI GALERIA
 • 8 SEZON ROBERTA W BUNDESLIDZE. WYGRANA AC ATLAS PLAUEN

  W sobotę 22.09 br w Plauen odbył się mecz Bundesligi pomiędzy AC Atlas Plauen i AC Weiden. Zwyciężyła drużyna gospodarzy 570.0 : 417.8. Najlepszy wynik meczu uzyskał Robert Dołęga (77, Atlas Plauen, 106,3) 368 (163+205) - 399,72 pkt. Tym startem najstarszy z braci Dołęgów rozpoczął ósmy sezon startów w lidze niemieckiej, a drużyna AC Atlas Plauen, którą Robert reprezentuje od początku swojej przygody z Bundesligą, prowadzi po pierwszej kolejce w gr. Süd 2 Bundesligi. > WYNIKI TABELA GALERIA • REPORTAŻ Z FINAŁU DMP II LIGI

  Zapraszamy do obejrzenia reportażu lokalnej telewizji MasterTV, z finału DMP 2012 w podnoszeniu ciężarów, jaki odbył się w Łukowie 9 września br. Zobaczymy w nim m.in. wywiady z Szymonem Kołeckim, Arsenem Kasabijewem i Marcinem Dołęgą, czyli gośćmi honorowymi zawodów oraz trenerem drużyny gospodarzy Robertem Dołęgą i burmistrzem Łukowa - Dariuszem Szustkiem. WIDEO
 • ORLĘTA ŁUKÓW Z HISTORYCZNYM AWANSEM DO I LIGI!

  Wczoraj w Łukowie rozegrano finał DMP II ligi w podnoszeniu ciężarów. Historyczny awans do najwyższej klasy rozgrywkowej zanotowały drużyny ŁKS Orlęta Łuków oraz AZS AJD Częstochowa. Na łukowskim pomoście tym razem lepsi okazali się goście z Częstochowy, którzy wyprzedzili drużynę gospodarzy. W końcowej klasyfikacji nie zdołali jednak odrobić start i to łukowskie Orlęta z pierwszego miejsca awansowały do I ligi.

  Indywidualnie najlepsze wyniki uzyskali: Łukasz GRELA (86, AZS AJD Częstochowa; 94,5) – 368 (173+195) – 417,8 pkt., Tomas MATYKIEWICZ (82, CZE; 105,7) – 377 (177+200) – 410,3 pkt., Robert DOŁĘGA (77, obaj Orlęta Łuków; 107,0) - 364 (162+202) – 394,5 pkt. i Kacper WIEJAK (90, Błonianka Błonie; 105,0) – 352 (157+195) – 383,9 pkt. Tabele w rozwinięciu artykułu. WYNIKI GALERIA

 • ZAWISZA BYDGOSZCZ NA CZWARTYM MIEJSCU W DMP 2012

  W sobotę, 8 września w Bydgoszczy odbył się finałowy turniej I ligi „Drużynowych Mistrzostw Polski Mężczyzn”, który wgrał zdecydowanie zespół KS Budowlani Opole – 1993,4 pkt., zdobywając jednocześnie, notabene już po raz XX w dotychczasowej historii tych rozgrywek – tytuł Drużynowego Mistrza Polski ! Kolejne miejsca zajęli: MGLKS Tarpan Mrocza – 1933,4 pkt., KPC Górnik Polkowice – 1901,2 pkt., WSG CWSPC Zawisza Bydgoszcz – 1891,7 pkt., CLKS Mazovia Ciechanów – 1874,5 pkt., AKS Myslibórz – 1727,7 pkt. i CWSPC Zawisza II Bydgoszcz (II liga) – 1609,3 pkt. Indywidualnie, najlepsze wyniki uzyskali: Marcin DOŁĘGA (82, Zawisza; 108,3) – 390 (180+210) – 421,0 pkt., Kornel CZEKIEL (87, Budowlani; 109,7) – 388 (173+215) – 417,2 pkt., Adrian ZIELIŃSKI (89, Tarpan; 88,8) – 350 (160+190) – 408,3 pkt. W drużynie gospodarzy, oprócz 3-krotnego Mistrza Świata, startował również Daniel DOŁĘGA, który uzyskał w dwuboju 353 kg (162+191), co przy wadze 113,0 kg dało 376,1 pkt.  Rozgrywki I ligi „DMPM’2012” wygrała ekipa KS Budowlani Opole – 6050,7 pkt., II miejsce zajął KPC Górnik Polkowice – 5954,3 pkt., III – MGLKS Tarpan Mrocza – 5890,9 pkt., IV – WSG CWSPC Zawisza Bydgoszcz – 5777,6 pkt., natomiast V – CLKS Mazovia Ciechanów – 5334,9 pkt. > WYNIKI TABELA GALERIE: MARCIN DANIEL
 • MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ POKAZOWY W BŁONIU

  W sobotę w podwarszawskim Błoniiu rozegrano odbył się „Międzynarodowy Turniej Podnoszenia Ciężarów z okazji 95-lecia KS Błonianka Błonie”, w którym wzięło udział 13 zawodników z Polski i Czech. Przeprowadzone na otwartym powietrzu zawody, były czꜶcią rodzinnego festynu, jaki odbył się w sobotnie popołudnie na miejscowym stadionie. Imprezę rozpoczął mecz piłki nożnej w IV grupie warszawskiej A-klasy, w którym miejscowa „Błonianka” pokonała „Passovię” Pass 4:1 (2:1), wkrótce potem po pomost wyszli również ciężarowcy, których rywalizacja stanowiła doskonałą promocję naszej dyscypliny sportu. Blisko 200-osobowa widownia żywo reagowała na poczynania wszystkich zawodni- ków, spoœród których najlepszym okazał się Tomas MATYKIEWICZ (82, Dolny Kubin/CZE; 107,0) – 360 (160+200) – 390,2 pkt. przed Kacprem WIEJAKIEM (90, Błonianka; 101,5) – 340 (150+190) – 375,4 pkt. i Robertem DOŁĘGĄ (77, ŁKS Orlęta Łuków; 106,0) – 340 (150+190) – 369,7 pkt. Tuż za podium uplasował się Daniel DOŁĘGA (88, Zawisza Bydgoszcz; 112,0) – 345 (160+185) – 368,6 pkt. Na koniec, wszyscy zawodnicy otrzymali okolicznoœciowe plakietki, z podziękowaniem za udział w turnieju. Imprezę zakończyła polowa msza śœwięta w intencji 95-lecia istnienia klubu z Błoń. WYNIKI

  Fotografie z tej imprezy można obejrzeć na www.polska-sztanga.pl

 • CHCE NADAL DŹWIGAĆ I... WYGRYWAĆ

  - Upadłem na kolana, ale teraz chcę się podnieść i nadal startować. Wiem, że nie będzie to łatwe, choć tylko fizycznie sobie poradzę bez problemów - zadeklarował w czwartek Marcin Dołęga.

 • "TERAZ CHCĘ SIĘ PODNIEŚĆ"

  Teraz chcę się podnieœść” - to tytuł interesującego wywiadu, jakiego Marcin Dołęga udzielił Szymonowi Tomasikowi w dzisiejszym wydaniu „Przeglądu Sportowego”.

  Zawodnik uchyla rąbka tajemnicy co do dalszej kariery sportowej, również komentuje ostatnie wydarzenia w polskich ciężarach i listu otwartego prezesa PZPC, stwierdzając m.in… „Jestem wręcz zaszokowany zachowaniem prezesa Zygmunta Wasieli, który miesza Adriana Zielińskiego w swoje polityczne rozgrywki. Widać bardziej zależy mu na stołku niż na medalu, sukces Adriana został odsunięty na dalszy plan. Prezes chce za wszelką cenę rządzić, niestety nie wychodzi mu to zbyt dobrze”… ARTYKUŁ

 • JAREK DANILUK W KADRZE NA MISTRZOSTWA EUROPY

  Już w najbliższą sobotę reprezentacja Polski Juniorów do lat 17 w podnoszeniu ciężarów odleci do Bukaresztu by reprezentować Polskę podczas Mistrzostw Europy Juniorów do lat 17, które odbędą się w dniach 25.08-02.09. 2012r. W 15 osobowej ekipie zawodniczek i zawodników znalazł się wychowanek łukowskich "Orląt", podopieczny Roberta Dołęgi - Jarosław Daniluk. Będzie to debiut młodego sportowca w imprezie międzynarodowej, który wyjdzie na pomost prawdopodobnie 1 września i wystąpi w kategorii wagowej do 94 kg. Życzymy powodzenia i satysfakcji z osiągniętego wyniku.

  Robert Dołęga: "Cieszę się z awansu Jarka do kadry Polski. Swoją ciężką pracą i determinacją w ciągłym poprawianiu swoich wyników zasłużył by wystąpić na rumuńskim pomoście. Jarek potwierdził swoje zdolności podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, gdzie zdobył brązowy medal. Szkoda tylko, że żadnym echem nie odbiło się to wśród władz naszego klubu, od których Jarek nie otrzymał chociaż by zwykłych gratulacji i podziękowań... Ale my robimy swoje i wierzę, ze nie raz Jarek Daniluk jak i inni zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów osiągną jeszcze większe sukcesy..."

 • PRZED NAMI FINAŁY DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW POLSKI

  Przed nami finały Drużynowych Mistrzostw Polski. 8 września w Bydgoszczy spotka się 6 najlepszych zespołów po dwóch rundach, czyli: Budowlani Opole (obrońcy tytułu), Górnik Polkowice, Tarpan Mrocza, Zawisza Bydgoszcz (w składzie Marcin i Daniel Dołęga), AKS Myślibórz oraz drugoligowa Zawisza II Bydgoszcz.

  Dzień później w Łukowie odbędzie się finał II ligi. Orlęta przed własną publicznością będą walczyć o historyczny awans do pierwszej ligi, a ich rywalami na pomoście w Łukowie będą: AZS AJD Częstochowa, Narew Pułtusk, Błonianka Błonie, Agros Zamość oraz Znicz Biłgoraj. W składzie łukowskiej drużyny wystartuje trener oraz zawodnik - Robert Dołęga.

  W rozwinięciu artykułu opisujemy sytuację w ligowych tabelach oraz podział na grupy ostatniej rundy Drużynowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów.

 • MAM TYDZIEŃ NA PODJĘCIE DECYZJI...

  Ciężarowiec Marcin Dołęga był jednym z olimpijczyków, którym w bydgoskim ratuszu wręczono nagrody i upominki za start w igrzyskach w Londynie. W krótkiej rozmowie przyznał, że ma jeszcze tydzień, by podjąć decyzję, co dalej z jego karierą.

 • MARCIN JESTEŚMY Z TOBĄ!

  Niestety nie udało się Marcinowi zdobyć upragnionego medalu Igrzysk Olimpijskich. Ciężko cokolwiek napisać o tej przykrej sytuacji. Sam zawodnik nie wie co się stało i jest w wielkim szoku tego co wydarzyło się wczoraj wieczorem w Londynie. To jest jakieś fatum, które ciązy na nas w Igrzyskach Olimpijskich. Marcin dla nas i tak jesteś Wielki. Głowa do góry, jesteśmy z Tobą!

  Gratulacje dla Bartka za zdobycie brązowego medalu.

 • NA TWARZY MARCINA NIE WIDZĘ OBAW

  - Na twarzy Marcina Dołęgi nie widzę żadnych obaw, a ja nauczyłem się w ten sposób oceniać ludzi - przyznał trener Grzegorz Chruściewicz. Polski sztangista będzie jednym z faworytów olimpijskiej rywalizacji w wadze 105 kg w Londynie.

 • MARCIN JUŻ PO ŚLUBOWANIU OLIMPIJSKIM

  Dzisiaj popołudniu w siedzibie PKOl odbyło się olimpijskie ślubowanie ostatniej grupy z teamu PZPC. Złożyli je zawodnicy wagi do 105 kilogramów - Marcin Dołęga i Bartek Bonk , którzy na olimpijskim pomoście w Londynie będą dźwigać od godziny 20.00 w poniedziałek 6. sierpnia. Mistrzami ceremonii byli dzisiaj Kajetan Broniewski i Kajetan Hądzelek - członkowie Zarządu PKOl, Wojciech Wasiak - wicedyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego MSiT i Marek Rocki - szef AZS i prominent PKOl, a przysięgę w imieniu wszystkich obecnych sportowców przeczytał, nie kto inny, jak 3-krotny Mistrz świata, Marcin Dołęga. Jutro o 7.50 odlatują z Okęcia do Londynu...

  W galerii możemy obejrzeć uroczytość ślubowania uwiecznioną na zdjęciach m.in. Jana Rozmarynowskiego. GALERIA

   

 • OLIMPIJSKA STREFA KIBICA W ŁUKOWIE

  Jak najwięcej atrakcji starają się zapewnić organizatorzy „olimpijskiej strefy kibica”, która 6 sierpnia stanie w Łukowie. Tego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie wystartuje sztangista, wychowanek łukowskich Orląt, Marcin Dołęga.

   

  Wszyscy kibice sportowi, szczególnie fani podnoszenia ciężarów, obowiązkową powinni stawić się na placu przy fontannie. Będzie tam telebim, na którym będzie można obejrzeć relację z Londynu. Do Łukowa przyjedzie ekipa TVP Sport na czele z redaktorem Tomaszem Jasiną. Będą łączenia z kibicami podczas bezpośredniej relacji z Londynu. Atmosferę będzie podgrzewał, znany ze stadionu warszawskiej Legii, spiker-Wojciech Hadaj. Na placu przy fontannie będzie również dostępny ogródek piwny oraz grill. Organizatorzy, czyli Robert Dołęga, władze Łukowa, powiatu i województwa, zapraszają do strefy kibica już od 18:00, czyli 2 godziny przed startem Marcina Dołęgi. Reporterzy Master TV będą w dniach 3-7 sierpnia na żywo obserwować Igrzyska. Reportaż z największych zawodów sportowych świata, przedstawimy zaraz po powrocie z Londynu.

 • KIBICUJMY RAZEM MARCINOWI!

  Zapraszamy do wspólnego dopingowania naszego brata, Marcina podczas Jego występu w XXX Igrzyskach Olimpijskich - Londyn 2012. 6 sierpnia (poniedziałek) 2012 r. od godz. 18 na skwerze przy fontannie ul. Zdanowskiego w Łukowie przy dobrej muzyce będzie można obejrzeć na dużym telebimie zmagania najlepszych zawodników na świecie w podnoszeniu ciężarów w kat. 105 kg. Mamy nadzieję, że najlepszym okaże się Marcin, który już niejednokrotnie to udowadniał... Wspólnym dopingiem pomóżmy Marcinowi zrealizować marzenie!

  Organizatorzy: Miasto Łuków, Starostwo Powiatowe w Łukowie, Urząd Marszałkowski w Lublinie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie oraz Łukowski Ośrodek Kultury.

 • OLIMPIJCZYCY ZAPRASZAJĄ NA WYSPĘ

  Mimo że są w Londynie lub w drodze na igrzyska, od czwartku (26.07) będzie można ich spotkać na bydgoskich ulicach. Nasi olimpijczycy pojawią się billboardach. Polecają Wyspę Olimpijską i liczą na nasz doping.

  Wizerunki sześciu reprezentantów bydgoskich klubów pojawią się w najważniejszych punktach miasta. Na wielkoformatowych plakatach zobaczymy wojowniczego Marcina Lewandowskiego (800 m) i prężącego muskuły Marcina Dołęgę (podnoszenie ciężarów). Nawet podczas sesji zdjęciowej z kajakarskim sprzętem nie rozstawali się Piotr Siemionowski i Beata Mikołajczyk. Twarzami kampanii są także Łukasz Michalski i Paweł Wojciechowski (skok o tyczce).

  W Bydgoszczy pojawi się 13 olimpijskich nośników wielkoformatowych. Będzie można je zobaczyć m.in. przy ul. Fordońskiej, Kujawskiej, Pięknej, Szubińskiej czy al. Jana Pawła II. Billboardy polecają bydgoszczanom wspólne oglądanie na Wyspie Młyńskiej największej w tym roku imprezy sportowej na świecie. Dzięki sesji zdjęciowej możemy także bliżej poznać sylwetki tych sportowców, którzy już za kilka dni będą reprezentować nasze miasto.

  Więcej informacji o atrakcjach Wyspy Olimpijskiej w specjalnym serwisie http://www.bydgoszcz.pl/Londyn2012/

 • MAMA WIERZY W MARCINA

  W lokalnej gazecie "Wspólnota Łukowska", ukazał się ciekawy wywiad z mamą braci Dołęgów.

  O dorastaniu dzieci, pracy, śmierci męża i nadziejach olimpijskich Marcina. Zofia Dołęga, mama Roberta, Marcina i Daniela, opowiada o życiu rodziny i o tym jak kibicuje swoim synom. ARTYKUŁ

 • WOJSKOWE ORŁY: SZER. MARCIN DOŁĘGA

  Dziewięcioro polskich sztangistów wystartuje w Igrzyskach XXX Olimpiady w Londynie. Dwoje z nich jest żołnierzami: st. szer. Aleksandra Klejnowska-Krzywańska i szer. Marcin Dołęga z Wojskowej Grupy Sportowej w Bydgoszczy.
 • OLIMPIJSKA FORMA

  W sierpniowym wydaniu magazynu "Men's Health" ukazały się sylwetki olimpijczyków, m.in. Marcina Dołęgi, który na zdjęciach Wojciacha Małkowicza wygląda imponująco. Znajdziemy w nim propozycję treningów, jak i wiele innych ciekawych artykułów. Więcej przeczytamy na blogu Marcina, pod linkiem --> Men's Health - olimpijska forma.

   

  Foto: Wojciech Małkowicz

 • JADĘ NA IGRZYSKA PO MEDAL

  Marcinowi Dołędze nie przeszkadza stawianie go w roli faworyta przed zbliżającą się olimpiadą w Londynie. - Na igrzyska jadę zrobić co do mnie należy, zdobyć medal - powiedział trzykrotny mistrz świata w podnoszeniu ciężarów.

 • LISTY STARTOWE XXX IGRZYSK OLIMPIJSKICH W LONDYNIE

  Ukazały się oficjalne listy startowe turnieju podnoszenia ciężarów "XXX Igrzysk Olimpijskich" w Londynie. W kategorii do 105 kg najlepszy zgłoszony wynik ma Marcin Dołęga 430 kg. Zapraszamy do zapoznania się z listami startowymi. LISTY STARTOWE
 • MARCIN BLOGUJE!!!

  Na 14 dni przed rozpoczęciem XXX Igrzysk Olimpijskich w Londynie, Marcin otworzył bloga. Przez ten krótki okres czasu będzie przekazywał Wam ciekawostki z przygotowań do najważniejszej imprezy w Jego karierze. Zapraszamy do odwiedzania bloga, który znajduje się pod adresem www.marcindolega.blox.pl

 • PODNOSZĘ CZTERY DO PIĘCIU TON DZIENNIE

  Przedstawiamy rozmowę redaktora Szymona Tomasika z Marcinem Dołęgą, który opowiada o aktualnych przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w Londynie, jaka ukazała się w "Przeglądzie Sportowym".
 • RANKINGI POLSKI ZA I PÓŁROCZE 2012 ROKU

  "Polska Sztanga" zaprezentowała rankingi Polski za I półrocze 2012 roku wg stanu na dzień 30.06.br. Uwzględnia on wyniki z praktycznie wszystkich imprez podnoszenia ciężarów w Polsce (wraz z turniejami DMP - około 70) i na świecie z udziałem naszych zawodników, jakie rozegrano w I półroczu br.

  Bardzo wysoko plasują się w nich bracia Dołęgowie. W klasyfikacji Sinclaira prowadzi Marcin Dołęga (82, Zawisza Bydgoszcz) z wynikiem 457,7 pkt. Drugie miejsce zajmuje Adrian Zieliński (89, Tarpan Mrocza) - 456,7 pkt. Trzeci jest Arsen Kasabijew (87, Górnik Polkowice) - 451,4 pkt. Szósty  tej klasyfikacji jest Daniel Dołęga (88, Zawisza Bydgoszcz) - 424,0 pkt, a piętnasty Robert Dołęga (77, Orlęta Łuków) - 403,6 pkt.

  Rankingi z podziałem na kategorie wagowe sytuacja wygląda następująco. W kat. do 105 kg prowadzi Arsen Kasabijew z wynikiem 403 kg w dwuboju. Na siódmym miejscu jest Robert Dołęga - 370 kg. Kategoria "supercięzka" (+105 kg), to zdecydowanie kategoria braci Dołęgów. Prowadzi Marcin Dołęga z wynikiem 422 kg, drugi jest Daniel Dołęga - 404 kg, a piąty Robert Dołęga - 370 kg. RANKINGI: SINCLAIR KAT. WAGOWE

 • POMOC DLA KUBUSIA ŁAWECKIEGO

  Zachęcamy wszystkich do pomocy dla chorego Kubusia Ławeckiego. Poniżej historia choroby Kubusia oraz szczegóły jak możemy pomóc.

 • ZARZĄD PZPC ZATWIERDZIŁ SKŁADY NA IGRZYSKA OLIMPIJSKIE W LONDYNIE

  Zarząd Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów zatwierdził we wtorek skład na zbliżające się igrzyska olimpijskie. W Londynie reprezentację Biało-Czerwonych będzie tworzyć dziewięcioro zawodników; trzy kobiety i sześciu mężczyzn.

  W gronie pań znalazły się: Marzena Karpińska (waga 48 kg, Znicz Biłgoraj), Aleksandra Klejnowska-Krzywańska (53 kg, Zawisza Bydgoszcz), Ewa Mizdal (69 kg, Unia Hrubieszów) oraz Joanna Łochowska (53 kg, UKS Zielona Góra) jako rezerwowa.

  Nominacje do kadry męskiej uzyskali natomiast: Krzysztof Zwarycz (77 kg, Górnik Polkowice), Adrian Zieliński (85 kg, Tarpan Mrocza), Krystian Sroka (85 kg, Tarpan Mrocza), Tomasz Zieliński (94 kg, Tarpan Mrocza), Bartłomiej Bonk (105 kg, Budowlani Opole), Marcin Dołęga (105 kg, Zawisza Bydgoszcz) i jako rezerwowy Daniel Dołęga (+105, Zawisza Bydgoszcz).

  Skład ten może jeszcze ulec zmianie. W poniedziałek 2 lipca w Spale odbędzie się sprawdzian formy Arsena Kasabijewa (94 kg, Górnik Polkowice). Jeśli uzyska limit wyznaczony przez trenera kadry Mirosława Chorosia, zostanie zgłoszony w miejsce Krzysztofa Zwarycza lub Krystiana Sroki.

  Skład całej reprezentacji Polski zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego zatwierdzi 7 lipca.
 • ACER VS MARCIN DOŁĘGA!

  Mistrz kategorii ultralekkiej, najnowszy Ultrabook™ Acer Aspire S5 vs. Marcin Dołęga -Mistrz Świata Sztangistów. Który z nich okaże się lepszy? Wynik może Cię zaskoczyć, zobacz kto wygrał!

 • ROBERT SZÓSTY, DANIEL SIÓDMY W MEMORIALE IM. W. MALAKA

  W sobotę w Gdańsku rozegrano "XVII Memoriał im. W. Malaka". W zawodach wystapili bracia Robert i Daniel Dołęgowie. W zawodach wzięło udział 12 zawodników, a najlepszym okazał się Tomasz ZIELIŃSKI (90; 95,9) – 386 (171+215) – 435,6 pkt., Krystian SROKA (91, obaj – Tarpan Mrocza; 87,0) – 353 (158+195) – 415,8 pkt. i Kornel CZEKIEL (87, Budowlani Opole; 108,5) – 381 (171+210) – 411,1 pkt. Szóste miejsce zajął Robert DOŁĘGA (77, Orlęta Łuków; 104,9) - 363 (163+200) - 396,1 pkt., a siódme Daniel DOŁĘGA (88, Zawisza Bydgoszcz; 118,7) - 362 (165+197) - 380,5 pkt. WYNIKI TVP GDAŃSK GALERIE: ROBERT DANIEL

   

  Wszystkie sześć podejść zaliczone i kolejny, 11 już występ Roberta w tym memoriale należy zaliczyć do udanych

  Nieudanie z kolei zaprezentował się Daniel, który jednak 5 tygodni zmagał się z kontuzją pleców.

 • W SOBOTĘ MEMORIAŁ IM. WALDEMARA MALAKA

  W najbliższą sobotę 23.06 br w Gdańsku rozegrany zostanie "XVII Memoriał im. Waldemara Malaka". W zawodach tych wezmą udział bracia Robert i Daniel Dołęgowie. Warto dodać że dla Roberta będzie to już jedenasty występ w tych zawodach, gdzie dwukrotnie zwyciężał (2001 i 2005) i tylko dwa razy nie mieścił się na podium (1998 - VIII m. i 2011 - IV). Najstarszy z braci po raz pierwszy wystąpił w tym turnieju w 1998 roku.

  Tegoroczny memoriał to również walka o olimpijską nominację do Londynu, a walczyć o nią będą m.in.: Piotr Chruściewicz, Kornel Czekiel, Daniel Dołęga, Arkadiusz Michalski, Krystian Sroka, Tomasz Zieliński i Krzysztof Zwarycz.

  W rozwinięciu newsa prezentujemy wykaz startów braci Dołęgów w Memoriale im. Waldemara Malaka.

 • CELUJĘ W MEDAL. TEGO JEDNEGO KRĄŻKA BRAKUJE MI DO SPEŁNIENIA!

  W Londynie liczę na odrobinę szczęścia, bo podnoszenie ciężarów to ciężki sport. Wszędzie zdarzają się kontuzje, ale u nas w szczególności. Przerzucamy kilka tysięcy ton w okresie przygotowawczym, stawy są bardzo obciążone. Moim celem jest medal. Będę wówczas spełnionym zawodnikiem. Mam już tytuł mistrza świata i Europy, pobiłem rekord świata. Tego jednego krążka mi tylko brakuje - mówi Marcin Dołega, jeden z kandydatów do medalu na igrzyskach olimpijskich w Londynie. I dodaje, że po igrzyskach trzeba będzie rozważyć zejście z pomostu. - Chciałbym dźwigać ciężary jak najdłużej, bo to całe moje życie, ale mam 20 lat stażu, jestem po pięciu operacjach. Może do igrzysk w Rio nie dociągnę, ale chciałbym powalczyć jeszcze dwa lata - mówi. WIDEO
 • ORLĘTA ŁUKÓW LIDEREM II LIGI!

  W Warszawie odbył się jeden z II-ligowych turniejów II rundy „DMPM'2012”, który wygrali zdecydowanie, zapewniając sobie jednocześnie I miejsce i prawo organizacji rundy finałowej, zawodnicy ŁKS Orlęta Łuków - 1808,5 pkt., wyprzedzając MKS Narew Pułtusk - 1768,7 pkt., KS Błonianka Błonie - 1646,1 pkt., UKS Impuls Warszawa - 1561,3 pkt., TKKF Grochów Warszawa - 1212,1 pkt. i KS Raszyn - 1086,9 pkt. Indywidualnie najlepsze wyniki uzyskali: Tomas MATYKIEWICZ (82, CZE; 107,0) - 373 (170+203) - 404,3 pkt., Robert DOŁĘGA (77, obaj - Orlęta Łuków; 104,7) - 367 (164+203) - 400,7 pkt. i Kacper WIEJAK (90, Błonianka Błonie; 102,9) - 340 (150+190) - 373,5 pkt.

  Jak wiadomo, po I rzucie wiceliderem tych rozgrywek były "Orlęta Łuków". Od soboty są liderami i mają prawo organizowania finału, który odbędzie się 9 września w Łukowie!

  Ale od początku. W Warszawie wystąpiło 6 zespołów; Impuls Warszawa, Grochów Warszawa, KS Raszyn, Błonianka Błonie, Narew Pułtusk i Orlęta Łuków. A rywalizację wygrała drużyna z Łukowa, która jako jedyna przekroczyła kosmiczną granicę 1800 pkt. Uzyskując ostatecznie 1808,5 pkt. W całej II lidze występuje 17 zespołów z całej Polski.

  WYNIKI TABELA RANKINGI: POJEDYŃCZY SUMOWANY

 • WYRÓŻNIENIA DLA BRACI DOŁĘGÓW

  Bracia Marcin i Robert Dołęga po sukcesie w Mistrzostwach Polski, gdzie pierwszy wygrał kategorię super ciężką, a drugi zdobył brązowy medal w kat. 105 kat. w dniu 31 maja zostali wyróżnieni przez Urszulę Bancerz, przewodniczącą Rady Miasta i burmistrza Dariusza Szustka podczas XXII Sesja Rady Miasta Łuków. Sportowcy dostali dyplomy z gratulacjami i okazałe puchary. A Marcinowi życzono sukcesów podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Przypominamy, iż Robert jest radnym miasta oraz przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury i Sportu.

  Foto: Jacek Jakubowski, wydział promocji Urzędu Miasta Łuków

 • WRACAM DO FORMY

  - To jest moje marzenie, by w Londynie zaliczyć równie wspaniały występ jak w Zakliczynie, najlepiej okraszony medalem. Na igrzyskach konkurenci będą jednak znacznie mocniejsi niż na mistrzostwach Polski - powiedział Marcin Dołęga, mistrz Polski w podnoszeniu ciężarów w kategorii powyżej 105 kilogramów, w rozmowie z Onet Sport. W Londynie trzykrotny mistrz świata i były rekordzista świata będzie rywalizował w niższej kategorii wagowej.

 • BUDOWLANI OPOLE LIDEREM, ZAWISZA SPADA Z PODIUM

  Wraz z "Mistrzostwami Polski Seniorów", które w miniony weekend odbyły się w Zakliczynie, rozegrano II rundę Drużynowych Mistrzostw Polski I ligi. Wygrała ekipa KS Budowlani Opole – 2039,3 pkt. przed MGLKS Tarpan Mrocza2005,7 pkt. i KPC Górnik Polkowice1975,7 pkt. Nowym liderem rozgrywek został ubiegłoroczny Mistrz Polski – KS Budowlani Opole4057,3 pkt., który wyprzedza KPC Górnik Polkowice o 4,4 pkt., MGLKS Tarpan Mrocza o 99,99 pkt. i CWSPC Zawisza Bydgoszcz o 171,73 pkt.
  Na naszej stronie umieszczony jest nieoficjalny ranking zawodników startujących w DMP, jak również ranking sumowany, gdzie zliczane są punkty ze wszystkich rund tych rozgrywek. Jak dotychczas, najlepszy wynik w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski uzyskał Marcin Dołęga - 457.66 pkt., który również jest najlepiej punktującym zawodnikiem. W dwóch dotychczas rozegranych rundach zgromadził już dla swojej drużyny 892.08 pkt.
  A już 9 czerwca odbędzie się II runda DMP II ligi, gdzie drużyna ŁKS Orlęta Łuków jest obecnie na drugim miejscu i pewnie kroczy po awans do I ligi. TABELA WYNIKI RANKINGI: POJEDYŃCZY SUMOWANY
 • MARCIN DOŁĘGA ZE ZŁOTEM I NAJLEPSZYM WYNIKIEM MISTRZOSTW POLSKI

  Marcin Dołęga zdobył swój 9 medal "Mistrzostw Polski Seniorów" oraz został najlepszym zawodnikiem Mistrzostw rozgrywanych w miniony weekend w Zakliczynie. 3-krotny Mistrz świata nie miał sobie równych w kat. +105 kg.

  Zawodnik bydgoskiego Zawiszy w rwaniu zaliczył 190 kg, druga próba na 194 kg była niestety minimalnie nieudana. W trzecim podejściu Marcin wraz ze swoim trenerem Jackiem Chruściewiczem, zdecydowali się założyć na sztangę 196 kg! Bez większych problemów Marcin uporał się ze sztangą i po rwaniu zdecydowanie prowadził z przewagą aż 26 kg nad drugim Kornelem Czekielem (Budowlani Opole). Trzecie miejsce po rwaniu zajmował Adam Kraska (Górnik Polkowice), który wyrwał 163 kg.

  W podrzucie sytuacja przedstawiała się następująco. Marcin zaliczając kolejno 220 i 226 kg, zgromadził w dwuboju 422 kg i z dużą przewagą zwyciężył w kategorii "superciężkiej" oraz zapewnił sobie tytuł najlepszego zawodnika Mistrzostw. drugie miejsce w podrzucie z wynikiem 218 kg zajął Adam Kraska, który z wynikiem 381 kg w dwuboju zdobył srebrny medal. Brąz dla Kornela Czekiela za podrzut z wynikiem 210 kg oraz dwubój - 380 kg.

  Marcin Dołęga: "Nie było potrzeby dźwigać większych ciężarów, sprawdzian wypadł pomyślnie. Jestem zadowolony, mogłem dołożyć jeszcze kilka kilogramów, ale nie chciałem ryzykować. Pomost, nie tylko moim zdaniem, był w fatalnym stanie technicznym. Zagrażał bezpieczeństwu i zdrowiu. I to jest dla mnie najważniejsze. Moje najbliższe plany to tylko trening, już nie będę do Londynu nigdzie startował. Chcę do dzisiejszego rezultatu dołożyć jeszcze z dziesięć kilogramów, to powinno dać mi upragniony medal olimpijski."

  FILMY: 190 KG 196 KG 226 KG GALERIA WYNIKI

 • 13 MEDAL ROBERTA DOŁĘGI W MISTRZOSTWACH POLSKI SENIORÓW

  W miniony weekend w Zakliczynie odbyły się "Mistrzostwa Polski Seniorów" w podnoszeniu ciężarów. Trzynasty medal w swojej karierze zdobył najstarszy z braci Dołęgów - Robert, a zliczając tzw. "małe" medale za poszczególne boje to Robert ma ich na swoim koncie aż 40!

  Robert w rwaniu z powodzeniem podchodził kolejno do ciężarów 161 i 165 kg, a ostatnia próba na ciężarze 167 kg była niestety nieudana. Po rwaniu prowadził Bartłomiej Bonk (Budowlani Opole) z wynikiem 175 kg, drugi był Sylwester Kołecki (Górnik Polkowice) z rezultatem 166 kg, a trzeci Robert Dołęga (Orlęta Łuków) z wynikiem 165 kg. Największą niespodzianką w rwaniu z pewnością było spalenie trzech prób przez Arsena Kasabijewa (Górnik Polkowice) na ciężarze 175 kg. Jak się później okazało kontuzja kolana nie pozwoliła już powalczyć o "mały" medal w podrzucie.

  A w tym właśnie boju toczyła się walka o medale. Zwyciężył Bartłomiej Bonk z wynikiem 215 kg, który tym samym z wynikiem 390 kg w dwuboju zdobył złoty medal w kategorii do 105 kg. Po dobrym podrzucie na drugie miejsce wskoczył Arkadiusz Michalski (Górnik Polkowice), który podrzucił 210 kg i w dwuboju uzyskał łącznie 374 kg, co pozwoliło na zdobycie srebrnego medalu. Podobnie jak po rwaniu na trzeciej pozycji uplasował się Robert Dołęga z wynikiem 205 kg, który również wywalczył brązowy medal w dwuboju z wynikiem 370 kg.

  Robert Dołęga: "Jestem zadowolony z występu, choć wynik mógłby być trochę lepszy. Przewlekła kontuzja kręgosłupa, która się za mną ciągnie już drugi rok, nie pozwala mi ciężko trenować i przez to straciłem szansę na wyjazd na trzecie igrzyska w mojej karierze sportowej.

  Teraz moim celem jest wywalczenie awansu wraz z drużyną do pierwszej ligi i kontynuowanie pracy z młodzieżą...

  Chciałbym serdecznie podziękować Zarządowi Starostwa Powiatowego w Łukowie i Panu Staroście za pomoc w moich przygotowaniach. Takie same podziękowania ślę również Prezesowi Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łukowie Panu Krzysztofowi Poredzie..."

  GALERIA WYNIKI

 • PRZED NAMI MISTRZOSTWA POLSKI W ZAKLICZYNIE!

  W najbliższy weekend Zakliczyn gościć będzie najlepszych polskich ciężarowców. Tam właśnie odbędą się 82. Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów. Przypomnijmy, iż Zakliczyn był już raz gospodarzem tej imprezy, a sztangiści walczyli tam 28-29 czerwca 2008 roku. Pamiętamy, jak rekordowy występ 4 lata temu zanotował tam Marcin Dołęga, bijąc w kat. +105 kg rekordy Polski w rwaniu 201 kg i dwuboju 436 kg. Na tamtych mistrzostwach bracia Dołęgowie zdobyli dwa złote (Robert i Marcin) i jeden brązowy medal (Daniel). W tym roku ten wyczyn niestety nie będzie powtórzony... Daniel doznał kontuzji dolnych mięśni grzbietu i start w Zakliczynie jest wykluczony.

  Mistrzostwa Polski w Zakliczynie będą jedną z kwalifkacji do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Impreza ta jest również połączona z II rundą DMP I ligi, gdzie w rozgrywkach tych, wysoko bo na trzecim miejscu jest klub Marcina i Daniela - Zawisza Bydgoszcz. LISTY STARTOWE PROGRAM TRANSMISJA LIVE

 • TRZEBA WIEDZIEĆ KIEDY POWIEDZIEĆ "DOŚĆ"

  Marcin Dołęga zapowiada, że igrzyska w Londynie będą prawdopodobnie jego ostatnimi w karierze.

  Trzykrotny mistrz świata w kat. 105 kg 18 lipca skończy 30 lat. Przed czterema laty w Pekinie zajął czwarte miejsce. Czy faktycznie w Londynie podejmie ostatnią próbę zdobycia olimpijskiego medalu.  – Nie ma co się oszukiwać. Proszę nie traktować tego jako ostatecznej deklaracji, bo po Londynie wiele może się zmienić, ale wygląda na to, że do Rio de Janeiro na pomoście nie dotrwam – twierdzi Marcin Dołęga.

 • "PRZEDE MNĄ NAJWAŻNIEJSZE ZAWODY W KARIERZE..."

  W Pekinie przegrał medal wagą ciała. Jest trzykrotnym mistrzem świata, mistrzem Europy a teraz celuje w olimpijski medal w Londynie. Mowa oczywiście o Marcinie Dołędze. Ubiegły rok przegrał z kontuzją, teraz jest zdrowy i przygotowuje się do najważniejsze imprezy w życiu, aby wywalczyć upragniony medal. Przedstawiamy wywiad z Marcinem Dołęgą, który przeprowadził Bartłomiej Czaja z portalu tylkoigrzyska.pl.

 • LA FRANCAISE BESANCON DRUŻYNOWYM MISTRZEM FRANCJI!

  W sobotę 05.05. br odbył się finał ligi francuskiej. W drużynie EEAR Monteux wystapił najstarszy z braci Robert Dołęga, który uzyskał w dwuboju 371 kg (166+205) - 400,28 pkt. Jego drużyna ostatecznie zajęła piąte miejsce, a drużynowym mistrzem Francji została drużyna La Francaise Besancon. WYNIKI TABELA GALERIA
 • RANKING POLSKI 2012, BRACIA NA CZELE "SUPERCIĘŻKIEJ"!

  "Polska Sztanga" zaprezentowała najnowsze rankingi Polski wg stanu na dzień 01.05. br. Obejmuje on wyniki z blisko 40 imprez w kraju i zagranicą.

  W kategorii "superciężkiej" w pierwszej czwórce znaleźli się trzej bracia Dołęgowie. Pierwsze miejsce z wynikiem 404 kg w dwuboju uzyskanym na Mistrzostwach Europy w Antalyi (TUR) zajmuje Daniel Dołęga. Tuż za nim na drugiej lokacie z wynikiem o 1 kg słabszym (403 kg) uzyskanym podczas I rundy Drużynowych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy, plasuje się Marcin Dołęga. Czwarty jest Robert Dołęga z wynikiem w dwuboju 370 kg uzyskanym podczas Mistrzostw Polski Weteranów rozegranych w Kwidzyniu.

  W klasyfikacji Sinclaira najlepszym wynikiem w Polsce jak dotychczas może pochwalić się Arsen Kasabijew, który podczas zawodów ligowych w Polkowicach zgromadził 451,4 pkt. Drugie miejsce zajmuje Marcin Dołęga z wynikiem 434,4 pkt. Czwarty jest Daniel Dołęga, który uzyskał 424,0 pkt Sinclaira. Robert Dołęga z wynikiem 397,4 pkt sklasyfikowany jest na miejscu XVIII. RANKINGI: +105 SINCLAIR

 • JAZDA NA LUZIE I NIE TYLKO...

  Przedstawiamy dwa artykuły z lokalnych gazet. Jeden z nich zatytułowany "O jeździe na luzie", to kilka pytań do zawodnika, trenera i radnego Roberta Dołęgi. Drugi to pytanie do kilku osób, w tym najstarszego z braci Dołęgów, "Czy Joanna Mucha jest dobrym ministrem sportu?". Zapraszamy do czytania. TYGODNIK SIEDLECKI ECHO KATOLICKIE

 • KOSZMAREM MOŻE BYĆ TYLKO KONTUZJA...

  "Koszmarem dla mnie dziś może być tylko kontuzja. Cztery lata temu, gdybym był zdrowy, na pewno miałbym medal, może nawet złoty". Z Marcinem Dołęgą, trzykrotnym mistrzem świata w podnoszeniu ciężarów, jednym z polskich kandydatów do medalu igrzysk olimpijskich w Londynie, rozmawia Robert Małolepszy z "Polska The Times".
 • NIEOFICJALNY REKORD ŚWIATA ROBERTA!

  W miniony piątek, 20.04.br w Kwidzynie rozegrano „XXII Mistrzostwa Polski Weteranów” w podnoszeniu ciężarów, w których wzięła udział… 1 kobieta i 71 mężczyzn z Polski i Białorusi. Poziom zawodów był nadspodziewanie wysoki, padły 2 wyniki lepsze od aktualnych rekordów świata weteranów (*) a najlepsze wyniki uzyskali: Roman STARĘGA (41, Warszawa; 68,0) – 160 (75*+85) – 432,7 pkt. Sinclaire-Malone-Meltzera w grupie M8, Robert DOŁĘGA (77, Łuków; 110,1) – 370 (165 +205*) – 426,0 pkt. w M1, Marian LINKOWSKI (34, Poznań; 79,8) – 145 (67+78) – 420,6 pkt. w M9 i Piotr KOWALEWSKI (42, Konstantynów; 76,3) – 165 (73+92) – 402,0 pkt. Jedyna w stawce zawodniczka, startując w grupie W0 – Hanna MALAK (79, Więcbork; 52,7) zgroma- dziła w dwuboju – 72 (30+42) – 122,1 pkt.

  Wyniki Roberta to również nowe rekordy Polski. > WYNIKI OPEN REKORDY ŚWIATA WETERANÓW

 • TRZECH BRACI W "POLSKIM KLUBIE 400"!

  W niedzielę najmłodszy z braci Dołęgów - Daniel, uzyskując pierwszy raz w swojej karierze wynik ponad 400 kg w dwuboju, dołączył do elitarnego grona 24 osób w Polsce którym się to udało.

  Jako pierwszy z braci Dołęgów do "Klubu 400" wpisał się Robert, a było to dokładnie 29 maja 1999 roku, podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski, gdzie uzyskał równe 400 kg w dwuboju. Ponad dwa lata później, 10 listopada 2001 roku, podczas Mistrzostw Świata Seniorów w... Antalyi (!) granicę 400 kg w dwuboju (dokładnie 405 kg) złamał Marcin. Jak widać Antalya to szczęśliwe miasto dla braci Dołęgów, oprócz tego, że dwóch z nich przełamało tam granicę 400 kg w dwuboju, to jak dobrze pamiętamy w 2010 roku Marcin cieszył się tam ze zdobycie po raz trzeci w karierze tytułu Mistrza Świata.

  "Klub 400" to także ranking najlepszych wyników w dwuboju w historii podnoszenia ciężarów w Polsce. Na pierwszym miejscu z wynikiem 436 kg znajduje się Marcin Dołęga. Drugie miejsce z rezultatem o 1 kg gorszym (435 kg) zajmuje Paweł Najdek, a trzecie Robert Skolimowski z wynikiem 427,5 kg. Na piątym miejscy z rezultatem 415 kg w dwuboju jest Robert Dołęga, a z wynikiem 404 kg na miejscu piętnastym sklasyfikowany jest Daniel Dołęga.

  Najlepszy wynik w rwaniu w Polsce posiada nie kto inny jak Marcin Dołęga. Były rekordzista świata w tym właśnie boju rekord życiowy ma 201 kg i jako jedyny jak dotychczas w Polsce przekroczył granicę 200 kg w rwaniu. Robert Dołęga z wynikiem 187,5 kg sklasyfikowany jest na siódmym miejscu, a Daniel Dołęga z wynikiem 183 kg w tej klasyfikacji jest dwunasty.

  Pora na podrzut... Na czele widnieje Paweł Najdek, który jako jedyny w Polsce podrzucił 250 kg, czyli ćwierć tony! Trzeci wynik w podrzucie w naszym kraju ma Marcin Dołęga - 235 kg. Najstraszy z braci - Robert, z wynikiem 233 kg jest na szóstym miejscu, a najmłodszy - Daniel, z wynikiem 221 kg sklasyfikowany jest na miejscu dwudziestym drugim.

  Poniżej w przedstawiamy pełną listę zawodników, którzy osiągneli 400 kg w dwuboju i więcej, oraz najlepszy wyniki w rwaniu i podrzucie w historii podnoszenia ciężarów w Polsce. KLUB 400 RWANIE PODRZUT

 • REKORDY ŻYCIOWE I ÓSME MIEJSCE DANIELA W ME!

  Daniel Dołęga, bijąc wszystkie swoje rekordy życiowe zajął ósme miejsce w Mistrzostwach Europy Seniorów, w kategorii +105 kg, które właśnie zakończyły się w tureckiej Antalyi. Zwyciężył Ruslan ALBEGOV (88, RUS; 151,20) – 429 (191+238) – 431,9 pkt. przed Matthiasem STEINEREM (82, GER; 143,35) – 424 (190+234) – 428,7 pkt. i Iraklim TURMANIDZE (84, GEO; 125,26) – 423 (195+228) – 438,8 pkt.

  W rwaniu najmłodszy z braci Dołęgów zaliczył wszystkie trzy próby, kolejno do ciężarów 175, 180 i 183 kg, co jest nowym rekordem życiowym Daniela. Wynik ten dał po rwaniu ósmą pozycję. W podrzucie była walka o jak najwyższą lokatę. Pierwsze podejście do 212 kg zaliczone i już w tej chwili dawało 395 kg w dwuboju, tyle samo co rekord życiowy, ustanowiony niespełna miesiąc temu podczas zawodów ligowych w Bydgoszczy. Drugie podejście do 221 kg, było udaną próbą bicia tym razem dwóch rekordów w podrzucie o jeden kilogram i dwuboju, aż o 9 kg! W trzecim zaś na sztandze było już 230 kg! Niestety atak na siódme miejsce nie był już udany... Ostatecznie w dwuboju Daniel uzyskał 404 kg i zajął ósme miejsce w stawce 22 zawodników. Wynik w dwuboju jest najlepszym dotychczasowym wynikiem w kraju w kategorii "supercięzkiej". WYNIKI FILMY GALERIA

 • MARCIN ODWIEDZIŁ KOLEJNY ZAKŁAD KARNY

  Marcin Dołęga, pochodzący z Łukowa sztangista, mistrz świata i Europy, odwiedził 10 kwietnia siedlecki Zakład Karny. Podczas wizyty sportowiec opowiadał osadzonym o swoim życiu, odpowiadał też na pytania zadawane przez więźniów.

  Sportowiec  podczas spotkania z  osadzonymi zaprezentował m.in. medale zdobyte podczas międzynarodowych zawodów, opowiedział też o swojej sportowej drodze na szczyt.

  Na koniec spotkania sztangista otrzymał z rąk pracowników siedleckiego Zakładu Karnego obraz namalowany przez jednego z osadzonych. Obraz  przedstawia Marcina Dołęgę .  

  Zapytany o wrażenia ze spotkania z osadzonymi w  siedleckim ZK Marcin Dołęga powiedział, że było to dla niego miłe spotkanie, podczas którego miał okazję opowiedzieć o swojej sportowej karierze. GALERIA
 • BĘDZIE ZDROWIE, BĘDZIE WYNIK

  - W tamtym roku miałem operację prawego barku, a w naderwany lewy podano mi komórki macierzyste. Cały czas jestem w kontakcie z lekarzem, zwraca mi uwagę, żebym nie szalał, bo sprawa jeszcze jest świeża - mówi przygotowujący się do igrzysk olimpijskich w Londynie Marcin Dołęga. - Jak na igrzyskach zdobędziemy medale, to i prezesowi będzie lepiej - dodaje sztangista, który wbrew woli szefa Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów nie wystartuje na rozpoczynających się w poniedziałek mistrzostwach Europy.

 • LISTY STARTOWE MISTRZOSTW EUROPY

  Przedstawiamy ostateczne listy startowe Mistrzostw Europy Seniorek i Seniorów, które już jutro rozpoczną się w tureckiej Antalyi. W 15-osobowej reprezentacji Polski zabraknie Marcina Dołęgi. Mistrz świata z 2010 roku właśnie z Antalyi, który w 2011 nie pojawił się na pomoście w międzynarodowych imprezach, nie miał w planach startu w tegorocznych ME. Cały cykl przygotowań był zaplanowany pod kątem występu w igrzyskach olimpijskich w Londynie, gdyż trafienie z formą na dwie imprezy może być trudne i ryzykowne.

  W Antalyi wystartuje nowa, zdecydowanie odmłodzona męska reprezentacja, nie ma w niej zawodników, którzy reprezentowali biało-czerwone barwy przed 2009 rokiem. W kategorii +105 kg wystartuje najmłodszy z braci Dołęgów - Daniel, który wyjdzie na pomost w niedzielę 15.04 o godz. 15:30 czasu lokalnego (+1). Retransmisja ze startu Daniela będzie można obejrzeć na kanale "Eurosport" od godz. 21:00. W rozwinięciu newsa program transmisji na kanale "Eurosport". LISTY STARTOWE

 • DANIEL W SKŁADZIE NA MISTRZOSTWA EUROPY

  W dniu dzisiejszym na stronie Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów podano ostateczne składy na "Mistrzostwa Europy Seniorek i Seniorów" w podnoszeniu ciężarów, które już w najbliższy poniedziałek rozpoczną się w tureckiej Antalyi. W kategorii "superciężkiej" wystąpi najmłodszy z braci - Daniel Dołęga. Będzie to debiut najmłodszego z braci Dołęgów w seniorskich mistrzostwach Starego Kontynentu.

  Poniżej prezentujemy wstępne listy startowe wraz z rezerwowymi zawodnikami oraz pełny skład polskiej reprezentacji. SKŁAD LISTY STARTOWE PROGRAM

 • 7 SEZONÓW ROBERTA W BUNDESLIDZE

  17 marca 2012 roku swój 36 występ w Bundeslidze zaliczył najstarszy z braci, Robert, który tymi właśnie zawodami zakończył 7 sezon występów w Niemczech. Robert od samego początku występuje w barwach AC ATLAS PLAUEN. Największe sukcesy klub święcił w sezonie 2005/2006 w pierwszym sezonie występów Roberta, przegrywając minimalnie o wejście do finału z wielokrotnym mistrzem Niemiec AC Chemnitz. W barwach drużyny z Chemnitz występuje mistrz olimpijski z Pekinu Matthias Steiner. Na pocieszenie, najlepszym zawodnikiem w całym sezonie 2005/2006 został właśnie Robert, a jego wynik 197 punktów pozostaje najlepszym osiągnięciem w Bundeslidze już od 7 sezonów.

  Negocjacje na kolejny, 8 już sezon występów najstarszego z braci w Bundeslidze trwają, bo tym razem 3 kluby z Niemiec chcą mieć Roberta w swoich szeregach. O szczegółach będziemy informować, a poniżej w linku "STARTY" przedstawiamy zestawienie wszystkich występów Roberta w Niemczech. STARTY

 • NIEDZIELNE PRZEDPOŁUDNIE NA MP W WYCISKANIU LEŻĄC

  Dzisiejsze niedzielne przedpołudnie bracia Marcin i Daniel Dołęgowie wraz z rodziną i znajomymi spędzili w Gimnazjum nr 18 w Warszawie, gdzie oglądali zmagania o tytuł Mistrza Polski w wyciskaniu leżąc. Głównym powodem obecności na tych zawodach był start kolegów. Oliwier Gąsienica Ciaptak zawodów nie zaliczy do udanych bowiem spalił wszystkie trzy podejścia kolejno do ciężarów 285, 290 i 290 kg. Rywalizację w wadze do 120 kg wygrał Karol Kołtoński, który wynikiem 315 kg ustanowił nowy rekord Polski. W kategorii superciężkiej wystąpił Robert Dziudzik (rodem z Łukowa), który również spalił wszystkie trzy próby na 300 kg.

  Na zawodach obecny był również nasz zaprzyjaźniony fotoreporter - Jan Rozmarynowski, który uwiecznił w obiektywie dzisiejsze zawody, a fotografie można obejrzeć w rozwinięciu newsa. FOTO

 • CIĘŻAROWCY WYRÓŻNIENI

  Podczas uroczystej gali, która odbyła się 15 marca w Centrum Rozrywki ARKABOS, wybrano "Najlepszego Sportowca Miasta Łuków w roku 2011".

  Najlepszym sportowcem do lat 18 został Jarosław Daniluk, wicemistrz Polski do lat 17, członek kadry narodowej juniorów młodszych. A jego trenerem jest Robert Dołęga, który także został wyróżniony nagrodą specjalną dla najlepszego trenera. Gratulujemy!

  Pełna lista wyróżnionych:
  I. W kategorii - dzieci i młodzież do lat 18 - Jarosław Daniluk, ŁKS "Orlęta Łuków", podnoszenie ciężarów
  II. W kategorii – dorośli - Sylwester Buga - ŁKS "Orlęta Łuków", piłka nożna
  III. W kategorii - dorośli, weterani – Wiesław Wysiński - ŁKS "Orlęta Łuków", biegi

  Za szczególne osiągnięcia i zaangażowanie wyróżnienia otrzymali: Pan Robert Dołęga - podnoszenie ciężarów, ŁKS "Orlęta Łuków", Pan Jerzy Kożuch – piłka ręczna, SPR Łukovia Łuków.

  Trenerem Roku 2011 wybrano Panią Annę Krzyszycha – pływanie, MKS "Delfinek".

  Wręczono również tytuły "Ambasadora Miasta Łuków", którymi uhonorowano: Hannę Strzałkowską i Władysława Świętochowskiego.

  Imprezę uświetnił występ Bartka Skrzeka i zespołu CROSS.

 • ZARZĄD PZPC ZATWIERDZIŁ SKŁADY NA MISTRZOSTWA EUROPY

  Zarząd PZPC zatwierdził dziś jednomyślnie skład reprezentacji Polski na "Mistrzostwa Europy Seniorek i Seniorów", które od 9 do 16 kwietnia odbędą się w tureckiej Antalyi. Skład mężczyzn to: Maciej Przepiórkiewicz (waga do 56 kg), Krzysztof Zwarycz (77), Krystian Sroka (85), Tomasz Zieliński (94), Kornel Czekiel (105), Arkadiusz Michalski (105), Daniel Dołęga (+105) i Krzysztof Klicki (+105). W rezerwie Roman Kliś (85), Paweł Koszałka (94) i ... Marcin Dołęga (105). Spośród pań na ME wystąpią: Marzena Karpińska (48), Joanna Łochowska (53), Aleksandra Klejnowska-Krzywańska (58), Marieta Gotfryd (58), Anna Leśniewska (63), Ewa Mizdal (69) i Sabina Bagińska (+75). W rezerwie Wioleta Jastrzębska (48), Sandra Spyra (+75).
 • KOLEJNY DOBRY WYSTĘP ROBERTA W BUNDESLIDZE

  W sobotę 17.03. br. w Plauen rozegrano mecz pomiędzy AC Atlas Plauen, a KG Gorlitz-Zittau. Zwyciężyli goście wynikiem 567.4 - 590.4. W drużynie gospodarzy, jak i w całym spotkaniu, najlepszy wynik uzyskał Robert Dołęga (77, 108,8) - 366 kg (161+205) - 394,53 pkt. W drużynie gości wystąpił Polak - Mariusz Rytkowski. WYNIKI
 • ROBERT DOŁĘGA PROMUJE POWIAT ŁUKOWSKI

  Robert Dołęga promuje powiat łukowski16 marca została podpisana umowa partnerska pomiędzy Powiatem Łukowskim, reprezentowanym przez Starostę Łukowskiego Janusza Kozioła oraz Wicestarostę Łukowskiego Krzysztofa Tymoszuka, a Robertem Dołęgą Mistrzem Polski w podnoszeniu ciężarów.

  Umowa dotyczy promowania Powiatu Łukowskiego na zawodach sportowych w podnoszeniu ciężarów odbywających się na terenie Polski i poza jej granicami. W roku 2012 planowane zawody obejmują starty w rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Polski II Ligi oraz Mistrzostwa Polski w Zakliczynie, które kwalifikują do udziału w Igrzyskach Olimpijskich. Umowa zobowiązuje Roberta Dołęgę do umieszczenia herbu Powiatu Łukowskiego na stroju sportowym oraz na swoim portalu internetowym. Ponadto sportowiec umieści na oficjalnej stronie internetowej http://www.dolega.prv.pl/ napis: „Powiat Łukowski wspiera Roberta Dołęgę" oraz link do strony Starostwa Powiatowego. W minionym roku sportowiec również promował Powiat Łukowski. Robert Dołęga w 2011r odniósł wiele sukcesów występując także w roli trenera. Należy wymienić sukcesy podopiecznego Jarosława Daniluka w Pucharze Polski Juniorek i Juniorów, sukces na Międzynarodowym Turnieju w Gdańsku oraz srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów.

 • DOBRY POCZĄTEK DRUŻYNY TRENOWANEJ PRZEZ ROBERTA

  W minioną sobotę, 10.03. br. w Raszynie odbyła się pierwsza (z trzech) runda Drużynowych Mistrzostw Polski II Ligi w podnoszeniu ciężarów. Bardzo dobry początek, jak na beniaminka, zaprezentowała drużyna łukowskich "Orląt", która zwyciężyła w zawodach w Raszynie zdobywając 1763,9 punktów. Według nieoficjalnych, choć wielce prawdopodobnych, informacji wynika, że zespół z Łukowa zajmie w tabeli 2 miejsce premiowane awansem do najwyższej klasy rozgrywek, czyli I ligi! Byłby to historyczny sukces. GALERIA TABELA WYNIKI

   

  Robert Dołęga: "Jestem bardzo szczęśliwy, ale zarazem równie mocno zmęczony. Do ostatniego momentu ważyły się losy, czy zespół wystartuje w rozgrywkach. A dlaczego, to nie pora teraz o tym wspominać. Wspomnę tylko, że gdyby nie pomoc jedynego sponsora i zaangażowanie swoich prywatnych pieniędzy, do zamknięcia budżetu na te zawody by nie doszło. Teraz delektujemy się z chłopakami sukcesem, ale już od poniedziałku ruszamy z treningiem, bo w czerwcu następne zawody w Warszawie na obiektach Legii.

   

  Dziękuję całemu zespołowi za zaangażowanie i wielką wolę walki na pomoście. Ślę serdeczne podziękowania Pani Zofii Żuk, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Spółki Łuksja, która po raz kolejny wsparła moją inicjatywę."

   

 • ZAWISZA BYDGOSZCZ NA TRZECIM MIEJSCU PO I RUNDZIE DMP

  W sobotę 10.03 br. Rozegrano "I rundę Drużynowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów". W Bydgoszczy do rywalizacji w pierwszej lidze przystąpiły drużyny: MGLKS Tarpan Mrocza, WSG CWSPC Zawisza Bydgoszcz, MKS Start Grudziądz, AKS Myślibórz oraz drugoligowiec WSG CWSPC Zawisza II Bydgoszcz. Zwyciężyła pierwszoligowa drużyna gospodarzy z dorobkiem 1955,39 pkt, w której wystąpili bracia Marcin i Daniel Dołęgowie.

  Marcin Dołęga zaliczając wszystkie sześć prób, uzyskał w dwuboju 403 kg (183+220), co przy wadze 108,8 kg dało wynik 434,42 pkt Sinclaira. Wynik ten okazał się najlepszym rezultatem zawodów w Bydgoszczy oraz drugim w całych rozgrywkach I rundy DMP. Dla 3-krotnego Mistrza Świata był to pierwszy start po operacji barku, którą przeszedł w październiku ubiegłego roku.

  Rekordowy start zanotował Daniel Dołęga. Zawodnik bydgoskiego Zawiszy uzyskał w dwuboju 395 kg (175+220) - 417,05 pkt Sinclaira. Najmłodszy z braci Dołęgów poprawiał trzy razy swoje rekordy życiowe. W podrzucie dwa razy, w drugim podejściu o jeden kilogram, a w trzecim podrzucając 220 kg "życiówkę" pobił aż o 9 kg. Wynik w dwuboju (395 kg) jest o 4 kg lepszy od poprzedniego rekordu życiowego.

  Po pierwszej rundzie DMP I ligi na prowadzeniu jest KPC Górnik Polkowice - 2077,44 pkt, na drugim miejscu ubiegłoroczny drużynowy Mistrz Polski KS Budowlani Opole - 2018.16 pkt, a na trzecim WSG CWSPC Zawisza Bydgoszcz - 1955.39 pkt. TABELA WYNIKI TVP BYDGOSZCZ GALERIE: MARCIN DANIEL

 • JUŻ W NAJBLIŻSZY WEEKEND I RUNDA DMP

  Już w najbliższą sobotę tj. 10.03 br. rozegrana zostanie "I runda Drużynowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów". W Bydgoszczy od godz. 14:00 rywalizować będą drużyny z I ligi: MKS Start Grudziądz, MGLKS Tarpan Mrocza, AKS Myślibórz, WSG C-WS PC Zawisza Bydgoszcz oraz CWSPC Zawisza II Bydgoszcz (II liga). W pierwszym zespole bydgoskiego Zawiszy wystąpią m.in. bracia Marcin i Daniel Dołęgowie.

  Tego samego dnia od godz. 12:00 w podwarszawskim Raszynie, po wieloletniej przerwie w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski rywalizować będzie klub ŁKS Orlęta Łuków. W składzie Orląt nie zabraknie najstarszego z braci Dołęgów - Roberta. Łukowianie mają pierwszoligowe aspiracje, a w awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej ma pomóc, oprócz Roberta Dołęgi, także zawodnik z Czech - Tomas Matykiewicz. SKŁADY

 • DOBRY START ROBERTA W BUNDESLIDZE

  Wczoraj tj. 03.03 rozegrano kolejną rundę Bundesligi. Najlepszy wynik sezonu uzyskał Robert Dołęga, dźwigając w dwuboju 367 kg (165+202) - 397,03 pkt, co było również najlepszym wynikiem meczu. Drużyna AC Atlas Plauen przegrała jednak z AC Suhl 554.0-581.8 i nadal zamyka tabelę II Bundesligi gr. Ost. WYNIKI TABELA RANKING
 • MARCIN DOŁĘGA PRZYGOTOWUJE SIĘ DO IO

  Kadra ciężarowców przygotowujących się do startu w kwietniowych mistrzostwach Europy w tureckiej Antalyi, rozpoczęła dwutygodniowe zgrupowanie w zakopiańskim COS.

  Tak, jak w poprzednich latach, w Antalyi obok zawodników doświadczonych, wystąpi także grupa młodzieży, dla której te zawody będą jednym z pierwszych, międzynarodowych sprawdzianów. Takie "przetarcie" na zagranicznych arenach jest konieczne - powiedział PAP trener kadry Mirosław Choroś.

  W Zakopanem nie ma trzykrotnego mistrza świata w kategorii 105 kg Marcina Dołęgi, który ma indywidualny cykl przygotowań do igrzysk olimpijskich w Londynie. Zawodnik bydgoskiego Zawiszy, który z powodu kontuzji nie startował w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Paryżu, 22 października 2011 roku w jednej z łódzkich klinik przeszedł operację naderwanych mięśni prawego barku.

 • WYGRANA AC ATLAS PLAUEN

  W sobotę w Plauen odbył się mecz 2 Bundesligi gr. Ost, pomiędzy drużynami AC Atlas Plauen, a SG Fortschritt Eibau. W drużynie gospodarzy wystąpił Robert Dołęga (77; 107,1) - 361 kg (160+201), który uzyskał najlepszy wynik zawodów. W znacznym stopniu przyczyniło się to do pokonania drużyny gości  513.0 : 479.8. W chwili obecnej drużyna najstarszego z braci Dołęgów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. PROTOKÓŁ TABELA RANKING

 • III RUNDA LIGI FRANCUSKIEJ

  W sobotę 11 lutego br. we Francji rozegrana została III runda rozgrywek o "Drużynowe Mistrzostwo Francji". W drużynie EEAR Monteux wystąpił najstarszy z braci Dołęgów. Robert uzyskał w dwuboju 361 kg (161+200) - 391,75 pkt. Zespół EEAR Monteux przed ostatnią kolejką zajmuje piate miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej. TABELA WYNIKI
 • POWALCZY O MEDAL W LONDYNIE

  Przedstawiamy wywiad jaki ukazał się w dzisiejszym wydaniu "Przeglądu Sportowego", w którym Marcin Dołęga w rozmowie z Szymonem Tomasikiem opowiada o niedawno przebytej operacji barków, kulisach współpracy z firmą ACER oraz groźbach utraty członkostwa w "Klubie Londyn 2012". WYWIAD

 • W ŚWIETLE KAMER...

  Na stronie internetowej łukowskiej telewizji "MasterTV" ukazał się film wideo z "IV Memoriału im. Janusza Kowalczyka" w podnoszeniu ciężarów. Zapraszamy do obejrzenia reportażu, w którym możemy zobaczyć nie tylko skrót zmagań młodych zawodników, ale także wywiad z braćmi: Robertem i Marcinem, ich wspomnieniach o swoim pierwszym trenerze, jak również planach na najbliższe miesiące. REPORTAŻ
 • MARCIN DOŁĘGA OFICJALNYM AMBASADOREM MARKI ACER W POLSCE!

  W środę 1 lutego br w Warszawie firma ACER Poland podpisała umowę z polskim sztangistą, Marcinem Dołęgą, który będzie ambasadorem marki ACER przez najbliższe 12 miesięcy.

  Marcin Dołęga to jeden z najbardziej utytułowanych polskich sztangistów. Wielokrotnie zdobywał mistrzostwo świata ( w latach 2006, 2009 i 2010). Jest też mistrzem Europy z 2006 roku.

  Marcin uzyskał kwalifikacje olimpijskie i w tym roku będzie reprezentował Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Nasz sztangista jest typowany na jednego z faworytów do medalu olimpijskiego, zarówno przez polskie, jak i międzynarodowe media (m.in. Daily Telegraph i USA Today).

  Zgodnie z podpisaną umową Marcin Dołęga będzie twarzą kampanii reklamowych Acer w Polsce związanych ze zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie, których Acer jest jednym z TOP Partnerów.

 • MAM OGROMNĄ MOTYWACJĘ DO PRACY

   

  Jest we mnie ogromna motywacja do pracy, gdyż zdaję sobie sprawę, że igrzyska w Londynie będą dla mnie ostatnią szansą zdobycia medalu olimpijskiego - powiedział trzykrotny mistrz świata w podnoszeniu ciężarów w kategorii 105 kg Marcin Dołęga.

  Dołęga, który z powodu kontuzji nie startował w mistrzostwach świata w Paryżu w listopadzie 2011 roku, 22 października 2011 roku w jednej z łódzkich klinik przeszedł operację naderwanych mięśni prawego barku.

 • JAROSŁAW DANILUK ZWYCIĘŻA W IV MEMORIALE JANUSZA KOWALCZYKA

  Wczoraj, 28 stycznia odbył się w Łukowie "IV Memoriał Janusza Kowalczyka", trenera i wychowawcy wielu znakomitych zawodników m.in. Marcina I Roberta Dołęgów... Jest to kontynuacja zawodów, które odbyły się w 1999, 2000 i 2001 roku, a pomysłodawcą był Mariusz Kiełczewski, wychowanek Janusza Kowalczyka, a obecnie nauczyciel WF-u. W zawodach wystąpiło 32 zawodników z 7 klubów województwa lubelskiego i mazowieckiego. Rywalizacja odbyła się w dwóch grupach wiekowych 13-14 i 15-16 lat. W młodszej grupie zawody wygrał Skulimowski Mateusz z MULKS Terespol. A w grupie do 16 lat najlepszy wynik uzyskał zawodnik gospodarzy Jarosław Daniluk z nowym rekordem życiowym w podrzucie 143 kg. Na zawodach obecni byli: pani Kazimiera, wdowa po trenerze Kowalczyku,  Marcin i Daniel Dołęga, burmistrz Łukowa Dariusz Szustek, który wraz z posłem Platformy Obywatelskiej, Cezarym Kucharskim (objął patronat nad tą imprezą). Organizatorami imprezy byli: Łukowski Klub Sportowy "Orlęta Łuków", Ośrodek Sportu i Rekreacji z dyrektorem Zbigniewem Biaduniem na czele oraz trener sekcji podnoszenia ciężarów, Robert Dołęga.Jarosław Daniluk

  Robert Dołęga: "Na wstępie wielkie podziękowania dla pracowników klubu sportowego Orlęta oraz OSiR-u w Łukowie za wielką pomoc w organizacji zawodów. Cieszę się, że są w Łukowie ludzie, którzy są pasjonatami sportu, sportu ciężarowego. Dziękuję również burmistrzowi, Dariuszowi Szustkowi, który całe zawody dopingował zawodnikom... Słowa podziękowania kieruję także do; Zbigniewa Biadunia, dyrektora OSiR-u i prezesa ŁKS Orlęta Łuków, Cezarego kucharskiego, posła na sejm RP i Marcina i Daniela... Braciom Warownym: Jackowi i Robertowi, Jakubowi Chruścielowi, Wojtkowi Izdebskiemu z firmy EURO-DRUK, oraz całemu wydziałowi promocji Urzędu Miasta za pomoc w organizacji imprezy oraz za ufundowanie nagród dla zawodników. Mam nadzieję, że Memoriał Janusza Kowalczyka wpisze się na stałe w kalendarz imprez w mieście Łukowie, by w ten sposób uczcić pamięć jakże wspaniałego i dobrego człowieka jakim był Janusz Kowalczyk..." WYNIKI


  Od lewej: Marcin Dołęga, Dariusz Szustek (burmistrz Łukowa), pani Kazimiera (wdowa po trenerze Kowalczyku), Daniel Dołęga, Miss Łukowa, Robert Dołęga

  Od lewej: Marcin Dołęga, Dariusz Szustek (burmistrz Łukowa), pani Kazimiera (wdowa po trenerze Kowalczyku), Daniel Dołęga, Miss Łukowa, Robert Dołęga

 • WIECZORNY TRENING BRACI DOŁĘGÓW

  Przedstawiamy bardzo interesujący i miły fotoreportaż autorstwa Janka Rozmarynowskiego wykonany w siłowni WLKS Siedlce Iganie Nowe w piątkowy wieczór. Oto bowiem wychodząc (prezes PZPC Zygmunt Wasiela, „Rozmaryn" i JKM) ze spotkania władz klubu z jego sponsorami i sympatykami, z drugiej części korytarza doszedł nas huk przerzucanych sztang. No i proszę na braterskim treningu pracowali Marcin i Daniel Dołęgowie, czyli członek elitarnego Klubu Polska-Londyn 2012 i nasz kandydat do olimpijskiego podium oraz jego młodszy brat; też członek kadry narodowej. Do kompletu brakowało tylko najstarszego z braci - Roberta, który w rodzinnym Łukowie czynił ostatnie przygotowania do IV Memoriału Janusza Kowalczyka. Pooglądaliśmy trening - Marcin przeprowadzał go w kilka godzin po powrocie ze zgrupowania w Bydgoszczy, porozmawialiśmy sobie nie koniecznie o sztandze... Najważniejsze, że i Marcina i Daniela nic nie boli, obaj zapominają o przebytych niedawno operacjach i kłopotach. I tak trzymać, chłopaki!

 • IV MEMORIAŁ IM. JANUSZA KOWALCZYKA

  28 stycznia br roku w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Łukowie ul. Partyzantów 15, odbędzie się IV Memoriał im. Janusza Kowalczyka. Zawody zostaną rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych (13-14 lat oraz 15-16 lat) bez podziału na kategorie wagowe. Start potwierdziło 30 zawodników z takich klubów jak; MULKS Terespol, AZS AWF Biała Podlaska, KS Wisła Puławy, GOK Koroszczyn, MLKPC Sokołów Podlaski, KS Błonianka Błonie i oczywiście Orląta Łuków. Serdecznie zapraszamy!

  Zawody mają na celu uczczenie pamięci trenera Janusza Kowalczyka. Pierwszy szkoleniowiec Roberta i Marcina.

  Pierwszy memoriał odbył się 4 grudnia 1999 roku i zwyciężył w nim Marcin Dołęga. W II i III Memoriale im. Janusza Kowalczyka tryumfował Robert Dołęga.

  Janusz Kowalczyk urodził się w Łukowie 9 lipca 1949 roku, a zmarł 3 września 1998 roku w wieku 49 lat. Z zawodu był kolejarzem (adjunktem). Ukończył technikum kolejowe. Zona Kazimiera. Trener był też zawodnikiem i występował w kategorii muszej czyli do 52 kg. Ale największe sukcesy święcił jako szkoleniowiec w KS "Orlęta" Łuków. Wychowawca dwóch pokoleń sportowców, a to on przewidział, ze Marcin będzie mistrzem świata.... A brat miał wtedy 13 lat!...  Współpraca z trenerem Kazimierzem Olszewskim zaowocowała tym, że Orleta Łuków dwa razy awansowały do drugiej ligi. Janusz Kowalczyk jako instruktor podnoszenia ciężarów pracował też w Radoryżu Smolanym. Wielokrotnie odznaczony; Brązową (1983) i złotą (1984) odznaką przez zarząd Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, a w  1987 roku odznaczony medalem honorowym. Trener Kowalczyk był nie tylko trenerem, ale też był dla niejednego młodego chłopaka drugim ojcem....

  Gościmi honrowymi będą Marcin i Daniel Dołęga. A impreza odbędzie się pod patronatem Burmistrza Łukowa i posła Cezarego Kucharskiego. KOMUNIKAT

 • AC ATLAS PLAUEN NADAL BEZ ZWYCIĘSTWA

  AC Atlas Plauen kolejny raz musiał uznać wyższość rywala. Tym razem przed własną publicznością przegrał z AC Suhl 524.8 : 585.0. Najlepszy rezultat zawodów uzyskał po raz kolejny Robert Dołęga (77, Atlas, 106,6) - 360 (160+200) - 390,67 pkt. Klub najstarszego z braci zajmuje ostatnie piąte miejsce w 2. Bundeslidze gr. Ost. WYNIKI

 • WYGRANA EEAR MONTEUX

  W sobotę 7 stycznia br w Nyonie w drugiej rundzie ligi francuskiej wystarował Robert DOŁĘGA. Najstarszy z braci Dołęgów uzyskał 365 kg w dwuboju (164+201) - 394,99 pkt, co było najlepszym rezultatem trójmeczu. Drużyna EEAR Monteux zwyciężyła z wynikiem 391,6 pkt, drugi rezultat uzyskała drużyna La Ferte Milon H.M. - 359,0 pkt, a trzeci AAJ Blois - 204,4 pkt.

  Po dwóch rundach drużyna Roberta - EEAR Monteux zajmuje piąte miejsce w pierwszej lidze francuskiej. WYNIKI TABELA

 • MARCIN GOŚCIŁ W ZESPOLE SZKÓŁ W STOCZKU ŁUKOWSKIM

  4 stycznia, w Zespole Szkół w Stoczku Łukowskim gościł trzykrotny mistrz świata w podnoszeniu ciężarów Marcin Dołęga. Sportowiec spotkał się z młodzieżą i kadrą pedagogiczną, wręczył nominacje na członków tamtejszego Klubu Olimpijczyka, ochoczo rozdawał autografy i pozował do pamiątkowych zdjęć. Uczniowie przygotowali ciekawą prezentację multimedialną o sportowych dokonaniach sztangisty,  a wszyscy życzyli mu powodzenia podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Więcej w wydaniu papierowym „Tygodnika Siedleckiego”. ZDJĘCIA

 • RANKINGI POLSKI 2011

  "Polska Sztanga" zaprezentowała "Rankingi Polski 2011", z podziałem na kategorie wagowe oraz klasyfikację wg. punktacji Sinclair`a.  W kategorii do 105 kg na V miejscu sklasyfikowany został Robert DOŁĘGA (Orlęta Łuków) z wynikiem w dwuboju 368 kg, uzyskanym podczas ligi francuskiej. Najlepszy wynik w tej kategorii wagowej uzyskał Bartłomiej BONK (Budowlani Opole), który podczas Mistrzostw Polski w Płońsku uzyskał w dwuboju 411 kg.

  Najlepszy wynik w 2011 roku w kategorii "supercięzkiej" (+105 kg) uzyskał Marcin DOŁĘGA (Zawisza Bydgoszcz), podczas Mistrzostw Polski w Płońsku 396 kg w dwuboju. Na V miejscu, z wynikiem 384 kg w dwuboju uzyskanym również w Płońsku podczas tych samych zawodów, uplasował się Daniel DOŁĘGA (Zawisza Bydgoszcz). Na VI lokacie tuż za młodszym bratem znalazł się Robert Dołęga (Orlęta Łuków) z wynikiem 380 kg uzyskanym w jednym z meczów niemieckiej Bundesligi.

  Najwartościowszy wynik wg. punktacji Sinclair`a uzyskał Bartłomiej BONK (448,9 pkt), V wynik ma Marcin DOŁĘGA (428,4 pkt). XIII lokatę zajmuje Robert DOŁĘGA (410,7 pkt), a tuż za nim jest Daniel DOŁĘGA (409,2 pkt). RANKINGI: KAT. WAGOWE SINCLAIR

 • PODSUMOWANIE 2011 ROKU

  Dziś żegnamy rok 2011, rok zdecydowanie mniej obfity w sukcesy i wydarzenia. Być może jedną z przyczyn tego mogą być Igrzyska Olimpijskie w Londynie, które rozpoczną się już za nieco ponad pół roku .
  Zapraszamy do pełnego podsumowania i przypomnienia wydarzeń w mijającym 2010 roku.

 • POLSKI MECZ W BUNDESLIDZE

  10.12. br w Görlitz w kolejnym meczu II. Bundesliga gr. Ost, tym razem z drużyną KG Görlitz-Zittau, wystąpił Robert Dołęga. W drużynie gospodarzy wystepuje Mariusz Rytkowski. Niestety drużyna najstarszego z braci, występując w niepełnym składzie, znacznie uległa gospodarzom 640.4 : 300.0. Robert uzyskał w dwuboju 358 kg (163+195) - 151 pkt, co było najlepszym wynikiem meczu. PROTOKÓŁ TABELA

 • NIC JUŻ NIE BOLI, IDĄ ŚWIĘTA I NOWY ROK!

  Przedstawiamy wywiad jaki udzielił Marcin Dołęga rzecznikowi prasowemu PZPC Jackowi Korczak-Mleczko, podczas zawodów CISM i III Memoriału Janusza Przedpełskiego, które rozegrne zostały w dn. 3.12. br w Bydgoszczy.

  Spotykamy się w Bydgoszczy podczas mistrzostw CISM i III Memoriału Janusza Przedpełskiego. Jesteś jednym z honorowych gości, wręczałeś Marzenie Karpińskiej puchar za triumf w memoriałowych zawodach. Były dla ciebie wielkie brawa przy otwartej kurtynie, bo przecież jesteś naszym trzykrotnym mistrzem świata oraz wielką nadzieją na olimpijski Londyn 2012...

   - To bardzo miłe i dopingujące do pracy uczucie. Ale w Bydgoszczy jestem dlatego, iż przez najbliższy tydzień, potem będzie leczniczy pobyt w Zakopanem, przebywam na ostatnim w tym roku zgrupowaniu. W ramach Klubu Polska - Londyn 2012, oraz jako zawodnik Zawiszy, trenuje pod okiem pana Jacka Chruściewicza. Oczywiście jest to praca w okresie rehabilitacji po zabiegu na dwóch barkach, który miałem przeprowadzony w Łodzi 5  października. Na szczęście nic nie boli, chociaż mięśnie są, bo teraz być takie muszą, nazwijmy to -  trochę zwiotczałe. Na razie są takie zabawy ze sztangą, przysiadam mając na barkach 150-160 kilogramów. Prawdziwy trening zaczynam od 6 stycznia; też na zgrupowaniu w Bydgoszczy. No i trzymam wagę, patrzę optymistycznie w przyszłośc... WYWIAD

 • ROBERT PIĄTY W TOP 12 W PODRZUCIE

  W Havirov (CZE) odbył się tradycyjny turniej "TOP 12 im. Milana Romana", w którym rywalizacja odbywa się tylko w podrzucie. Od wielu lat na tym turnieju występują bracia Dołęgowie. W tym roku na pomoście w Czechach zaprezentował się najstarszy z braci - Robert Dołęga, który zajął piąte miejsce z wynikiem 195 kg, co przy wadze 106,1 kg dało 211,94 pkt. Zwycięzył  Alesander Schevchenko (86, UKR; 95,7) - 205 kg - 231,53 pkt. Wyniki oraz zdjęcia nadesłał Milos Kopecki (CZE). WYNIKI GALERIA

 • SEZON WE FRANCJI ROZPOCZĘTY

  W miniony weekend we Francji zainaugurowano rozgrywki ligi. W Comines wystąpił najstarszy z braci, Robert Dołęga. Uzyskał w dwuboju 363 kg (163+200), co przy wadze 104,4 kg dało 396,73 pkt. Drużyna z Monteux, w której występuje Robert, po pierwszej rundzie zajmuje piąte miejsce. TABELA GALERIA

 • MISTRZOSTWA ŚWIATA W 2013 ROKU W POLSCE!!!

  Obradujący w Paryżu członkowie Komitetu Wykonawczego Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów (IWF) przyznali Polsce organizację mistrzostw świata w 2013 roku.

  Turniej w Polsce zostanie rozegrany po raz czwarty. Trzy poprzednie, wszystkie w Warszawie odbyły się w 1959, 1969 i 2002 roku.

  Obok Polski o prawo organizacji imprezy ubiegała się Rosja i Malezja.

  Tegoroczne mistrzostwa odbędą się w dniach 5-13 listopada w Paryżu.

  Jednocześnie powierzono Polsce prawo organizacji mistrzostw świata juniorów w 2015 roku.

  Bogusław Mokranowski znalazł się w gronie arbitrów wyznaczonych do sędziowania przyszłorocznych igrzysk w Londynie.

 • SUKCES TRENERSKI ROBERTA

  Jarosław Daniluk (Orlęta Łuków) zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów do lat 17 w podnoszeniu ciężarów, które dziś zakończyły się w Hrubieszowie. Złoty medal wywalczył Jakub Kuffel z "Promień" Opalenica, a brązowy Falkowski Julian z klubu sportowego "Meyer" Elbląg.
  Jest to największy, jak dotychczas, sukces zawodnika z Łukowa, który swoją karierę rozpoczął 3,5 roku. Jarek to podopieczny najstarszego z braci Dołęgów. Dla Roberta jest to pierwszy medal swojego zawodnika na Mistrzostwach Polski. Piętnastoletni zaledwie zawodnik łukowskich Orląt uzyskał w dwuboju 255 kg (115+140).

  Po zawodach Robert Dołęga powiedział: "Jestem szczęśliwy i dumny z sukcesu mojego zawodnika. I jeszcze raz mu gratuluję. Jarek swoją ciężką pracą zasłużył na ten medal, bo przez 3.5 roku treningów nie opuścił treningu z powodu, o którym bym nie wiedział. Poza tym, całkowicie mi zaufał, jako swojemu trenerowi, a to podstawa, oprócz ciężkiej pracy i odrobiny talentu, do tego aby osiągać sukcesy w sporcie. Chciałbym jeszcze raz pogratulować Robertowi Gronowskiemu, za to, że 2 maja 2008 roku przyprowadził Jarka do mnie na siłownię. Bez wsparcia finansowego nie było by tego sukcesu. Dlatego dziękuję władzom klubu sportowego Orlęta Łuków, wójtowi gminy Trzebieszów, p. Krzysztofowi Wolińskiemu, burmistrzowi Łukowa p. Dariuszowi Szustkowi oraz wszystkim, którzy mieli swój wkład w ten sukces".

  Gratulacje dla zawodnika i trenera!

  Więcej zdjęć w rozwinięciu newsa!

 • PORAŻKA ATLAS PLAUEN

  W sobotę w Plauen odbył się mecz 2 Bundesligi gr. Ost, pomiędzy drużynami AC Atlas Plauen, a AC Meißen. W drużynie gospodarzy wystąpił Robert Dołęga (77; 104,4) - 360 kg (160+200), który uzyskał najlepszy wynik zawodów. Niestety nie pomogło to do pokonania drużyny gości i tym samym Atlas przegrał 470.0 : 568.8. W chwili obecnej drużyna najstarszego z braci Dołęgów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, jednak mając rozegrany o jeden mecz mniej niż rywale. Wynik Roberta jest w tej chwili IX rezultatem rozgrywek 1 Bundesligi i 2 Bundesligi w sezonie 2011/2012. PROTOKÓŁ TABELA RANKING

 • NA REHABILITACJI W SPALE...

  Marcin Dołęga na rehabilitacji w SpaleMarcin Dołęga jest już po operacji barku i nie powinien mieć problemów ze zbudowaniem formy na igrzyska w Londynie.

  Trzykrotny mistrz świata odetchnął z ulgą. Perspektywa wielomiesięcznej przerwy w przygotowaniach do najważniejszej imprezy w karierze oddaliła się. W sobotę kontuzjowanym barkiem sztangisty zajęli się prof. Jarosław Fabiś oraz dr Marek Krochmalski. Zabieg wypadł po myśli lekarzy i zawodnika. – "Jestem pięć dni po artroskopii, a już mogę normalnie ruszać ręką! Wkrótce zaczynam rehabilitację i w styczniu powinienem trenować jak przed kontuzją" – powiedział nam wczoraj Marcin Dołęga.

  Problemy z barkiem zaczęły się lipcu. Ból stawał się coraz silniejszy, a dźwiganie sztangi na mistrzowskim poziomie było niemożliwe. 7 października zawodnik wystartował w mistrzostwach Polski, po których ogłosił, że musi zrezygnować z występu w paryskich MŚ (5–13 listopada). Kolejne konsultacje lekarskie dowiodły, że nie da się uniknąć operacji.

  W Spale przebywa również Daniel Dołęga, który leczy obolałe kolano.

 • MARCIN PO OPERACJI

  W dniu wczorajszym Marcin Dołęga przeszedł operację w klinice doktora Marka Krochmalskiego - "MEDICAL MAGNUS". Profesor Fabiś i lekarz kadry, wcześniej wspomniany, doktor Krochmalski przeprowadzili zabieg, który trwał półtorej godziny. Jak twierdzą lekarze operacja przebiegła prawidłowo. W prawym barku przeprowadzono zabieg artroskopowy, a do lewego podano komórki macierzyste. W dniu dzisiejszym Marcin wychodzi ze szpitala.

  Za kilka dni mistrz świata rozpocznie rehabilitację w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale.

 • ROBERT DOŁĘGA I PEC W ŁUKOWIE PARTNERAMI

  W ubiegłym tygodniu doszło do podpisania umowy partnerskiej pomiędzy Robertem Dołęgą, mistrzem Polski i medalistą mistrzostw Europy, a Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Łukowie Spółka z o.o. reprezentowanym przez prezesa Krzysztofa Poredę. Umowa będzie obowiązywać do 31 sierpnia, a dotyczy wykorzystania wizerunku Roberta i reklamą na strojach sportowych.

   

 • WEEKEND W SZPITALU...

  Marcin Dołęga podczasz MP w PłońskuMarcin Dołęga, który jak wiemy nie będzie tym roku bronił tytułu mistrza świata w wadze do 105 kg zdobytego rok temu w tureckiej Antalyi, w najbliższą sobotę podda się zabiegowi barku. Zostanie on przeprowadzony w Łodzi przez profesora Fabisia i doktora Krochmalskiego. Wybrano metodę minimalizującą inwazyjność zabiegu, zastosowane będą najnowocześniejsze urządzenia... Zabieg będzie przeprowadzony artroskopowo i będzię polegał m.in. na podaniu komórek macierzystych. W szpitalu na obserwacji Marcin pozostanie prawdopodobnie do poniedziałku. Pierwszy etap rehabilitacji powinien trwać dwa tygodnie. Powrót do lekkiego treningu powinien nastąpić za około miesiąc...

 • GOTOWY NA WSZYSTKO...

  Marcin Dołęga - Mistrzostwa Polski - Płońsk 2011. FOTO: Jan RozmarynowskiW sobotnio-niedzielnym wydaniu „Naszego Dziennika” (nr 241/4172) ukazała się bardzo interesująca rozmowa, jaką z Marcinem DOŁĘGĄ (82) - trzykrotnym mistrzem świata w podnoszeniu ciężarów, przeprowadził redaktor Piotr Skrobisz. WYWIAD (w rozwinięciu newsa)

 • PIERWSZA SIŁOWNIA PRZESZŁA DO HISTORII

  W ubiegłym tygodniu doszło do rozbiórki jednej z hal sportowych na stadionie Orląt Łuków. O tym fakcie mówiło się już od ubiegłej zimy, ale dopiero z początkiem października ekipa rozbiórkowa wkroczyła na stadion. Nazywane przez jednych salami gimnastycznymi, przez innych barakami, hale typu pilawa powstały jeszcze w latach siedemdziesiątych. Ta, której już nie ma, służyła zawodnikom trenującym podnoszenie ciężarów. To w niej m.in. bracia Dołęgowie zaczynali przygodę ze sztangą. Od wielu lat jej stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia. Sportowcy przenieśli się do sali gimnastycznej przy SP1.

 • TO NIE TAK!

  Po komentarzu jaki ukazał się wczoraj na pzpc.pl dotyczącym płońskiego championatu Polski skontaktował się ze mną Marcin Dołęga. Chodzi o interpretację zdarzenia i wnioski wynikające z decyzji naszego mistrza świata dotyczącej rezygnacji ze startu w Paryżu, gdzie nie będzie bronił tytułu mistrza świata.

 • ZŁOTO I BRĄZ NA MISTRZOSTWACH POLSKI W PŁOŃSKU!

  W Płońsku na "81 Mistrzostwach Polski Seniorów" w podnoszeniu ciężarów startowało dwóch braci Dołęgów, którzy wywalczyli dwa medale. Złoto zdobył Marcin Dołęga (82, Zawisza Bydgoszcz, 107,6) - 396 kg (180+216) - 428,41 pkt, co dało czwarty wynik w punktacji Sinclaira. Brąz wywalczył Daniel Dołęga (88, Zawisza Bydgoszcz, 113,0) - 384 kg (177+207) - 409,15 pkt i był to siódmy wynik Mistrzostw Polski.

  Marcin, jak już wcześniej informowaliśmy ma problemy z barkiem, dlatego też Jego wynik był odległy od rekorów życiowych. Mistrz świata zaraz po zawodach poinformował, iż nie wystartuje w tegorocznych Mistrzostwach Świata.

  Daniel, po zaciętej walce uległ co prawda Adamowi Krasce z Górnika Polkowice, ale zwyciężył z Kornelem Czekielem z Budowlanych Opole i tym samym zdobył brązowy medal.

  Dla Marcina jest to ósmy medal Mistrzostw Polski Seniorów (6 złotych - 2 srebrne - 0 brązowych), a Daniel ma ich w swoim dorobku trzy (0 - 0 - 3). WYNIKI SINCLAIR FILM GALERIE: MARCIN DANIEL

 • MARCIN WYSTARTUJE W MISTRZOSTWACH POLSKI

  Dobre wiadomości z Łodzi i ze Spały. Znamy już bowiem wyniki szczegółowych badań, jakie w ubiegłym tygodniu dwukrotnie przeszedł w łódzkich szpitalach 3-krotny mistrz świata w wadze do 105 kilogramów - Marcin Dołega skarżący się na ból prawego barku.

  Jak poinformował nas doktor Marek Krochmalski (lekarz kadry narodowej mężczyzn i szef łódzkiej kliniki Medical Magnus) badania wykryły u Marcina wadę urodzeniową wyrostka barkowego (acromionu), którym kończy się grzbiet łopatki. Przypadłość odezwała się po latach, ból spowodowany był zapewne mikrourazem i przeciążeniami treningowymi, podjęto stosowna terapię.

  Jak powiedział doktor Krochmalski Marcin Dołega nadal trenuje w Spale, a jego start w mistrzostwach Polski w Płońsku jest w tej chwili niezagrożony.

  Mistrzostwa Polski połączone są z Finałem Drużynowych Mistrzostw Polski, gdzie zdecydowanym liderem jest klub Budowlani Opole i niemal pewne jest, że obronią tytuł z przed roku. TABELA DMP (Program Mistrzostw w rozwinięciu newsa)

 • "JEGO KŁOPOT LEŻY W BARKU"

  Marcin Dołęga zmaga się z urazem prawego barku i może nie pojechać na Mistrzostwa Świata do Paryża bronić tytyłu. W niedziele odwiedził lekarzy i ponownie wykonany został rezonans, tym razem z tzw. "kontrastem".

  Więcej dowiemy się z artykułu Szymona Tomasika z "Przeglądu Sportowego" i krótkiego wywiadu jaki Tomasz Zimoch przeprowadził z Marcinem w poniedziałek na jednym z treningów w Spale. ARTYKUŁ WYWIAD

 • "CIĘŹKI PONIEDZIAŁEK" MARCINA

  Dużo prasowych doniesień było w poniedziałek na temat problemów zdrowotnych Marcina. Na szczęście z barkiem nie jest aż tak źle by go operować... Jednak może się okazać, że sezon dla naszego mistrza świata może zakończyć się przedwcześnie. Więcej w krótkim wideo w rozwinięciu "newsa".

 • MARCIN MA KŁOPOTY Z BARKIEM

  Marcin Dołęga, mistrz świata w kategorii do 105 kg w podnoszeniu ciężarów, wprawdzie wygrał rywalizację podczas XII Memoriału Krzysztofa Becka, ale pod znakiem zapytania stanął Jego wyjazd na listopadowy czempionat do Paryża - czytamy w "Sporcie".

  Wszystko przez kontuzję barku, która ciągnie się od lipca.

  - Nie jest za ciekawie. Brakuje mi czucia, które pozwalałoby dźwigać duże ciężary. Mam nadzieje, że nie będzie konieczna operacja - powiedział Marcin Dołęga.

 • MARCIN PIERWSZY, DANIEL CZWARTY W BYDGOSZCZY

  W sobotę 24.09 br. w Bydgoszczy rozegrano "XII Turniej im. Krzysztofa Becka". Zwyciężył Marcin Dołęga (82, Zawisza Bydgoszcz, 107,9) - (170+210) 380 kg - 410,72 pkt, drugie miejsce zajął Adrian Zieliński (89, Tarpan Mrocza, 90,6) - (160+190) 350 kg - 404,6 pkt, a trzeci Marcin Muziński (85, Zawisza Bydgoszcz, 97,4) - (167+190) 357 kg - 400,4 pkt. Na czwartej pozycji uplasował się Daniel Dołęga (88, Zawisza Bydgoszcz, 113,3) - (167+201) 368 kg - 391,8 pkt. GALERIE: MARCIN DANIEL WYNIKI REPORTAŻ WIDEO

 • XII TURNIEJ IM. KRZYSZTOFA BECKA

  W najbliższą sobotę, 24.09.br w Bydgoszczy, już po raz XII rozegrany zostanie Turniej Krzysztofa Becka, w podnoszeniu ciężarów. W zawodach wystąpią tym razem czołowe zawodniczki i zawodnicy z Kujawsko-Pomorskiego OZPC, wśród nich m.in.: Aleksandra KLEJNOWSKA-KRZYWAŃSKA (CWSPC Zawisza Bydgoszcz) i Sabina BAGIŃSKA (Horyzont Mełno) wśród kobiet oraz Marcin i Daniel DOŁĘGA, Piotr CIUPAK (wszyscy - Zawisza), Adrian ZIELIŃSKI, Krystian SROKA i Paweł JURECKI (wszyscy - MGLKS Tarpan Mrocza) oraz Martin KOCHAŃSKI (Start Grudziądz) wśród mężczyzn. Uczestnicy turnieju rywalizować będą w klasyfikacji „open” wg punktacji Sinclaira. Organizatorzy zapraszają kibiców i sympatyków podnoszenia ciężarów do hali bydgoskiego „Zawiszy” przy ul. Gdańskiej 163. Początek o godz. 16:00 ! REPORTAŻ WIDEO

 • DANIEL SIÓDMY W MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTWACH EUROPY

  Daniel Dołęga zajął siódme miejsce w "Młodzieżowych Mistrzostwach Europy do 23 lat", które w dniach 9-18.09 br odbywały się w Bukareszcie (Rumunia). Najmłodszy z klanu Dołęgów zaliczył tylko jedno podejście w rwaniu na 165 kg, a dwie kolejne próby na 170 były niestety nieudane. W podrzucie było o wiele lepiej, gdzie Daniel w dobrym stylu zaliczył wszystkie trzy próby, kolejno 195, 202 i 207 kg. Wynik 372 kg w dwuboju pozwolił na zajęcie siódmej lokaty. Dla Daniela był to dopiero drugi start po prawie rocznej przerwie spowodowaniej operacją kręgosłupa. Na podium stanęli: Jiri ORSAG (89, CZE; 124,77) - 405 (176+229) - 420,5 pkt., Evgeny PISAREV (88, RUS; 145,17) - 405 (180 +225) i Hayk HAKOBYAN (90, ARM; 127,5) - 398 (181+217)  WYNIKI FILM GALERIA

 • BRACIA DOŁĘGOWIE STARTOWALI W GDAŃSKU

  W sobotę 10.09 w Gdańsku rozegrano "XVI Memoriał im. Waldemara Malaka". Wystartowali w nim bracia Robert i Daniel Dołęgowie, a Marcin jako gość honorowy oglądał zmagania braci. Zajeli oni odpowiednio IV i VII miejsce w tym turnieju. Warto dodać, że dla Roberta był to już dziesiąty start w/w zawodach, a Daniel po prawie rocznej przerwie, spowodowaniej operacją i w następstwie rehabilitacją kregusłupa, powrócił na pomost zaliczając wszystkie wykonywane podejścia. Dla najmłodszego z braci Dołęgów był to również debiut w barwach BYDGOSKIEGO ZAWISZY! W zawodach bezkonkurencyjny okazał się Bartłomiej Bonk (84, Budowlani Opole, 104,9) - 410 (190+220) - 447,4 pkt. WYNIKI GALERIE: ROBERT DANIEL

 • JUŻ W SOBOTĘ MEMORIAŁ IM. WALDEMARA MALAKA

  W najbliższą sobotę, 10.09.br w hali MKS „Atleta” Gdańsk, odbędzie sięXVI Memoriał im. Waldemara Malaka - tragicznie zmarłego, brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie (1992r). Organizatorzy przewidują rywalizację w dwóch grupach, w pierwszej „juniorskiej” wystąpią m.in.: Bartosz ŁOZIŃSKI (94), Daniel BAJER (94, obajAKS Myślibórz), Jarosław DANILUK (96, Orlęta Łuków), Aleksander CHOSZCZ (95), Jakub KOZYRA (96), Damian HAHN (95, wszyscyAtleta Gdańsk), Karol KLIMASZEWSKI (96) i Adrian UBOWSKI (98, obajRzemieślnik Malbork), wśród „seniorów”: Adrian ZIELIŃSKI (89, Tarpan Mrocza), Arsen KASABIJEW (87), Sylwester KOŁECKI (87, obajKPC Górnik Polkowice), Bartłomiej BONK (84), Krzysztof SZRAMIAK (84 - obaj KS Budowlani Opole), Daniel DOŁĘGA (88, CWSPC Zawisza Bydgoszcz), Krzysztof KLICKI (90, CLKS Mazovia Ciechanów) oraz Igor WERA (88, Atleta Gdańsk). Start grupy juniorów o godz. 14:30, natomiast seniorów o 17:00. Wstęp wolny !

 • ZGRUPOWANIE WE WŁADYSŁAWOWIE

  Od niedzieli 28.08 rozpoczęło się zgrupowanie kadr narodowych przed Mistrzostwami Europy Juniorów i Młodzieżowców do 23 lat oraz seniorzy, którzy przygotowują się do Mistrzostw Świata. W tym samym czasie w ramach Klubu Londyn 2012 swoje zgrupowanie wraz z trenerem Jackiem Chruściewiczem odbywa Marcin Dołęga.

  Dla juniorów i młodzieżowców jest to ostatni obóz przed Mistrzostwami Europy, które w dniach 9-18 września rozegrane zostaną w stolicy Rumunii - Bukareszcie. W popularnym "Władku" swoją formę szlifuje najmłodszy z braci Dołęgów - Daniel, który wystartuje w w/w Mistrzostwach. Jednak Daniel dopiero co wraca po kontuzji kręgosłupa i start w tej imprezie na pewno nie będzie rekordowy. Poniżej prezentujemy listy startowe Mistrzostw Europy. LISTY STARTOWE

 • MEDALE NA ROZKAZ

  W dzienniku "Rzeczpospolita" ukazał się ciekawy artykuł pt. "Medale na rozkaz". Możemy przeczytać w nim o sportowcach w mundurach, ich obowiązkach i profitach płynących z "Klubu Wojsko 2012". Opowiada o tym wszystkim ciężarowiec Marcin Dołęga. ARTYKUŁ

 • MARCIN DOŁĘGA W ALEJI GWIAZD WE WŁADYSŁAWOWIE

  Anna Rogowska, Marcin Dołęga, Jerzy Klempel, Jerzy Młynarczyk - o te nazwiska wzbogaciła się w sobotę Aleja Gwiazd we Władysławowie-Cetniewie. W sumie upamiętnionych jest już 83 wybitnych postaci polskiego sportu.

  Pośmiertnie uhonorowany został zmarły w 2004 roku piłkarz ręczny Jerzy Klempel, dwukrotny olimpijczyk (1976 i 1980), brązowy medalista igrzysk w Montrealu.

  Trzykrotny mistrz świata w podnoszeniu ciężarów w wadze 105 kg Marcin Dołęga odebrał w sobotę przyznany mu przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia PolskiWIDEO


  Wszystkie fotografie dzięki uprzejmości Jana Rozmarynowskiego. Dziękujemy!

 • ALEJA GWIAZD SPORTU POWIĘKSZY SIĘ O PIĘĆ TABLIC

  Pięć pamiątkowych tablic zostanie odsłoniętych w sobotę w Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie-Cetniewie. Tym samym liczba uhonorowanych w ten sposób wzrośnie do osiemdziesięciu czterech.

  Na liście tegorocznych sportowców, którzy znaleźli uznanie kapituły znaleźli się Anna Rogowska, Marcin Dołęga, Jerzy Klempel, Sławomir Szmal i Jerzy Młynarczyk.

   

 • DOMINACJA POLSKI W PUCHARZE BAŁTYKU

  Dziś w Gdańsku rozegrany został "Puchar Bałtyku". Zawody wygrała ekipa Polski 137 pkt, przed drużyną  Finlandi 115 pkt. Trzecie miejsce zajęła Estonia 109 pkt i czwarte  Łotwa 69 pkt. Rywalizację kobiet wygrała Aleksandra KRZYWAŃSKA-KLEJNOWSKA (82, POL; 59,50) – 197 (87+110) – 254,3 pkt. przed Anną LEŚNIEWSKĄ (85, POL; 63,65) – 200 (89+111) – 247,0 pkt. i Anną-Maria EVERI (87, FIN; 55,50) – 182 (82+100) – 233,5 pkt. Reprezentanci Polski byli także najlepsi wśród mężczyzn: Aleksander CHOSZCZ (95, POL; 62,00) – 225 (103+122) – 323,4 pkt. w U17, Krystian SROKA (91, POL; 84,70) – 320 (145+175) – 381,8 pkt. w U20 oraz Marcin DOŁĘGA (82, POL; 108,40) – 383 (178+205) – 413,4 pkt. w grupie seniorów. „VII Mistrzostwa Państw Nadbałtyckich o Puchar Bałtyku” odbędą się za rok na Łotwie. > WYNIKI (w rozwinięciu newsa) GALERIA

  Wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości Jana Rozmarynowskiego. Dziękujemy!

 • NIE! EUROGWIAZDKOM...

  Hiszpański eurodeputowany, Santiago Fisas Ayxela wpadł na bardzo niecodzienny pomysł. Zgłosił postulat, aby sportowcy wywodzący się z krajów Unii Europejskiej, oprócz godła państwowego, nosili też symbol UE. Polscy zawodnicy, w tym Marcin Dołęga i Tomasz Majewski, odnieśli się do tego pomysłu negatywnie.

  – Ważne, aby podnieść europejską identyfikację przez sport – wyjaśnił Santiago Fisas Ayxela, hiszpański europoseł. – Dlatego zaproponowałem, aby umieścić flagę Unii Europejskiej podczas ważnych zawodów obok godła narodowego.

  Gdyby pozostali eurodeputowani zgodziliby się przyjąć pomysł Ayxela, to już niebawem na strojach polskich sportowców, obok orzełka, pojawiła się flaga Unii Europejskiej. Podobnie wyglądałyby stroje zawodników z innych państw UE.

  Pierwsze informacje z Brukseli były bardziej stanowcze i mówiły, że flaga UE może nawet zastąpić godło narodowe! – Nie wyobrażam sobie, abym mógł startować w barwach narodowych i nie mieć orła na piersi – ocenił Marcin Dołęga, mistrz świata w podnoszeniu ciężarów. – Dla mnie to głupi pomysł.

  – To chybiony pomysł – przyznał również Tomasz Majewski, mistrz olimpijski w pchnięciu kulą z Pekinu. Nie ukrywa, że nie chce unijnej fali ani zamiast, ani obok godła narodowego.

  – Sport to taka ostatnia dziedzina, w której występuje zdrowy nacjonalizm – wyjaśnił. – Występuje walka różnych państw, a każdy popiera własnego sportowca i to właśnie jemu kibicuje. > WIDEO

 • BALTIC CUP 2011 - LISTY STARTOWE

   

  Już niebawem, w sobotę, 23.07.br w hali MKS „Atleta” w Gdańsku (POL), odbędą sięVI Mistrzostwa Państw Nadbałtyckich o Puchar Bałtyku, podczas których rywalizować będzie 8 kobiet i 12 mężczyzn z Estonii, Finlandii, Łotwy i Polski. Poszczególne zespoły narodowe składać się będą z 2 kobiet, juniora U17, juniora U20 i seniora. Przed rokiem w Tallinie (EST) wygrała niespodziewanie Litwa – 162 pkt. przed Polską i Estoniąpo 154 pkt. Uroczyste otwarcie zawodów nastąpi o godz. 9.45, natomiast rywalizacja poszczególnych grup o godz. 10 (kobiety), 12 (juniorzy U17), 14 (juniorzy U20) i 16 (seniorzy, Marcin Dołęga). PSz przeprowadzi relację wynikową LIVEz tej imprezy > LISTY STARTOWE as at 14.07.2011

   

  Plakat Baltic Cup 2011

 • DRUGI ETAP PRZYGOTOWAŃ ROZPOCZĘTY...

  Zgrupowaniem we Władysławowie Marcin rozpoczął drugi etap przygotowań do Mistrzostw Świata. Wraz ze swoim indywidualnym trenerem - Jackiem Chruściewiczem przebywać będą w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo do 23 lipca. Następnie w dniach 23-24 lipca w Gdańsku rozegrany zostanie "Puchar Bałtyku" gdzie aktualny Mistrz świata zaprezentuje swoją aktualną dyspozycję. Choć jak sam mówi "...ciężary nie będą maksymalne. Zadowoli mnie wynik w granicach 400 kg w dwuboju...".

  Od 17.07 w OPO Cetniewo zgrupowanie rozpoczyna kadra narodowa mężczyzn.

 • RANKING POLSKI ZA I PÓŁROCZE

  Kilka dni temu „Polska Sztanga” zaprezentowała najnowsze Rankingi Polski Kobiet i Mężczyzn wg stanu na dzień 30.06.br. Uwzględniają one wyniki z praktycznie wszystkich imprez podnoszenia ciężarów w Polsce (wraz z turniejami DMP - blisko 70) i na świecie z udziałem naszych zawodników, jakie rozegrano w I półroczu br.

  W punktacji Sinclaira wśród mężczyzn najlepszy wynik ma Bartłomiej BONK (84) - 431,3 pkt., drugi Kornel CZEKIEL (87, obaj - Budowlani Opole) – 422,6 pkt., a trzeci Marcin DOŁĘGA (82, Zawisza Bydgoszcz) – 421,0 pkt. IX miejsce zajmuje Robert DOŁĘGA (77, Orlęta Łuków) - 410,7 pkt.

  W kat. do 105 kg na piątym miejscu z wynikiem 368 kg w dwuboju, plasuje się najstarszy z braci - Robert, natomiast w kategorii "superciężkiej" prowadzi Marcin (391 kg), a trzeci jest Robert (380 kg).

  Zapraszamy również do przeglądania statystyk z Drużynowych Mistrzostw Polski dostępnych na naszej stronie w zakładce CIĘŻARY / LIGA. > RANKING SINCLAIRA RANKING

 • IRENEUSZ CHEŁMOWSKI NIE ŻYJE

  6 lipca w godzinach wieczornych po krótkiej chorobie w bydgoskim szpitalu w wieku 37 lat zmarł IRENEUSZ CHEŁMOWSKI. Wiadomość ta dotknęła nas podwójnie, ponieważ parę godzin wcześniej dowiedzieliśmy się o śmierci naszego wujka.

   

   

   

   

   

  Bracia Dołęgowie wraz z pozostałą rodziną składają najszczersze wyrazy współczucia Najbliższym Rodzinom.

  Żegnaj Wujku!

  Żegnaj Irku!

 • KOLEJNE ZAWODY W ŁUKOWIE...

  Od 2008 roku w Łukowie rozgrywane międzynarodowe zawody w podnoszeniu ciężarów.

  Dwie pierwsze edycje turnieju były rozgrywane pod nazwą "Bracia Dołęgowie Zapraszają...", a ostatnio to GRAND PRIX ŁUKÓW 2010. W świecie ciężarowym, uchodzą za jedne z najlepiej zorganizowanych zawodów w Polsce, w których występuje czołówka nie tylko polskich zawodników. Tym razem, późną jesienią, odbędą się zawody, które będą kontynuacją turnieju w Łukowie. Już czynione starania aby współorganizatorem tego turnieju była Europejska Federacja Podnoszenia Ciężarów z jej prezydentem na czele, Antonio Urso.

  Na tych zawodach wystąpią jak zwykle medaliści najważniejszych imprez w podnoszeniu ciężarów.

  Oprócz turnieju i spotkania w gronie przyjaciół sportu ciężarowego, koniec swojej kariery jako reprezentanta Polski ogłosi najstarszy z braci.

  W rozwinięciu newsa kilka zdjęć z ubiegłorocznych zawodów w Łukowie...

 • FINAŁ LIGI FRANCUSKIEJ

  W dn. 11-12 czerwca br. w Saint Marcellin rozgrywano Finały ligi Francuskiej. Robert uzyskał w dwuboju 368 kg (165+203), co przy wadze 104,9 kg dało 401,53 pkt Sinclaira. Mistrzem Francji w sezonie 2010/2011 została drużyna Clermont Sport, na drugim miejscu uplasował się Francaise Besancon, a na trzecim C.M. Orleans. Drużyna EEAR Monteux, w której występował w tym sezonie najstarszy z braci Dołęgów, zajęła ostatecznie V miejsce. WYNIKI TABELA GALERIA

 • ZGRUPOWANIE W CHORWACJI

  Mistrz świata w podnoszeniu ciężarów Marcin Dołęga (105 kg) oraz pozostali kadrowicze 12 czerwca wyjeżdżają na dwa tygodnie na zgrupowanie do Chorwacji. Kadra będzie przebywała w ośrodku sportowym na wyspie Krk.

 • GALA FINAŁOWA VICTORY AND GLORY

  10 czerwca (piątek) 2011 roku o godz. 20.00 w siedleckim amfiteatrze odbędzie się finałowa gala Victory and Glory K1 Unified Profesjonal Kickboxing. Głównym organizatorem gali jest Stowarzyszenie Promocji Mistrzów Master Promotion, którego viceprezesem jest Robert Dołęga.

  Będzie to wielkie przedstawienie, które przeniesie widzów w lata starożytności, gdzie bardzo popularne były walki gladiatorów.

  I tak samo na Gali Victory and Glory zawodnicy przebrani będą za gladiatorów, będą hostesssy w tunikach, a ochroniarzy zobaczymy przebranych za Rzymian...

  Odbędą się walki o zawodowe mistrzostwo Świata UPKA-MP FULL-CONTACT, zawodowe mistrzostwo Europy UPKA-MP LOW-KICK, WALKA RANKINGOWA FULL CONTACT, WALKA RANKINGOWA MMA!

   

  WYDARZENIE NA SKALĘ EUROPEJSKĄ NA SIEDLECKIM AMFITEATRZE, transmitowane będzie przez TV CANAL+, a transmisję internetową będzie można zobaczyć na stronie www.kibo.pl

  WIELKI FINAŁ VICTORY AND GLORY K1 UNIFIED PROFESIONAL KICKBOXING -
  TEGO NIE MOŻNA PRZEGAPIĆ!

   

  Bilety w cenie 50 zł dostępne w Łukowie pod nr tel. 509041001.

   

  ZAPOWIEDŹ WIDEO

   

 • RANKING POLSKI 2011

  "Polska Sztanga" zaprezentowała najnowsze rankingi Polski 2011 roku. Jak dotychczas bracia Dołęgowie startowali tylko wśród "superciężkich" ( kategoria +105 kg). Najlepszy wyniki w w/w wadze uzyskał podczas ostatnich zawodów ligowych Marcin DOŁĘGA - 391 kg w dwuboju. Na III miejscu z wynikiem 380 kg, uzyskanym w marcu podczas jednego z meczów Bundesligi, znajduje się Robert DOŁĘGA. > RANKING POLSKI MĘŻCZYZN

   

 • WSZYSTKO POD KONTROLĄ

  Przedstawiamy wywiad który przeprowadził Jacek Korczak-Mleczko z Marcinem Dołęgą chwilę po pierwszym w tym sezonie starcie naszego Mistrza Świata na II rzucie Drużynowych Mistrzostw Polski w Mroczy. Dowiemy się z niego m.in. co wydarzy się 8 sierpnia we Władysławowie...!!! Zapraszamy do lektury. 

 • III RUNDA LIGI FRANCUSKIEJ

  W sobotę 21.05 br w Comines (FRA) rozegrano III rundę ligi francuskiej. W drużynie EEAR Monteux wystąpił najstarszy z braci Dołęgów - Robert, który uzyskał w dwuboju 371 kg (166+205), co przy wadze 106,2 kg dało 403,11 pkt Sinclaira. > WYNIKI TABELA GALERIA FILMY: 166 KG 205 KG

 • MARCIN Z NAJLEPSZYM WYNIKIEM W II RUNDZIE DMP

  W sobotę 21.05 br w Mroczy rozegrano jeden z turniejów o Drużynowe Mistrzostwo Polski. Najlepszy wynik zawodów wg punktacji Sinclaira, uzyskał 3-krotny Mistrz Świata - Marcin Dołęga uzyskując 391 kg (180+211) - 421,0 pkt. Wynik w dwuboju jest również najlepszym tegorocznym osiągnięciem w Polsce  w kat. +105 kg. > FILM WIADOMOŚCI TVP BYDGOSZCZ GALERIA WYNIKI

 • WSPÓŁPRACY ZE STAROSTWEM CIĄG DALSZY...

  W dniu 20 kwietnia br. została podpisana umowa partnerska pomiędzy Powiatem Łukowskim, reprezentowanym przez Starostę Łukowskiego Janusza Kozioła oraz Wicestarostę Łukowskigo Krzysztofa Tymoszuka, a  Robertem Dołęgą  Mistrzem Polski w podnoszeniu ciężarów.

  Umowa dotyczy promowania Powiatu Łukowskiego na zawodach sportowych w podnoszeniu ciężarów odbywających się na terenie Polski i poza jej granicami. Zobowiązuje Roberta Dołęgę do umieszczenia na stroju sportowym , w którym będzie występował na zawodach  herbu Powiatu Łukowskiego, umieszczenia na swojej oficjalnej stronie internetowej http://www.dolega.prv.pl/ :herbu Powiatu Łukowskiego, napisu: „Powiat Łukowski wspiera Roberta Dołęgę" oraz linku do strony http://www.starostwolukow.pl/.

 • ZMARŁ WALDEMAR BASZANOWSKI

  W wieku 76 lat zmarł w Warszawie WALDEMAR BASZANOWSKI – legendarny sztangista, jeden z najlepszych zawodników w historii polskiego i światowego sportu. W wielkim smutku łączymy się w tej strasznej chwili z Rodziną zmarłego.

  - Był wspaniałym i skromnym człowiekiem. Choć był dwukrotnym mistrzem olimpijskim, nigdy nie uważał się za wielką gwiazdę - powiedział Marcin Dołęga, trzykrotny mistrz świata w podnoszeniu ciężarów.

  - Jeszcze w czwartek rozmawialiśmy z prezesem naszego związku na temat zdrowia pana Waldemara. A w piątek z samego rana dotarła do nas taka smutna wiadomość. Od 4 maja mam zaplanowane zgrupowanie w Bydgoszczy. Nie wiadomo jednak, czy nie zmienimy planów, bo na tym pogrzebie trzeba być - dodał Marcin.

 • CERTYFIKATY KLUBU POLSKA LONDYN 2012

  Czterdziestu ośmiu sportowców otrzymało w czwartek w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie certyfikaty członka Klubu Polska Londyn 2012 i Soczi 2014. W tym doborowym gronie znalazł się Mistrz Świata Marcin Dołęga. Wszystkie certyfikaty zostały opatrzone mottem "Vincit Qui Patitur" - "Zwycięża ten, kto wytrwa".

 • WYSOKIE ODZNACZENIE PAŃSTWOWE DLA MARCINA DOŁĘGI

  Miło nam poinformować iż Mistrz Świata - Marcin Dołęga został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski!

  Order Odrodzenia Polski jest to drugie najwyższe polskie państwowe odznaczenie cywilne, nadawane za wybitne osiągnięcia na polu oświaty, nauki, sportu, kultury, sztuki, gospodarki, obronności kraju, działalności społecznej, służby państwowej oraz rozwijania dobrych stosunków z innymi krajami.

  POSTANOWIENIE PREZYDENTA RP

 • MARCIN WŚRÓD NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW WOJSKA POLSKIEGO!

  Szpadzista szer. Radosław Zawrotniak, biathlonistka st. szer. Krystyna Pałka i ciężarowiec szer. Marcin Dołęga - to najlepsi sportowcy Wojska Polskiego w 2010 r. We wtorek w Warszawie podsumowano działalność sportową w Siłach Zbrojnych RP w 2010 roku.

  W minionym roku sportowcy w mundurach zdobyli 24 medale mistrzostw świata i Europy (8 złotych, 5 srebrnych i 11 brązowych) oraz 38 medali (15-13-10) mistrzostw świata wojskowych organizowanych pod patronatem Międzynarodowej Rady Sportu Wojskowego (CISM).
   
 • WYGRANA ATLASU - ROBERT Z NAJLEPSZYM TEGOROCZNYM WYNIKIEM

  Robert Dołęga poprawił swój najlepszy tegoroczny wynik uzyskując w dwuboju 380 kg (170+210) co przy wadze 107,9 kg dało 410,72 pkt. W szczególności, dzięki dobremu wynikowi najstarszego z braci Dołęgów drużyna z Plauen rozgromiła przed własną publicznością TSG Rodewisch 643,4 - 412,9. AC Atlas Plauen jest zdecydowanym liderem 2. Bundesligi gr. Südost, jednak jak już wcześniej pisaliśmy Niemiecki Związek na ten rok prawdopodobnie nie przewiduje awansów do 1 Bundesligi.    PROTOKÓŁ MECZU TABELA

   

 • OPTYMISTYCZNE PROGNOZY OLIMPIJSKIE

  "USA Today" opublikował, cytowany na onet.pl, zestawienie zawierające przewidywany rozkład medali podczas zmagań w Londynie w 2012 roku. Według wyliczeń fachowców Polacy na IO mogą zdobyć 17 medali. Fachowcy przewidują, że reprezentacja Polski spisze się lepiej niż w Pekinie. W Londynie możemy zdobyć 17 medali, w tym trzy złote. Podczas najbliższych IO na najwyższym stopniu podium mogą stanąć - Anita Włodarczyk, Piotr Małachowski i Marcin Dołęga.

  W opinii tego pisma brązowy medal wywalczy Adrian Zieliński. Z przedstawicieli naszej dyscypliny wymienieni zostali jeszcze na 8. miejscach - Marzena Karpińska (kategoria 48 kg) oraz Bartłomiej Bonk (kategoria 105 kg) Zestawienie opiera się na analizach wyników poprzedzających igrzyska olimpijskie. Analizy mają być aktualizowane w każdym miesiącu.

 • ROBERT DOŁĘGA WYRÓŻNIONY WŚRÓD TRENERÓW

  Szymon Osiński - trzykrotny Mistrz Polski w pływaniu i Wiesław Wysiński - biegacz - to najlepsi łukowscy sportowcy 2010 roku. Tytuły Najlepszych Sportowców Miasta Łuków przyznano 15 marca, podczas uroczystej gali. Szymon Osiński to nastolatek, uczeń drugiej klasy liceum, zawodnik MKS Delfinek Łuków. Zwyciężył w kategorii dzieci i młodzież do lat 18. Wiesław Wysiński zwyciężył w kategorii dorosłych sportowców. Jest członkiem MKS Delfinek Łuków. W ubiegłym roku startował w 23 biegach, a 20 razy stawał na podium.

  Drugie miejsce w kategorii młodzieżowej zajął Jarosław Daniluk z Orląt Łuków, uprawiającego podnoszenie ciężarów. Wśród seniorów trzeci był Piotr Ozygała, piłkarz czwartoligowych Orląt. Wśród trenerów wyróżniono Roberta Dołęgę i Roberta Różańskiego z Orląt oraz Przemysława Trybonia z AMPLUSA. FILM

 • MARCIN DOŁĘGA W PIERWSZEJ TRÓJCE PLEBISCYTU "WORLD WEIGHTLIFTING"

  Marcin Dołęga (Zawisza Bydgoszcz) - mistrz świata w wadze 105 kg - zajął trzecie miejsce, a Adrian Zieliński (Tarpan Mrocza) - mistrz świata w wadze 85 kg - piąte w tradycyjnym plebiscycie magazynu "World Weightlifting” na najlepszych ciężarowców świata w 2010 roku.

 • INAUGURACJA SEZONU - I RUNDA DMP

  W weekend rozegrano I rundę Drużynowych Mistrzostw Polski. Kluby rywalizowały w dziewięciu miastach. W Ciechanowie wystartował Robert Dołęga (77, Mazovia Ciechanów, 106,7) - 370 (165+205) - 401,4 pkt, co było najlepszym wynikiem zawodów w Ciechanowie oraz piątym w I rundzie DMP. W dużej mierze dzięki wynikowi najstarszego z braci CLKS Mazovia Ciechanów, do której jest wypożyczony zajmuje drugą pozycję z ogromną stratą do obrońców tytułu KS Budowlanych Opole aż o 128,2 pkt.

  W Grudziądzu zaś zaprezentowali się zawodnicy CWSPC Zawiszy Bydgoszcz. Niestety osłabieni brakiem trzech podstawowych zawodników, Marcina Dołęgi który dopiero co wznowił treningi i przygotowuje się bezpośrednio do Mistrzostw Świata w Paryżu, Daniela Dołęgi który przechodzi obecnie rehabilitację po operacji kręgosłupa oraz Marcina Muzińskiego. Zawiszanie po I rundzie zajmują dopiero XII lokatę. WYNIKI I RUNDY DMP

 • BRACIA WYRÓŻNIENI W PLEBISCYCIE XXX-LECIA

  Ponad dwieście osób bawiło się na dorocznym Balu Mistrzów Sportu, który w ostatnią sobotę karnawału odbył się w sali WLKS przy ul. Kazimierzowskiej w Siedlcach. Tradycyjnie, podczas imprezy, zostały ogłoszone wyniki 31. Plebiscytu "Tygodnika Siedleckiego" na Najpopularniejszego i Najlepszego Sportowca oraz Trenera 2010 roku oraz wyróżnionych w Plebiscycie XXX-lecia.


  Wszystkie fotki - Janusz Mazurek. Dziękujemy

   

 • M. DOŁĘGA: MAŁYSZ KRÓLEM POLSKIEGO SPORTU

  Adam Małysz jest królem polskiego sportu - uważa trzykrotny mistrz świata w podnoszeniu ciężarów Marcin Dołęga. "To fenomen na skalę światową, który przez lata sprawiał wszystkim rodakom wielką frajdę" - podkreślił.

 • FORMA ROŚNIE, ATLAS WYGRYWA

  Robert Dołęga podczas GRAND PRIX ŁUKÓW 2010 - Foto: dolega.prv.pl

  W sobotę 26.02 br w Plauen drużyna gospodarzy podejmowała wicelidera II Bundesligi grupy "Südost", zespół AC Suhl. AC Atlas Plauen minimalnie zwyciężył 644,4:643,3, w dużej mierze dzięki najstarszemu z braci Dołęgów. Robert uzyskał w dwuboju 373 kg (168+205) - 166 pkt, co było najlepszym wynikiem meczu, jak również najlepszym tegorocznym wynikiem w Polsce, w kat. +105 kg. Dzięki tej wygranej drużyna z Plauen umocniła się na pozycji lidera.

  Robert Dołęga: "Cieszę się, że przede wszystkim jestem już zdrowy i po grypie nie ma już śladu. Teraz muszę tylko ciężko pracować aby wrócić do poprzedniej formy jaką miałem przed chorobą. Smucą mnie tylko słowa M. Chorosia, który po rozmowie ze mną stwierdził, że nawet jak zrobię 10 kg więcej od swoich kolegów z kategorii to i tak nie znajdę się w reprezentacji na Mistrzostwa Europy.  Znam swoją wartość i nie będę tego komentował.... Mój klub AC Atlas Plauen znowu wygrał mecz u siebie w pięknie wyremontowanej sali. Szkoda tylko, że niemiecki związek nie przewiduje w tym sezonie zarówno awansu jak i spadku z ligi, bo bardzo prawdopodobne jest aby mój zespół cieszył się z awansu do 1 Bundesligi."

  > WYNIKI TABELA

   

 • NIE SIŁUJĘ SIĘ NA SIŁĘ

  Marcin Dołęga podczas mistrzostw świata 2010 - FOTO: dolega.prv.pl

  Ma 28 lat, jest trzykrotnym mistrzem świata w podnoszeniu ciężarów (2006, 2009, 2010), ale marzy o medalu olimpijskim. W 2008 roku w Pekinie brąz przegrał wagą ciała (tylko 0,07 kg!). Wywiad z Marcinem Dołęgą, zawodnikiem Cywilno-Wojskowego Stowarzyszenia Podnoszenia Ciężarów Zawisza.

 • WSZYSTKO DLA MEDALU W LONDYNIE

  Mistrz świata, Marcin Dołęga - Foto: dolega.prv.plMarcin Dołęga od miesiąca przygotowuje się do nowego sezonu. W tym roku wystartuje w mistrzostwach świata, ale celem są przyszłoroczne igrzyska olimpijskie - Na razie to są śmieszne ciężary, doskonalimy technikę. Najcięższa praca dopiero za kilka miesięcy. A za rok prawdziwa walka o być albo nie być - mówi.

 • MARCIN DOŁĘGA Z WIZYTĄ W KLUBIE OLIMPIJCZYKA "PARAGRAF"

  W dniu 17.02.2011 r. na terenie Aresztu Śledczego w Inowrocławiu z inicjatywy Klubu Olimpijczyka "Paragraf", doszło do spotkania z mistrzem świata w podnoszeniu ciężarów Marcinem Dołęgą. Na początku spotkania zawodnik opowiedział o przebiegu swojej sportowej kariery. Wszyscy zebrani na spotkaniu byli pod dużym wrażeniem osiągnięć sportowca. Wśród licznych pytań, jakie pojawiły się podczas rozmowy, wiele dotyczyło przygotowań do zawodów, suplementacji i diety stosowanej w podnoszeniu ciężarów. Nie zabrakło również zapytań związanych z dochodami oraz prywatnym życiem sportowca. Po zakończeniu pierwszej części spotkania Marcin dokonał pamiątkowego wpisu do kroniki oraz złożył autograf na fladze olimpijskiej. Otrzymał także portret namalowany przez jednego ze skazanych.
  Podczas drugiej części spotkania wykonano pamiątkowe zdjęcia, a następnie zawodnik zwiedził areszt śledczy. Obiekt zrobił na sportowcu duże wrażenie. Zaznaczył jednak, że pierwszy raz miał okazję przebywać wewnątrz jednostki penitencjarnej.

  Mistrz świata opowiada o swojej karierze. - FOTO: Arnold Stankiewicz

 • PROGRAM IGRZYSK OLIMPIJSKICH LONDYN 2012

  IGRZYSKA OLIMPIJSKIE LONDYN 2012

  We wtorek organizatorzy przedstawili szczegółowy program zawodów. Wynika z niego, że o upragniony olimpijski medal, trzykrotny mistrz świata Marcin Dołęga może powalczyć 6 sierpnia.

  Z punktu widzenia polskiego kibica 3 sierpnia zapowiada się najbardziej emocjonującym dniem na przyszłorocznych letnich igrzyskach olimpijskich w Londynie.

 • MARCIN DOŁĘGA DOCENIONY!

  Marcin Dołęga - [Foto: dolega.prv.pl]Marcin Dołęga zwyciężył w IV Plebiscycie Expressu na Sportową Gwiazdę Bydgoszczy. W pokonanym polu pozostawił Joannę Nowakowską (druga) i Piotra Siemionowskiego (trzeci). Rozstrzygnięcie plebiscytu odbyło się w "Walentynki" w restauracji Dolce Vita. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki.

  Wśród trenerów triumfował szkoleniowiec kajakarzy Mariusz Słowiński.

 • DANIEL DOŁĘGA ZAWISZANINEM!

  Daniel Dołęga z dniem pierwszego stycznia nie jest już zawodnikiem KS Budowlani Opole. Po wygaśnięciu umowy zawodnik nie zdecydował się jej przedłużyć. Z drużyną z Opola Daniel wywalczył w ubiegłym roku, drugi w karierze tytuł Drużynowego Mistrza Polski (pierwszy w 2008 roku z klubem KS Ekopak-Jatne OKS Otwock).

  Nowym klubem najmłodszego z braci Dołęgów jest teraz CWSPC Zawisza Bydgoszcz. Umowa obowiązywać będzie do końca roku z opcją przedłużenia na kolejne lata, ze względu na przebytą w ostatnim czasie operacje kręgosłupa. Trenerem klubowym Daniela jest Piotr Wysocki, który niedawno został wybrany na trenera kadry narodowej juniorów do lat 20. Barw bydgoskiego Zawiszy broni starszy brat Daniela, 3-krotny Mistrz świata (2006, 2009 i 2010) Marcin Dołęga.

   

 • KOLEJNY START ROBERTA W NIEMCZECH

  Robert Dołęga uzyskał najlepszy wynik meczu 4 kolejki 2. Bundesligi. Drużyna AC Atlas Plauen pokonała przed własną publicznością ekipę Riesaer AC 573,8:512,2 i pewnie zmierza po zwycięstwo w grupie Südost, a co z tym idzie i o awans do najwyższej klasy rozgrywek niemieckiej Bundesligi.

  Najstarszy z braci Dołęgów zaliczył trzy podejścia uzyskując w dwuboju 366 kg (163+203) co przy wadze 105,6 kg dało 160 pkt. > WYNIKI TABELA

 • R. DOŁĘGA O SWOJEJ NOWEJ ROLI

  Przedstawiamy wywiad z najstarszym z braci Dołęgów - Robertem, który opowiada o swoich planach działania w Radzie Miasta oraz próbie naprawy sytuacji w Orlętach Łuków.

 • WSZYSTKO Z MYŚLĄ O LONDYNIE

  Marcin Dołęga przyznał, że wszystko co jest tylko możliwe podporządkował przyszłorocznym igrzyskom w Londynie. Medal olimpijski jest dla niego priorytetem. Trzykrotny mistrz świata (2006, 2009, 2010) w podnoszeniu ciężarów jest już po pierwszym zgrupowaniu.

 • DANIEL PO OPERACJI

  We wtorek 25 stycznia br najmłodszy z braci Dołęgów przeszedł zapowiadaną już wcześniej operacje kręgosłupa. Jak twierdzą lekarze operacja przebiegła pomyślnie. Lekarze zastosowali leczenie zwane mikrodyscektomią metodą Caspara:

  "Mikrodyscektomia jest to zabieg z zastosowaniem procedur mikrochirurgicznych polegający na usunięciu fragmentów dysku (sekwestrów), które wypadły do kanału kręgowego i powodują ucisk korzeni nerwowych."

  Daniel, jak sam twierdzi, czuje się dobrze. W szpitalu na obserwacji pozostanie prawdopodobnie do piątku.

 • SERWIS LKW ZAWADA NOWYM PARTNEREM ROBERTA DOŁĘGI...

  Od końca ubiegłego roku nowym partnerem Roberta Dołęgi został właściciel serwisu samochodów ciężarowych "LKW Zawada" Zenon Zawada. Pan Zenon będzie wspierał finansowo przygotowania Roberta do najważniejszych imprez międzynarodowych, a szczególnie Mistrzostw Świata. Serwis specjalizuje się w szczególności obsługą takich marek jak MAN i Mercedes. Siedziba firmy mieści się we Wrocławiu. Życzymy owocnej współpracy i spełnienia planów sportowych i marketingowych.

 • II RUNDA LIGI FRANCUSKIEJ

  W sobotę 8.01. br odbyła się druga runda ligi francuskiej. Z dobrej strony zaprezentował się najstarszy z braci Dołęgów - Robert (EEAR Monteux), uzyskując w dwuboju 370 kg (167+203), co przy wadze 107,9 kg dało 399,9 pkt Sinclaira. Na pólmetku rozgrywek klub Roberta Dołęgi zajmuje trzecie miejsce w I lidze francuskiej. >  WYNIKI TABELA

   

  Drużyna EEAR Monteux z Robertem Dołęgą w składzie

  Drużyna EEAR Monteux z Robertem Dołęgą w składzie...

   

 • 19 FINAŁ WOŚP

  Tradycyjnie już od kilku lat bracia Dołęgowie starają się wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Warto dodać, że podczasz XV Finału WOŚP, jedną z najciekawszych aukcji wystawionych przez Łukowski Sztab WOŚP była aukcja ze złotym medalem Marcina Dołęgi z Mistrzostw Świata, wylicytowanym za kwotę 1100 zł. W tym roku na aukcjach WOŚP znajdziemy koszulki z "II Międzynarodowego Turnieju Bracia Dołęgowie zapraszają" z podpisem najstarszego z braci Roberta, koszulkę z Mistrzostw Świata z autografem Marcina Dołęgi. Ponadto kalendarz PZPC z autografem Marcina Dołęgi i Pins Mistrza Świata Marcina Dołęgi. Zapraszamy do udziału w aukcjach. 

  KOSZULKA z podpisem Roberta Dołęgi 

  KOSZULKA z podpisem Roberta Dołęgi 

  KOSZULKA z autografem Marcina Dołęgi

  KALENDARZ PZPC z autografem Marcina Dołęgi

  Pins Mistrza Świata Marcina Dołęgi

   

 • MARCIN POZA DZIESIĄTKĄ

  Co trzeba zdobyć w podnoszeniu ciężarów by znaleść się w najlepszej "10" plebiscytu Przeglądu Sportowego? To wielka niewiadoma... Po raz drugi przekonał się o tym nasz mistrz świata Marcin Dołęga, ale nie tylko On. Ogłoszono pierwsza dziesiątke, niestety bez Marcina. Przypomnijmy że w ubiegłym roku najbardziej utytułowany z braci Dołęgów po raz trzeci w karierze, a drugi raz z rzędu zdobył mistrzostwo świata...

   

   

  Osłodzeniem dla świata ciężarów było z pewnością nominowanie trzech przedstawicieli naszej dyscypliny sportu jak również wyróżnienie dla Adriana Zielińskiego, również mistrza świata który również nie znalazł się w gronie "10" "Najlepszych" Sportowców w Polsce, został odkryciem roku. Słowo najlepszych w tytule plebiscytu po raz kolejny powinno zastąpić się słowem najpopularniejszych.
  Chociaż z drugiej strony, trzeba przyznać że polski sport w minionym roku był na fali, wiele medali Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw świata oraz Europy, więc konkurencja w tym konkursie była naprawde mocna. Jednak jakiś niesmak pozostaje bo nie wielu jest takich co zdobywają tytuł Championa globu trzykrotnie i drugi raz z rzędu. Jeśli mowa o Championie to szkoda że ten, w Teatrze Polskim, w tę sobotnią noc nie trafił do Marcina Dołęgi.

  Gratulacje dla Marcina za nominację do jednak tak prestiżowego plebiscytu.

   

 • ROZSTRZYGNIĘCIE PLEBISCYTU GAZETY POMORSKIEJ

   

  Zakończył się plebiscyt gazety "Pomorskiej" na Najpopularniejszego Sportowca regionu. W dzięsiątce najlepszych znalazł się mistrz świata Marcin Dołęga. W dniu wczorajszym odbył się bal na którym ogłoszono wyniki plebiscytu. Pod nieobecności Marcina dyplom odebrał trener klubowy - Piotr Wysocki. > WYNIKI

 • JUSTYNA KOWALCZYK FAWORYTKĄ, MARCIN DOŁĘGA W "10"

  Justyna Kowalczyk jest w opinii pytanych przez Onet.pl ekspertów - ludzi sportu, trenerów, sportowców - zdecydowaną faworytką 76. Plebiscytu na 10 Najlepszych Sportowców Polski. Marcina Dołęgę typują zaś w "10" najlepszych.

   

 • TUZIN PYTAŃ DO MARCINA DOŁĘGI

  Dziennikarze portalu Onet.pl zadali tuzin pytań nominowanym w 76. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na "10" Najlepszych Sportowców Polski 2010 roku. Pytań zupełnie innych niż zwykle. Takich, na które oczekiwali szybkiej i krótkiej odpowiedzi. I takie otrzymali. Życzymy miłej lektury.

  Większość nominowanych przyznaje, że ma słabość do słodyczy. Wielu denerwuje się, gdy stoi w korku, a część stres z tym związany rozładowuje śpiewaniem. Adam Małysz zdradza, że czasem w takich chwilach sobie przeklnie.

  Dla większości faworytką do zwycięstwa w plebiscycie jest Justyna Kowalczyk. Czy tak będzie? Przekonamy się 8 stycznia, kiedy to na uroczystej gali zostaną ogłoszone wyniki. Tymczasem proponujemy ciekawą - mamy nadzieję - lekturę odpowiedzi wszystkich nominowanych na dwanaście "szybkich" pytań.

 • TYPY TVP SPORT NA "10" NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW POLSKI

  Dziennikarze TVP Sport wytypowali, kto powinien znaleźć się w "10" najlepszych polskich sportowców 2010 roku. Sprawdź, czy Twój wybór jest podobny. A jak wybrali kibice? Tego dowiemy się już w nabliższą sobotę, transmisja w TVP 1 i TVP Sport już od 20:15. Serdecznie zapraszamy do oglądania i w razie obecności Marcina Dołęgi (w co bardzo wierzymy i na co liczymy) w najlepszej "10", na oddawanie głosów.

   

  A tak było podczas Gali Mistrzów Sportu w 2007 roku, gdzie rozstrzygnięto 72 Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski Roku 2006... Wówczas, po zdobyciu mistrza świata i Europy oraz pobiciu rekordu świata w rwaniu (199 kg), Marcin zajął IX miejsce.

  (Foto. Jan Rozmarynowski)

   

 • JUŻ W SOBOTĘ BAL SPORTOWCÓW

  Już w sobotę 8 stycznia poznamy 10. Najlepszych Sportowców Polski 2010. Czy w tym roku 3-krotny mistrz świata Marcin Dołęga znajdzie się w czołówce plebiscytu? W poprzednim plebiscycie, po zdobyciu drugiego w karierze złotego medalu mistrzostw świata, Marcin zajął odległe XIX miejsce. Być może dlatego, że zawody rozgrywane były, gdy głosowanie już trwało...? Teraz z niecierpliwością oraz z Wielkimi nadziejami na wysokie miejsce, trzymamy kciuki i czekamy do soboty! > FILM

   

 • RANKINGI POLSKI 2010

  "PSz" przedstawiła rankingi Polski 2010 roku. Bracia Dołęgowie klasyfikowani są w dwóch najcięższych kategoriach wagowych. W kategorii do 105 kg na pierwszym miejscu z wynikiem 415 kg w dwuboju jest nie kto inny jak mistrz świata Marcin DOŁĘGA, który również przewodzi w kat. powyżej 105 kg z tym samym wynikiem co kategorii niżej - 105 kg. W najcięższej kategorii sklasyfikowani zostali pozostali dwaj bracia. I tak na czwartym miejscu z wynikiem 389 kg uplasował się Daniel DOŁĘGA, a na szóstym z wynikiem 380 kg - Robert DOŁĘGA.

  W klasyfikacji OPEN według punktacji Sinclaira, na drugim miejscu z wynikiem 454 pkt uplasował się Marcin DOŁĘGA. Kolejno na trzynastym i czternastym miejsu znaleźli się Daniel DOŁĘGA (413,3 pkt) i Robert DOŁĘGA (412,2 pkt). >    RANKINGI

 • PODSUMOWANIE 2010 ROKU

  Pożegnaliśmy rok 2010, który dzisiaj podsumujemy. Trzeci tytuł mistrza świata Marcina, to bez wątpienia największe wydarzenie ubiegłego roku. Fakt dostania się Roberta do rady miasta Łukowa to też uwaga warta odnotowania.

  Niestety rok 2010 miał też te gorsze momenty, ale zdecydowanie można powiedzieć że były całkowicie przytłumione sukcesem Marcina…  Ta chwila słabości to nieudany start Daniela w Mistrzostwach Świata oraz dopiero czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów oraz odległe miejsce Marcina w Plabiscycie Przeglądu Sportowego.

  Zapraszamy do pełnego podsumowania i przypomnienia wydarzeń w mijającym 2010 roku.

 • MYŚLAMI W LONDYNIE - ALFABET MARCINA DOŁĘGI

  W jutrzejszym wydaniu gazety "Sport" ukarze się artykuł pt. "Myślami w Londynie - Alfabet Marcina Dołęgi". Autorem artykułu jest zaprzyjaźniony redaktor Marek Hajkowski. Zachęcamy do czytania. > ARTYKUŁ

   

 • MARZĘ O OLIMPIJSKIM MEDALU

  Sztangista Zawiszy Bydgoszcz obronił w tym sezonie tytuł mistrza świata. – W przyszłym roku chcę również zdobyć złoty medal. Później przyjdzie czas na igrzyska olimpijskie w Londynie – zdradza swoje plany Marcin Dołęga.

  Zobacz, jak Marcin Dołęga ocenia swoje występy w tym sezonie, gdzie spędzi nadchodzące święta Bożego Narodzenia oraz jakie cele stawia sobie na najbliższe miesiące w karierze. > WIDEO

 • WIGILIA W ZAWISZY

   

  W środę działacze, trenerzy i zawodnicy bydgoskiego klubu spotkali się na wigilijnym, podsumowującym rok 2010 spotkaniu.

  Na uroczystej gali, będącej zwieńczeniem mijających dwunastu miesięcy zmagań, nie zabrakło największych gwiazd sportu na Zawiszy. Przyjechał mistrz świata w podnoszeniu ciężarów Marcin Dołęga, a prosto z obozu przygotowawczego w Kenii na wigilijne spotkanie przyleciał także mistrz Europy w biegu na 800 metrów Marcin Lewandowski. Pojawili się także m.in. Joanna Nowakowska czy Marika Popowicz. Podsumowanie sezonu bydgoskiego Zawiszy (iTV24)

   

   

 • OPOLSKIE: SPORTOWCY ODWIEDZILI MARSZAŁKA

  W Urzędzie Marszałkowskim w Opolu odbyło się pierwsze z cyklu spotkań Zarządu Województwa ze sportowcami, którzy uzyskali w tym roku najwyższe wyniki sportowe. Wśród zaproszonych gości znaleźli się zawodnicy i trenerzy klubów sportowych: Budowlani, Hawi Racing i Obuwnik Prudnik.

 • ZDECYDOWANE ZWYCIĘSTWO ATLAS PLAUEN

  W ostatniej w tym roku kolejce 2 Bundesligi, drużyna najstarszego z braci Dołęgów - Roberta, rozgromiła  na wyjeździe TSG Rodewisch 370,8-640,8. Robert Dołęga uzyskał najlepszy wynik meczu uzyskując w dwuboju 366 kg (163+203), co przy wadze 106,5 kg, dało 159 pkt. Drużyna AC Atlas Plauen jest na najlepszej drodze do awansu do 1 Bundesligi. > PROTOKÓŁ MECZU

 • LIFTER OF THE YEAR 2010

  Tradycyjnie już jak co roku IWF i magazyn "World Weightlifting" wybierają "Lifter of the Year". Procedura wyborów jest taka sama jak w poprzednich latach. Wytypować trzeba trzy kobiety i trzech mężczyzn, którzy według Ciebie byli najlepsi w 2010 roku. Punkty przyznawane będą według określonych pozycji jakie wybierzemy. Ponadto trzeba podać swój adres e-mail i wpisać kod z obrazka. Tylko głosy spełniające powyższe wymagania będą akceptowane! Głosować możemy do 21 stycznia. Chcielibyśmy zachęcić Państwa do oddania głosu na mistrza świata 2006, 2009 i 2010 - Marcina Dołęgę. > GŁOSOWANIE

 • KUJAWSKO-POMORSKIE NAGRADZA SPORTOWCÓW

  Zarząd województwa przyznał nagrody medalistom  mistrzostw świata i Europy, laureatom Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a także zasłużonym działaczom sportowym z regionu. Wśród uhonorowanych zawodników jest mistrz świata w podnoszeniu ciężarów Marcin Dołęga z bydgoskiej Zawiszy. Uroczyste wręczenie wyróżnień odbędzie się w środę (15 grudnia) w toruńskim Centrum Targowym Park.

 • SZUKALI WZORU I ZNALEŹLI...

  Dziś piąta sylwetka z nominowanych sportowców - Marcina Dołęgi, mistrza świata w podnoszeniu ciężarów.

  - Marcin Dołęga nie jest wcale najlepszy na wszystkich sprawdzianach, ale jako zawodnik potrafi wykorzystać maksymalnie swoje możliwości anatomiczne i techniczne - mówi jego trener klubowy, Piotr Wysocki.

 • POMORSKA: II RUNDA PLEBISCYTU

  Rozpoczeła się druga cześć rywalizacji między sportowcami z Kujaw i Pomorza. Jest 29 kandydatów do zwycięstwa. W tej grupie są medaliści mistrzostw świata i Europy, czołowi zawodnicy kraju. Są również zawodnicy jeszcze bez wielkich sukcesów, ale to bardzo popularni w swoich miejscowościach przedstawiciele bardziej lub mniej znanych dyscyplin. To oni stają do walki o Państwa sympatię, a wśród nich mistrz świata Marcin Dołęga. Jeden z nich zdobędzie tytuł najpopularniejszego sportowca mijającego roku.

   

 • PO SEZONIE CZAS NA LECZENIE

  Mistrzowie świata w podnoszeniu ciężarów Marcin Dołęga (kat. 105 kg) i Adrian Zieliński (85 kg) w połowie listopada zakończyli sezon startów i teraz będą przechodzili odnowę biologiczną i leczyli drobne kontuzje, których nie dało się uniknąć.

 • BRACIA DOŁĘGOWIE NA TOP 12 W HAVIROV (CZE)

  W sobotę 04.12. br w Havirov (CZE) odbył się "Międzynarodowy Turniej - TOP 12 im. Milana Romana". Zawodnicy rywalizowali tylko w podrzucie. Najstarszy z braci Robert DOŁĘGA był czwarty (77; POL, 106,90) - 202,5 kg - 219,5 pkt, a piąty mistrz świata Marcin DOŁĘGA (82; POL, 106,61) - 200 kg - 217,0 pkt. Najlepszy wynik imprezy uzyskał KOROVKA Oleksandr (89; UKR, 100,71) - 210 kg - 232,5 pkt. Drugie miejsce zajął ORSAG Jiri (89; CZE, 120,79) - 220 kg - 230,2 pkt. Trzeci był KOŁECKI Sylwester (87; POL, 103,63) - 210 kg - 230,1 pkt. > WYNIKI, GALERIE: Robert, Marcin

   

 • ZAWISZA DAWAŁ NAJMNIEJ

   

  Trzykrotny mistrz świata odsłania kulisy przejścia do Bydgoszczy

  - Wybrałem Zawiszę, bo interesuje mnie medal olimpijski, którego nie mam w kolekcji - mówi Marcin Dołęga.

  Marcin Dołęga, pod nieobecność kontuzjowanego Szymona Kołeckiego (dwukrotny wicemistrz olimpijski z Sydney 2000 i Pekinu 2008), jest obecnie najbardziej utytułowanym polskim atletą. W marcu zmienił barwy klubowe. Przeniósł się do Zawiszy, dla którego we wrześniu zdobył złoty medal mistrzostw świata.

   

 • SEBASTIAN SZCZĘSNY: PO PROSTU NAJLEPSZY!

  Nie od dziś wiadomo, że jeżeli na pomoście pojawia się Marcin Dołęga, emocje, a najczęściej także sukces, są gwarantowane.

   

 • LESZEK BLANIK: GŁOSUJ NA MARCINA DOŁĘGĘ!

  Na sportowców i ich dokonania patrzę przez pryzmat nie tylko jednego roku. Marcin Dołęga odnosi sukcesy od kilku lat, a wciąż ma przed sobą piękne perspektywy i kolejne wielkie osiągnięcia.

   

 • MARCIN NA "PUDLE" W XX CHALLENGE "ZŁOTEJ SZTANGI"

  W Biłgoraju podsumany zostanie XX Challenge „Złotej Sztangi”. Plebiscyt prowadzony jest przez Polski Związek Podnoszenia Ciężarów, stronę internetową www.polska-sztanga.prv.pl oraz Redakcję „Sportu” katowickiego. Oficjalne ogłoszenie wyników plebiscytu w ramach Challenge „Złotej Sztangi” za 2010 r. nastąpi w dniu 11 grudnia 2010 r. o godz. 14.00 w Hali Sportowej OSiR, ul. Targowa 15 w Biłgoraju, woj. Lubelskie.
  Wśród mężczyzn czołówka nie zmieniła się, liderem w dalszym ciągu jest Adrian ZIELIŃSKI (89, Tarpan Mrocza) – 311 pkt., przed Arsenem KASABIJEWEM (87, Górnik Polkowice) – 303 pkt. i Marcinem DOŁĘGĄ (82, Zawisza Bydgoszcz) – 208 pkt. Z dorobkiem 68 pkt na XIX pozycji sklasyfikowany został Daniel DOŁĘGA (88, Budowlani Opole). > WYNIKI

 • SPORTOWIEC POLSKI 2010: SKROMNY KRÓL SZTANGI

  Wielu sportowców twierdzi, że wejście na szczyt to jeszcze żaden wielki wyczyn, a prawdziwą sztuką jest się na nim utrzymać. Marcinowi Dołędze się to udało. Marcin Dołęga walczy o zwycięstwo w 76. Plebiscycie na 10 Najlepszych Sportowców Polski organizowanym przez "Przegląd Sportowy" i TVP. Patronat nad plebiscytem objął Onet.pl.

 • XI MEMORIAŁ IM. KRZYSZTOFA BECKA

  Wczoraj, 27.11. w Bydgoszczy odbył się "XI Memoriał im. Krzysztofa Becka". Gościem honorowym zawodów był 3-krotny mistrz świata, Marcin Dołęga. Średni z braci został wyróżniony przez władze Zawiszy za tegoroczne osiągnięcia. Pamiątkowy grawerton wręczyli naszemu mistrzowi Sebastian Chmara - Prezes CWZS Zawisza Bydgoszcz oraz Ryszard Beck - Prezes CWSPC Zawisza Bydgoszcz.


   

   

  Marcin Dołęga z pamiątkowym grawertonem...

  Zawody stały na wysokim poziomie, wystąpili zawodnicy z Litwy i Polski, a wielu z nich pobiło swoje rekordy życiowe. Wśród kobiet najlepszy wynik uzyskała Aleksandra KLEJNOWSKA-KRZYWAŃSKA (82, CWSPC Zawisza Bydgoszcz; 58,0) – 191 (84+107) – 251,0 pkt., wśród mężczyzn: Martin KOCHAŃSKI (91, Start Grudziądz; 114,6) – 367 (165+202) – 389,5 pkt., Marcin MUZIŃSKI (85; 99,2) – 345 (155+190) – 384,2 pkt. i Damian WIŚNIEWSKI (86, obaj - Zawisza Bydgoszcz; 64,0) – 250 (105+145) – 351,5 pkt. > REPORTAŻ WIDEO, WYNIKI

   

 • MARCIN DOŁĘGA - NOMINOWANY W PLEBISCYCIE NA 10 NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW POLSKI 2010

  Jeden z najlepszych sztangistów świata ostatnich lat potwierdził klasę we wrześniowych mistrzostwach globu w Antalyi. Marcin Dołęga wywalczył drugi z rzędu, a trzeci w karierze złoty medal w kategorii do 105 kg. W dwuboju uzyskał 415 kg.

   

 • 76 PLEBISCYT NA 10 NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW POLSKI

  Wielki wyścig gwiazd czas zacząć. Rusza 76. Plebiscyt Przeglądu Sportowego na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2010 roku. Współorganizatorem Plebiscytu jest TVP.

  Tym razem czytelnicy Przeglądu Sportowego, internauci www.sports.pl i telewidzowie TVP najlepszego sportowca Polski 2010 roku wybiorą spośród 25. kandydatów. To zmiana w stosunku do roku ubiegłego, kiedy to lista nominowanych zawierała 21 nazwisk.

  Na czwartkowej konferencji prasowej, którą poprowadził Maciej Kurzajewski, redaktor naczelny Przeglądu Sportowego Marcin Kalita oraz zastępca dyrektora TVP Sport Zygmunt Lenkiewicz przedstawili 25 nominowanych w 76. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2010 roku. Wśród nich (pełną listę przedstawiamy poniżej) znaleźli się m.in. trzykrotny mistrz świata, Marcin Dołęga.

   

 • XI TURNIEJ IM. K. BECKA

  W najbliższą sobotę, 27.11.br w Bydgoszczy, zostanie rozegrany „XI Międzynarodowy Turniej im. Krzysztofa Becka”, w którym wystąpią 2 Litwini i najlepsi zawodnicy Kujawsko-Pomorskiego OZPC, wśród nich... Aleksandra KLEJNOWSKA-KRZYWAŃSKA i Marcin MUZIŃSKI (Zawisza Bydgoszcz), Martin KOCHAŃSKI (Start Grudziądz), Michał HAWRYŁO i Paweł JURECKI (Tarpan Mrocza). Uczestnicy turnieju rywalizować będą w klasyfikacji „open” wg punktacji Sinclaira a gościem specjalnym zawodów będzie Mistrz Świata Seniorów z Antalyi (TUR) – Marcin DOŁĘGA. Początek imprezy o godz. 15:00 !

   

 • REPORTAŻ Z GRAND PRIX - ŁUKÓW 2010

  Łukowska telewizja "MASTER TV" wyemitowała reportaż z turnieju "GRAND PRIX - ŁUKÓW 2010", który w dniu 14.11. br. odbył się w Łukowie. W materiale tym zobaczymy m.in. wywiady, występy artystyczne oraz niektóre podejścia zawodników. Serdecznie zapraszamy do oglądania. > REPORTAŻ

 • ROBERT W NOWEJ ROLI...

  W wyborach samorządowych do Rady Miasta Łuków wystartował Robert, który od razu zanotował duży sukces i z listy Platformy Obywatelskiej, jako sympatyk tej partii, objął mandat radnego. Najstarszy z braci startował z pozycji nr 1 i zgromadził 199 głosów, stając się najmłodszym członkiem Rady Miasta. Życzymy sukcesów w nowym wyzwaniu.

  alt
  Na zdjęciu z posłem PO Stanisławem Żmijanem.

 • ATLAS PLAUEN WYGRYWA

  W sobotę 20.11 br w miejscowości Suhl (GER) rozegrano mecz II. Bundesligi grupy Südost, pomiędzy drużyna gospodarzy AC Suhl a drużyną AC Atlas Plauen, w której występuje najstarszy z braci - Robert Dołęga, który kolejny raz uzyskał najlepszy wynik meczu, uzyskując w dwuboju 360 kg (160+200), co przy wadze 105,5 kg dało 154 pkt. Drużyna z Plauen tym samym umocnila sie na pozycji lidera. > PROTOKÓŁ MECZU, TABELA

   

 • POLSKI MISTRZ ŚWIATA WRESZCIE ODPOCZYWA

  Marcin Dołęga wreszcie znalazł czas, by odpocząć po wyczerpującym sezonie. Mistrz świata w kategorii 105 kg z tureckiej Antalyi wraz z żoną Martą i córką Martyną zaszył się w polskich górach.

   

 • W ŁUKOWIE NAJLEPSZY ROBERT

  W niedzielę 14 listopada przy wypełnionej sali kibicami podnoszenia ciężarów rozegrany został turniej "Grand Prix Łuków 2010". Zwyciężył Robert Dołęga (77, ŁKS Orlęta Łuków, 105,8), uzyskując 363 kg w dwuboju (160+203) - 394,9 pkt. Drugie miejsce zajął Adam Kraska (78, Górnik Polkowice, 115,7) 370 (165+205) - 391,6 pkt. Trzecie miejsce wywalczył Sylwester Kołecki (87, Górnik Polkowice, 103,8) 345 (155+190) - 377,8 pkt. W zawodach pokazowo wystąpił również najmłodszy z braci Dołęgów - Daniel, który jak wcześniej informowaliśmy w artykule pt. "Daniel czeka na operacje" , obecnie ma kontuzje i nie trenuje. Zawodnik Budowlanych Opole uzyskał w dwuboju 305 kg (140+165), co przy wadze 110,0 kg dało 327,6 pkt. Zapraszamy do oglądania galerii, stworzonych ze zdjęć Jana Rozmarynowskiego oraz własnych. GALERIE: Robert, Daniel

   

 • Robert prowadzi zespół do zwycięstwa

  W sobotę 6.11. br AC Atlas Plauen pokonał na wyjeździe Riesaer AC 569,4:488,6 Najlepszy wynik zawodów uzyskał najstarszy z braci, Robert Dołęga uzyskując w dwuboju 367 kg (165+202) co dało 160 pkt. Jego drużyna zajmuje zajmuje obecni drugie miejsce w grupie "Südost" 2. Bundesligi. TABELA, PROTOKÓŁ MECZU

 • GRAND PRIX - ŁUKÓW 2010

  altW niedzielę 14 listopada w Łukowie odbedzie się GRAND PRIX - ŁUKÓW 2010. W zawodach wystąpią reprezentanci Polski i Czech... Adrian Zieliński-mistrz Świata jego brat, Tomasz Zieliński - 3 w mistrzostwach Świata juniorów, Adam Kraska - medalista mistrzostw Polski seniorów, Sylwester Kołecki - mistrz Europy Juniorów, Daniel Dołęga - vicemistrz Europy młodzieżowców, Tomasz Matykiewicz - mistrz Czech i olimpijczyk z Aten oraz Petr Hejda - mistrz Czech... i Robert Dołęga. Imprezę poprowadzą wspólnie, Kevin Aiston z Mirosławem Grelukiem... Zaśpiewa Olga Manulik, a gośćmi honorowymi na zawodach będą; Szymon Kołecki, dwukrotny srebrny medalista olimpijski, Marek Gołąb - brązowy medalista olimpijski z Meksyku oraz Agata Wróbel - srebrna i brązowa medalistka olimpijska oraz Arsen Kasabijew, mistrz Europy. Poza tym, będzie występ znanego kulturysty oraz inne atrakcje...

   

 • Plebiscyt Gazety Pomorskiej

  altTworzą historię na sportowych arenach regionu, kraju i świata. Dostarczają wzruszeń i radości. Po raz pięćdziesiąty czytelnicy Gazety Pomorskiej, chcą wyróżnić najlepszych. Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Regionu w 2010 roku. Plebiscyt wyjątkowy, bo świętujący swoje pięćdziesięciolecie. W tym roku organizatorzy podzielili go na etapy, pierwszy lokalny, drugi regionalny. Wśród kandydatów jest 3-krotny Mistrz Świata Marcin Dołęga.

  Głosowanie w 1. etapie

  Potrwa od 5.11 do 29.11.
  Głosować na Marcina można na kuponach, które zamieszczane będą w sobotnim wydaniu „Pomorskiej”. Codziennie głosy oddawać można również, wysyłając SMS pod numer 71466 (koszt 1,22 z VAT) w tresci wpisując sporta.2 Głosy przyjmowane będą do 29 listopada (do godz. 23.59). Po zsumowaniu głosów ustalona zostanie kolejność. Pierwszych trzech sportowców z każdej mutacji, awansuje do etapu regionalnego.

 • Marcin wygrywa w Gdańsku...

  W Gdańsku zakończył się XV Memoriał im. Waldemara Malaka. Drugi raz z kolei zwyciężył Marcin Dołęga (Zawisza Bydgoszcz) uzyskując w dwuboju 378 kg (175+203), co dało 408,44 pkt w punktacji Sinclaira. Drugie miejsce zajął Kornel Czekiel (Budowlani Opole) - 371 kg (170+201) - 407,13 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się Bartłomiej Bonk (Budowlani Opole), który uzyskał 398,9 pkt. > WYNIKI, FILM

 • Mam dość sztangi...

  Już w najbliższą sobotę w Gdańsku odbędzie się XV Memoriał im. Waldemara Malaka. Na pomoście zobaczymy dwunastu reprezentantów Polski, Łotwy i Ukrainy. A wśród nich aż trzech mistrzów świata. Mowa o mistrzach wśród seniorów, a więc Marcinie Dołędze i Adrianie Zielińskim oraz mistrzu w kategorii juniorów – Artus Plesnieks. Nie zabraknie też aktualnego mistrza Europy, czyli Arsena Kasabijewa.

 • Zwycięstwo Roberta Dołęgi

  We francuskim Clermont l'Hérault po raz VIII odbył się międzynarodowy turniej w podnoszeniu ciężarów Souvenir Denis Randon. Po zaciętej walce zwycięstwo odniósł reprezentant Polski Robert Dołęga, który pokonał brązowego medalistę ostatnich mistrzostw świata, Rumuna Valeriu Calencea. O zwycięstwie zadecydowało ostatnie podejście Roberta, który po dobrym rozegraniu taktycznym, po raz drugi zwyciężył w tych zawodach.
  Poprzednio wygrał dwa lata temu. Nasz zawodnik w rwaniu podniósł 170 kg, a w podrzucie 204 kg. Za zwycięstwo polski zawodnik zainkasował 1,5 tys. euro <                         WYNIKI

   

 • Daniel czeka na operacje

  Daniel Dołęga czeka na operacje kręgosłupa. Lekarze wykryli poważe zmiany i zdecydowali o operacji, która najprawdopodobniej odbędzie się w najbliższym czasie, być może już w listopadzie. Zabieg będzie polegał na usunięciu przepukliny jaka wystąpiła oraz wszczepieniu implantów, które będą miały za zadanie podtrzymywać przestrzeń międzykręgową, która obecnie jest bardzo mała.

   

 • Budowlani Opole po raz XVIII

  altDzisiaj w Opolu zakończył się finałowy turniej „Drużynowych Mistrzostw Polski Mężczyzn 2010”, w którym rywalizowało 6 najlepszych ekip I ligi oraz jedna z II ligi. Triumfatorem tegorocznych rozgrywek została, już po raz XVIII... ekipa KS Budowlani Opole, która wygrała dzisiejszy turniej (2075,1 pkt.) i przypieczętowała końcowy sukces, gromadząc ostatecznie 8355,7 pkt. Na II miejscu uplasował się zespół KPC Górnik Polkowice8249,8 pkt. (w IV rundzie - 2009,8 pkt.) a na III ubiegłoroczni mistrzowie Polski – MGLKS Tarpan Mrocza - 7967,3 pkt. (1870,0 pkt.). Dalsze miejsca zajęli: CLKS Mazovia Ciechanów – 7615,9 pkt. (1900,7 pkt.), WKS Flota Gdynia – 7428,6 pkt. (1914,3 pkt.) i WSG CWSPC Zawisza Bydgoszcz - 7358,5 pkt. (1859,1 pkt.). Indywidualnie najlepsze wyniki zawodów uzyskali: Krzysztof ZWARYCZ (90, Flota; 79,2) - 325 (145+180) – 426,4 pkt. (+25), Bartłomiej BONK (84; 101,8) - 385 (175+210) - 424,6 pkt., Kornel CZEKIEL (87; 103,2) – 385 (175+210) – 422,5 pkt. i Paweł KOSZAŁKA (90, wszyscy - Budowlani; 95,7) – 350 (155+195) – 420,3 pkt. (+25). > TABELA DMP 2010, WYNIKI, GALERIE: Marcin, Robert

  alt

  alt

   

 • Najsilniejsi ludzie świata w Opolu

  Mistrzowie świata Marcin Dołęga i Adrian Zieliński, dotego czwarty zawodnik globu Bartłomiej Bonk oraz mistrz i wicemistrz Europy Arsen Kasabijew i Krzysztof Szramiak, to tylko niektórzy z zawodników, jakich będzie można zobaczyć w sobotę w Opolu.

  Przeczytaj jak wypowiadają się o finale DMP trener Ryszard Szewczyk, Szymon Kołecki oraz Marcin Dołęga.

 • Już w weekend finał Drużynowych Mistrzostw Polski

  W najbliższy weekend odbędą się finałowe turnieje „Drużynowych Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn”. W sobotę w Hrubieszowie zostanie rozegrany finał kobiet, w którym wystąpi 8 najlepszych zespołów po II rundach rozgrywek. Aktualnie liderem jest MKS Unia Hrubieszów – 1773,9 pkt., ale zapewne CLKS Mazovia Ciechanów spróbuje odrobić 17,4 pkt. straty i powtórzyć ubiegłoroczny sukces. W sobotę odbędą się również trzy turnieje z udziałem zespołów I-ligowych, w tym ten najważniejszy w Opolu, decydujący o tytule „Drużynowego Mistrza Polski 2010”. Przebieg tych zawodów będzie można śledzić dzięki transmisji internetowej realizowanej przez Pana Leszka Kołeckiego. W niedzielę odbędą się natomiast IV turnieje z udziałem zespołów II (Opoczno, Więcbork, Warszawa) i III ligi (Oława).

 • Ruszyła liga we Francji

  W ubiegłą sobotę, 16 października 2010 r. swój drugi sezon we francuskiej lidze rozpoczął Robert. Najstarszy z braci zaliczył 5 podejść, osiągnął najlepszy wynik w swojej drużynie, a w całych zawodach przegrał tylko z dopiero co nowo upieczonym brązowym medalistom Mistrzostw Świata w kat. 94 kg, Valeriu Calencea z Rumunii.
  Drużyna EEAR Monteux zajęła w zawodach drugie miejsce, a w tabeli, według nieoficjalnych danych, zajmuje V pozycję. PROTOKÓŁ ZAWODÓW

 • Czas skończyć, potrzebuję odpoczynku

  - Od powrotu z mistrzostw świata cały czas jestem zabiegany. Spotkanie z ministrem sportu, władzami Bydgoszczy, wywiady w telewizji. Ale żeby nie było – ja nie narzekam, trzeba się podzielić sukcesem – mówi Marcin Dołęga.

 • Reportaż z pobytu Marcina w Łukowie

  Tak jak wcześniej informowaliśmy tydzień po zdobyciu trzeciego tytułu Mistrza Świata Marcin Dołęga gościł w Łukowie. Przyjechał na zaproszenie burmistrza Zbigniewa Zemło. W Urzędzie Miasta wręczono mu wiązankę kwiatów, list okolicznościowy i upominek. Gratulacje sztangiście złożył również przewodniczący Rady Miasta, Jerzy Kamiński. Po półgodzinnej rozmowie z władzami miasta, Marcin Dołęga spotkał się z młodzieżą w Gimnazjum nr 2. Przez godzinę opowiadał o swojej sportowej karierze oraz odpowiadał na pytania uczniów. Dziś przedstawiamy reportaż wideo z wizyty mistrza w rodzinnym mieście Łukowie, który wyemitowała telewizja Master TV.

   

 • Marcin trzeci raz najlepszy w Gali Mistrzów

  Dzisiaj w Chełmie odbyła się już po raz IV... „Gala Mistrzów im. Mariana Zielińskiego”, w której wzięły udział 4 kobiety oraz 9 mężczyzn, w tym goście z Litwy i Łotwy. Podczas zawodów najlepsze wyniki uzyskali: Marzena KARPIŃSKA (88, LKS Znicz Biłgoraj; 49,4) – 162 (75+87) – 241,3 pkt. i Marcin DOŁĘGA (82, CWSPC Zawisza Bydgoszcz; 104,5) – 396 (180+216) – 432,7 pkt. > WYNIKI, GALERIA

   

 • IV Gala Mistrzów podnoszenia Ciężarów im. Mariana Zielińskiego

   

  W dniu 7 października 2010r. o godz. 17.00 w Miejskiej Hali Sportowej w Chełmie odbędzie się „IV Gala Mistrzów Podnoszenia Ciężarów im. Mariana Zielińskiego".  Gala po raz czwarty organizowana jest ku pamięci Mariana Zielińskiego, Chełmianina, wybitnego polskiego sztangisty, pierwszego polskiego mistrza świata, autora czterech rekordów świata tej dyscypliny.


  W tegorocznej Gali wystąpią aktualni Mistrzowie Świata Antalya 2010 - Marcin Dołęga oraz Adrian Zieliński, a także wielu innych znanych i utytułowanych sztangistów, zdobywców medali na Mistrzostwach Europy i Świata.

 • Minister Giersz spotkał się z medalistami mistrzostw świata

  W dniu 6 października br., Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz spotkał się z mistrzami świata w podnoszeniu ciężarów - Adrianem Zielińskim i Marcinem Dołęgą oraz brązowymi medalistkami mistrzostw świata w boksie - Karoliną Michalczuk i Karoliną Graczyk.

 • Mistrz świata gościł w Łukowie

  Marcin Dołęga, 3-krotny mistrz świata w podnoszeniu ciężarów, gościł w Łukowie. Przyjechał na zaproszenie burmistrza Zbigniewa Zemło. W Urzędzie Miasta wręczono mu wiązankę kwiatów, list okolicznościowy i upominek. Gratulacje sztangiście złożył również przewodniczący Rady Miasta, Jerzy Kamiński.

  Po półgodzinnej rozmowie z władzami miasta, Marcin Dołęga spotkał się z młodzieżą w Gimnazjum nr 2. Przez godzinę opowiadał o swojej sportowej karierze oraz odpowiadał na pytania uczniów.

  Reportaż z pobytu oraz wywiad z Marcinem Dołęgą telewizja MasterTV wyemituje w najbliższym programie (8 października).

   

 • "Na kilka tygodni przed MŚ wkradł się błąd w technice i ciężko było go w tak krótkim czasie wyeliminować"

  Na tegorocznych mistrzostwach świata w podnoszeniu ciężarów Polscy sztangiści "zaskoczyli". Dwa złote medale to bilans naszych zaowdników a pomoście w Turcji. Z obrońcą tytułu mistrzowskiego krótką rozmowę przeprowadził Bartłomiej Czaja z portalu "Oimpijskie Newsy"

 • Nagroda dla mistrza

  Prezydent Konstanty Dombrowicz nagrodził zawodnika Zawiszy Bydgoszcz, Marcina Dołęgę, który przed kilkoma dniami zdobył w tureckiej Antalyi złoty medal mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów w wadze do 105 kg.

 • Sztangiści u wojewody

  Wojewoda kujawsko-pomorski Rafał Bruski spotkał się dzisiaj z medalistami w podnoszeniu ciężarów Marcinem Dołęgą i Adrianem Zielińskim. Gratulacje sportowcom złożył także gen. Zygmunt Duleba, dowóca POW. – To zaszczyt gościć w murach Urzędu najlepszych z najlepszych. Gratuluję z całego serca i życzę sukcesów – mówił wojewoda.

   

 • "Najlepsze jeszcze przed nimi"

  Piotr Falkowski uważa, że Marcin Dołęga i Adrian Zieliński mogą zdominować rywalizację w podnoszeniu ciężarów na długie lata. Poniżej link do materiału wideo z programu "Poranek TVP INFO". Zapraszamy do oglądania.

  WIDEO: http://sport.tvp.pl/inne/pozostale/ciezary/wideo/najlepsze-jeszcze-przed-nimi/2832194

   

 • Brakuje mi tylko medalu igrzysk

  Do kraju wrócili mistrzowie świata w podnoszeniu ciężarów - Adrian Zieliński i Marcin Dołęga. Ten pierwszy był wyraźnie onieśmielony gorącym powitaniem na lotnisku, a Dołęga spokojnie podkreślał, że najważniejszy start czeka go na igrzyskach w Londynie.

 • Marcin Dołega mistrzem świata po raz trzeci!!!

   

  W niedzielne południe rywalizację o obronę tytułu mistrza świata w podnoszeniu ciężarów (kategoria 105 kg) rozpoczął Marcin Dołęga (Zawisza Bydgoszcz). Po rwaniu reprezentant Polski znajdował się na trzecim miejscu (udana próba na 188 kg), ale w podrzucie osiągnął znakomite 227 kg i w dwuboju z wynikiem 415 kg zdobył złoty medal. > WYNIKI, GALERIA

   

 • Słaby start Daniela w Antalyi

  Daniel Dołęga, młodszy brat mistrza świata w podnoszeniu ciężarów w kategorii 105 kg Marcina, zajął dziesiąte miejsce grupie B, a siedemnaste ogólnie w kategorii +105 kg w mistrzostwach świata w Antalyi. Polak uzyskał w dwuboju 380 kg. Najlepszy wynik w grupie B miał Egipcjanin Mohamed Ehssan - 418 kg (190+228). Dołęga miał trzy udane podejścia. W rwaniu zaliczył 173 i 178 kg, atak na 183 kg spalił. W podrzucie 22-letni Polak miał tylko jedno udane podejście do 202 kg. Dwie kolejne próby do sztangi o ciężarze 212 kg nie były udane. > WYNIKI, GALERIA

 • M. Dołęga: nie jestem przygotowany na rekord

  Marcin Dołęga będzie bronić tytułu mistrza świata w podnoszeniu ciężarów. Marcin Dołęga będzie bronić mistrzostwa świata w kategorii 105 kg. Rok temu okazał się najlepszy w południowokoreańskim Goyang City. Nasz sztangista zapowiada walkę o zwycięstwo, ale przyznaje, że na rekord świata nie jest jeszcze gotowy.

   WIDEO: http://sport.tvp.pl/inne/pozostale/ciezary/wideo/m-dolega-nie-jestem-przygotowany-na-rekord/2755685

 • D. Dołęga: jadę tam po doświadczenie

  Daniel Dołęga – brat bardziej doświadczonych sztangistów Marcina i Roberta – nie będzie faworytem mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów. Jak mówi, będzie zadowolony, jeśli uda mu się poprawić swój rekord życiowy.

  WIDEO: http://sport.tvp.pl/inne/pozostale/ciezary/wideo/d-dolega-jade-tam-po-doswiadczenie/2755783

   

   

 • Bracia już w Turcji

  Bracia Marcin i Daniel Dołęgowie w dniu dzisiejszym dotarli do Antalyi (TUR), gdzie odbywają się Mistrzostwa Świata Seniorek i Seniorów. Zamieszkali w przepięnym hotelu Kremlin Palace. Obaj wystarują w niedzielę: Daniel o 10:00 Marcin o 13:00 czasu tureckiego (+1).

 • Marcin Dołęga broni tytułu

  Jedynym reprezentantem Polski w podnoszeniu ciężarów, który będzie bronił w tureckiej Antalyi (17-26 września) tytułu mistrza świata jest Marcin Dołęga. Rok temu w Goynag City w Korei Południowej triumfował w kategorii 105 kg.
 • Będę zadowolony z każdego medalu

  Marcin Dołęga, który w tureckiej Antalyi (17-26 września) bronić będzie tytułu w kategorii 105 kg, ocenił, że jest w niezłej formie, a program przygotowań do mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów zrealizował dotychczas w 95 procentach.

 • Ostateczne listy startowe Mistrzostw Świata!!!

  Prezentujemy ostateczne listy startowe „Mistrzostw Świata Seniorów i Seniorek”, które już jutro, tj. 17.09.br rozpoczną się w tureckiej Antalyi. Jak już wcześniej pisaliśmy na naszej stronie internetowej w mistrzostwach globu wystąpi dwóch braci Dołęgów. Marcin, który będzie bronił tytułu wywalczonego przed rokiem w koreańskim Goyang City, wystąpi 26.09 o godz 13:00 w swojej koronnej kategorii do 105 kg . Daniel dla którego będą to drugie międzynarodowe zawody wśród seniorów, wystartuje w kategorii "supercięzkiej" (+105 kg) 26.09 o godz 10:00. LISTY STARTOWE

   

  Zmagania Marcina będzie można obejrzeć na stacji 26.09 o godz. 14:15. 

 • Zmiana w kadrze na MŚ

  Damian Wiśniewski (62 kg, Zawisza Bydgoszcz) zastąpił kontuzjowanego Kornela Czekiela (+105 kg, Budowlani Opole) w składzie reprezentacji Biało-Czerwonych na mistrzostwa świata sztangistów w Antalyi (17-26 września) - poinformował PZPC na stronie internetowej.

 • Robert z dyplomem

  Miło nam poinformować, iż w dniu dzisiejszym najstarszy z braci, Robert stał się absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie Zamiejscowy Wydział w Białej Podlaskiej. Gratulujemy!

 • Wstępne listy startowe Mistrzostw Świata!

  Dostępne są już wstępne listy startoweMistrzostw Świata Seniorów i Seniorek”, jakie już w przyszły piątek, 17.09.br rozpoczną się w tureckiej Antalyi. Na listach tych widnieją nazwiska blisko 600 zawodników i zawodniczek (215K+383M), z czego: w 48 kg K – 29, 53 kg K – 25, 58 kg K – 39, 63 kg K – 30, 69 kg K – 30, 75 kg K – 37, +75 kg K – 25 wśród kobiet oraz w 56 kg M – 44, 62 kg M – 44, 69 kg M – 48, 77 kg M – 50, 85 kg M – 54, 94 kg M – 54, 105 kg M – 45 i w +105 kg M – 44 wśród mężczyzn. Wśród uczestników mistrzostw 15-osobowa reprezentacja Polski (7K+8M), najwyżej z nich: Marzena KARPIŃSKA (88) na VII m w 48 kg (185 kg) wśród pań oraz Adrian ZIELIŃSKI (89) – III w 85 kg (380 kg), Marcin DOŁĘGA (82) – III w 105 kg (420 kg), Krzysztof SZRAMIAK (84) – IV w 77 kg (360 kg), Arsen KASABIJEW (87) – V w 94 kg (400) i Bartłomiej BONK (84) – VII w 105 kg (407 kg). Młodszy z braci - Daniel DOŁĘGA (88), na listach startowych jest XIX w + 105 kg (395 kg). Zastanawiać może natomiast brak na listach startowych reprezentantów Białorusi (6K+8M), medalistów ostatnich ME w Mińsku… Valiantsiny Liakhavets (90) – brązowej w 53 kg K, Shemshat Tuliayevej (84) – brązowej w 69 kg, Mikalaia Charniaka (86) – brązowego w 77 kg, Andreia Aramnau (88) – złotego w 105 kg, być może to właśnie niektórzy z nich zostali „przyłapani” na dopingu podczas mińskiego championatu...? > LISTY STARTOWE (pdf)
 • Robert w innej roli...

  W sobotę, 4 września nad zalewem "Zimna Woda" w Łukowie odbył się piknik integracyjny dla członków i sympatyków łukowskiego koła Platformy Obywatelskiej. Oprócz spotkania odbyła się prezentacja kandydata PO na burmistrza miasta Łuków - Grzegorza Gomołę. Zastępcą szefa sztabu wyborczego Grzegorza Gomoły został Robert, który będzie także ubiegał się w wyborach samorządowych o mandat radnego miasta Łuków.

 • Spodziewam się ciężkiej przeprawy na mistrzostwach świata

  Mistrz świata w podnoszeniu ciężarów w kategorii 105 kg Marcin Dołęga będzie w tureckiej Antalyi bronił tytułu wywalczonego rok temu w południowokoreańskim Goyang City. W Turcji wystartuje także tegoroczny mistrz Europy w kategorii 94 kg Arsen Kasabijew.

 • Siła bardzo dobra...

  W ostatnich mistrzostwach Polski w Opolu zwyciężali faworyci. W gronie złotych medalistów znalazł się czempion globu Marcin Dołęga, który w dwuboju wagi plus 105 kg uzyskał 415 kilogramów i jak mówi było to minimum, które zakładał. Obrońca tytułu w tureckiej Antalyi wystartuje w wadze 105 kg.

 • Dwóch braci do Turcji!

  Trener Mirosław CHOROŚ ogłosił skład kadry narodowej mężczyzn na “Mistrzostwa Świata Seniorów” w Antalyi (TUR). W „ósemce” na Turcję znaleźli się, w kat.77 kg: Krzysztof SZRAMIAK (84, Budowlani Opole), 85 kg: Adrian ZIELIŃSKI (89, Tarpan Mrocza), 94 kg: Arsen KASABIJEW (87, Górnik Polkowice) i Tomasz ZIELIŃSKI (90, Tarpan Mrocza), 105 kg: Marcin DOŁĘGA (82, Zawisza Bydgoszcz) i  Bartłomiej BONK (84) oraz w +105 kg: Kornel CZEKIEL (87) i Daniel DOŁĘGA (88, wszyscy – Budowlani Opole). W rezerwie pozostają natomiast, 62 kg: Damian Wiśniewski (86, Zawisza Bydgoszcz), 77 kg: Piotr Chruściewicz (84, Górnik Polkowice) i w 85 kg: Krystian Sroka (91, Tarpan Mrocza). Podkreślono nazwiska zawodników, którzy najprawdopodobniej  walczyć będą o olimpijskie kwalifikacje… Skład kadry narodowej mężczyzn na MŚ musi jeszcze zatwierdzić Zarząd PZPC.
 • Budowlani o krok od mistrzostwa

  Równolegle z ”Mistrzostwami Polski Seniorów” w Opolu rozegrana została III runda I ligi  „Drużynowych Mistrzostw Polski Mężczyzn”. Najwięcej punktów w tej rundzie zdobył KS Budowlani Opole - 2127,1 pkt. wyprzedzając m.in.: KPC Górnik Polkowice - 2092,7 pkt. i MGLKS Tarpan Mrocza - 2087,7 pkt. Po III rundach rozgrywek prowadzi w dalszym ciągu KS Budowlani Opole z dorobkiem 6280,6 pkt., który ma już ponad 40 pkt. przewagi nad drugim w tabeli - KPC Górnik Polkowice - 6240,0 pkt. Na III m umocnił się ubiegłoroczny Mistrz Polski - MGLKS Tarpan Mrocza - 6096,9 pkt. Poniżej, nieoficjalne wyniki III rundy oraz tabela I ligi  > WYNIKITABELA 
 • Zwycięstwo Marcina, pechowy Daniel...

  W Opolu zakończyły się Mistrzostwa Polski Seniorów, w których startowali Marcin i Daniel Dołęgowie. Aktualny mistrz świata zdecydowanie zwyciężył w najcięższej kategorii wagowej +105 kg z wynikiem 415 kg w dwuboju (192+223). Wynik ten okazał się najlepszym rezultatem mistrzostw. Czwarty w tej samej kategorii uplasował się najmłodszy z braci - Daniel 389 kg - (179+210), który oprócz brata Marcina musiał uznać wyższość jeszcze Kornela Czekiela oraz Adama Kraskę. Robert Dołęga nie brał udziału w zawodach z powodu kontuzji. Zapraszamy do naszej galerii zdjęć, w której już najnowsze zdjęcia z Mistrzostw Polski z Opola, oczywiście dzięki uprzejmości pana Jana Rozmarynowskiego. ZDJĘCIA: MARCIN, DANIEL     WYNIKI: +105 kg, SINCLAIR   
 • MP w Opolu: ostatni sprawdzian przed MŚ

  W najbliższy weekend na pomoście w Opolu odbędą się 80. mistrzostwa Polski seniorów w podnoszeniu ciężarów. Zawody będą ostatnim sprawdzianem kadry przed wrześniowymi mistrzostwami świata w tureckiej Antalyi.
 • Przed Mistrzostwami Polski w Opolu

  Najsilniejsi ludzie w kraju zawitali do Opola w niedzielę, a w poniedziałek rano odbyli pierwszy trening. Przed nimi niemal tygodniowe zgrupowanie, które zakończy się startem w mistrzostwach kraju. - Przyjechaliśmy bezpośrednio z trzytygodniowego obozu w Giżycku, nie chcieliśmy bowiem stawiać się tutaj na same zawody i startować niejako z biegu - tłumaczy trener kadry narodowej seniorów Mirosław Choroś. Co ciekawe, choć Opole od kilkudziesięciu lat należy do czołowych ośrodków podnoszenia ciężarów w Polsce, kadrowicze goszczą tu niezwykle rzadko.
 • Plebiscyt 30-lecia

  Tygodnik Siedlecki organizuje plebiscyt na Sportowca i Trenera 30-lecia. Wśród nominowanych znaleźli się Robert i Marcin oraz jeden z pierwszych trenerów braci Dołęgów, Kazimierz Olszewski. Głosować można wysyłając na adres redakcji kupony, które drukowane są w gazecie.
 • Kolejny etap przygotowań do MŚ

  W Giżycku trwa zgrupowanie kadry narodowej mężczyzn w podnoszeniu ciężarów. Zawodnicy trenujący w COS Giżycko przygotowują się do Mistrzostw Świata, które w drugiej połowie września odbędą się w Turcji.
  Na zgrupowaniu przebywa m.in. Marcin Dołęga, który jak zapewnia "...wszystko idzie w dobrym kierunku, (...) liczę na dobre wyniki zarówno na Mistrzostwach Polski, jak i Świata".
  Opiekunami na zgrupowaniu są: Mirosław Choroś, Stefan Maciejewski, Ireneusz Chełmowski oraz Waldemar Goś, którzy bacznie przyglądają się zawodnikom uczestniczącym w kolejnym etapie przygotowań do MŚ.
   

   

 • Marcin Dołęga wykonał plan na "105 procent"

  Mistrz świata w podnoszeniu ciężarów w kategorii 105 kg Marcin Dołęga zaplanowany program treningowy na zakończonym w sobotę zgrupowaniu kadry w COS we Władysławowie zrealizował w 105 procentach.

 • Marcin Dołęga przedstawicielem Rady Zawodniczej PZPC

  W minioną sobotę tj. 10.07.2010r. odbyło się zebranie zawodników będących na zgrupowaniu kadry narodowej w OPO we Władysławowie.

  Podczas tego spotkania omówiono stan przygotowań do Mistrzostw Świata Seniorów w podnoszeniu ciężarów, które odbędą się we wrześniu w Antalyi.

  Trenerzy przedstawili zasady współpracy i kwalifikacji do mistrzostw.

  Ważnym etapem w zmaganiach o udział w MŚ będą XX Jubileuszowe Mistrzostwa Polski w Opolu.

  Zawodnicy po zgrupowaniu we Władysławowie rozjadą się do klubów, gdzie będą prowadzili swoje treningi w oparciu o plan uzgodniony przez trenera Mirosława Chorosia z trenerami klubowymi.

  Następne zgrupowanie odbędzie się w COS Giżycko, a ostatnie tygodniowe przez MP odbędzie się w Opolu.

  Zawodnicy w głosowaniu tajnym wybrali swojego przedstawiciela Szefa Rady Zawodniczej do współpracy z Zarządem PZPC.

  Prawie jednogłośnie wybrany został Marcin Dołęga, po jednym głosie uzyskali Robert Dołęga i Maciej Przepiórkiewicz, a jeden zawodnik oddał pustą kartę i najprawdopodobniej Marcin - wstrzymał się od głosu.

  Gratulujemy Marcinowi.

 • Listy startowe Mistrzostw Polski Seniorów

  Na oficjalnej stronie internetowej Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów ukazały się listy startowe do Mistrzostw Polski Seniorów, które odbędą się w dn. 21-22.08 br w Opolu. Zapewne na konferencji technicznej przed rozpoczęciem Mistrzostw listy te ulegną zmianie.
   
 • Zgrupowanie kadry we Władysławowie

  W OPO „Cetniewo" we Władysławowie trwa zgrupowanie kadry narodowej mężczyzn, które potrwa do 17.07.br. Na zgrupowaniu przebywają m.in. bracia Dołęgowie. Mimo iż pogoda nie jest najlepsza do treningów (wysoka temperatura) to i tak każdy trenuje na pełnych obrotach, przygotowując się do wrześniowych Mistrzostw Świata. Poniżej kilka fotografii z piątkowego treningu.
   
   Zawodnicy, trenerzy oraz lekarze przebywający na zgrupowaniu we Władysławowie
 • Villeuneuve Loubet mistrzem Francji

  Villeuneuve Loubet został mistrzem Francji. Najstarszy z braci Dołęgów - Robert, zaliczył kolejny start w lidze francuskiej. W finale rozgrywek uzyskał 373 (168+205), co przy wadze 106,2 kg dało 405,28 pkt. Ostatecznie zespół z Monteux, w którym startuje Robert, zajął piąte miejsce. PROTOKÓŁ, GALERIA, FILM
   
 • Daniel Dołęga Młodzieżowym Mistrzem Polski

  W niedzielę 6.06 w Hrubieszowie zakończyły się „Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn do lat 23”. W kategorii +105 kg zwyciężył, mimo słabego startu, Daniel Dołęga (88, Budowlani Opole; 110,5 kg) - 364 kg (172+192) - 390,5 pkt, drugi był Damian Kusiak (88, AZS AWF Biała Podlaska; 119,8) - 348 (155+193), a trzeci Kamil Kulpa (88, AZS AWF Biała Podlaska; 121,2) - 346 (153+193). WYNIKI, GALERIA

   

  Wszystkie fotki dzięki uprzejmości pana Jana Rozmarynowskiego

   

 • Już w weekend Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

  Już w najbliższy weekend w Hrubieszowie rozegrane zostaną Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do 23 lat. W najcięższej kategorii wystąpi najmłodszy z braci Dołęgów - Daniel, który wg list kwalifikacyjnych jest faworytem do złotego medalu w kategorii "superciężkiej". Poniżej przedstawiamy listy zawodników zakwalifikowanych do mistrzostw oraz komunikat organizacyjny.

   

 • Budowlani Opole liderem, dobre starty braci

  W sobotę 29.05 br odbyła się II runda Drużynowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów. Na pomostach w Ciechanowie, Bydgoszczy i we Wrocławiu zaprezentowali się bracia Dołęgowie. Wszyscy pokazali się z dobrej strony jak na ten okres przygotowań. Najstarszy z braci Dołęgów - Robert, uzyskał w dwuboju 380 kg (170+210), co przy wadze 106,7 kg dało 412,2 pkt i było najlepszym wynikiem w drużynie Mazovii Ciechanów, która po dwóch rundach zajmuje czwarte miejsce. Mistrz świata, Marcin Dołęga uzyskał 403 kg (185+218), co przy wadze 109,2 kg dało 433,9 pkt i było najlepszym wynikiem dryżyny Zawiszy Bydgoszcz, która po II rundzie awansowała o jedną pozycję z siódmego miejsca na szóste. W swoim pierwszym starcie w tym sezonie, najmłodszy z braci Dołęgów - Daniel, uzyskał 374 kg (172+202), co przy wadze 114,2 kg dało 397,3 pkt. Warto dodać, iż na prośbę trenera kadry Mirosława Chorosia, Daniel wykonał poza konkursem czwarte podejście w podrzucie, w którym zaliczył 210 kg. Drużyna Budowlanych Opole, w której występuje Daniel, awansowała na fotel lidera na półmetku rozgrywek. GALERIA ZDJĘĆ Z BYDGOSZCZY, WIADOMOŚCI TVP BYDGOSZCZ
  Marcin Dołęga podczas udanego podejścia w rwaniu na 185 kg
 • Bracia Dołęgowie na pomostach w całej Polsce

  Mistrza świata Marcina Dołęgę zobaczymy w Bydgoszczy, najstarszego z braci Dołęgów - Roberta w Ciechanowie, a najmłodszego Daniela we Wrocławiu. Wszyscy walczyć będą wraz ze swoimi drużynami o jak najlepsze wyniki drugiego rzutu Drużynowych Mistrzostw Polski.

 • Najlepszy Sportowiec Południowego Podlasia

  W dniu 8 maja 2010 roku, z dwumiesięcznym opóźnieniem wynikającym z przyczyn obiektywnych, w sali widowiskowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, odbyła się uroczysta gala na której podsumowano wyniki głosowania czytelników „Słowa Podlasia” na najlepszego sportowca regionu w 2009 roku.
 • Wygrana we Francji

  W dniu wczorajszym na trzech francuskich pomostach odbyła się III runda France1 - najwyższej klasy rozgrywek w podnoszeniu ciężarów. Niezbyt gościnni okazali się zawodnicy z miejscowego Monteux, gdzie razem z Robertem zwyciężyli z LA FERTE MILON oraz ASPTT LILLE i awansowali na 6 miejsce w tabeli. Najstarszy z braci osiągnął 174 kg w rwaniu i 207 kg w podrzucie, co dało 165.4 pkt. Był to najlepszy wynik zawodów, a także najlepsze osiągnięcie Roberta w tym sezonie. Do końca rozgrywek pozostał już tylko do rozegrania jeden rzut, który odbędzie się w Paryżu i spotkają się w nim wszystkie drużyny występujące we France1. PROTOKÓŁ ZAWODÓW
   
 • Mistrza trzeba hamować

  Znają receptę na tytuł mistrza świata i nie zamierzają jej zmieniać. Przedstawiamy wywiady ze Stefan Maciejewskim oraz Marcinem Dołęgą które ostatnio ukazały się w "Expressie Bydgoskim".
 • Marcin zwycięża w zawodach CISM

  Marcin Dołęga zwyciężył w " 1st CISM Military Weightlifting Cup" w kategorii +105 kg z wynikiem 395 kg (180+215). Zawody odbywały się we Frankfurcie nad Odrą. Marcin zwyciężył również w klasyfikacji Sinclaira zdobywając 425,3 pkt. Reprezentacja Polski drużynowo zajęła drugie miejsce, ulegając reprezentacji gospodarzy, a na najniższym stopniu podium Słowacja. GALERIA, WYNIKI
   
  Udana, druga i ostatnia próba rwania na 180 kg
 • Marcin w trójce ciężarowców świata!

  "World Weightlifting", oficjalny magazyn Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów (IWF), ogłosił wyniki plebiscytu na najlepszego zawodnika i zawodniczkę 2009 roku. Ciężarowcami roku zostali mistrzowie świata z Goyang City: LU Xiaoyun (84, CHN) w 77 kg, Vladimir SEDOV (88, KAZ) w 94 kg i Marcin DOŁĘGA (82, POL) w 105 kg wśród panów oraz... JANG Mi-Ran (83, KOR) w +75 kg, Svetlana PODOBEDOVA (86, KAZ) w 75 kg i Zulfiya CHNISHANLO (93, KAZ) w 53 kg wśród pań. Dla Marcina Dołęgi, który w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na 10 najlepszych sportowców Polski w 2009r, w stawce 21 nominowanych zajął odległe... XIX miejsce, to duże wyróżnienie. Po tym niestety widać, jak mało interesującą dyscypliną w Polsce jest podnoszenie ciężarów. Dobrze, że przynajmniej ciężarowy świat potrafił właściwie ocenić postawę naszego mistrza świata w minionym sezonie!
 • Marcin Dołęga żołnierzem Wojska Polskiego

  „Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić”. – dziś w jednostce I batalionu dowodzenia okręgu wojskowego w Bydgoszczy, tymi słowami mistrz świata Marcin Dołęga złożył przysięgę wojskową i oficjalnie stał się zawodnikiem sekcji podnoszenia ciężarów Zawiszy Bydgoszcz. Marcin jest w grupie sportowej, której dowodzi major Dariusz Bednarek. 
  fot. Paweł Kowalski/www.zawisza.bydgoszcz.pl  
   
  Więcej o wcieleniu naszego mistrza świata do wojska dowiemy się oglądając reportaż z TVP Bydgoszcz.

   

  >>>FILM<<<

 • Marcin Dołęga już w barwach CWSPC Zawisza

  Marcin Dołęga, dwukrotny mistrz świata w podnoszeniu ciężarów oficjalnie został zawodnikiem Zawiszy. Na początku maja złoży przysięgę wojskową i założy mundur. - Tylko na chwilę. Ma przecież dla klubu i miasta zdobyć najwyższe laury w sporcie - mówi major Dariusz Bednarek, szef Wojskowej Grupy Sportowej Zawisza.

 • Atlas Plauen wygrywa na wyjeździe

  Drużyna AC Atlas Plauen pokonała na wyjeździe zespół TSG Rodewisch 527,0:459,2. Było to piąte zwycięstwo drużyny z Plauen w rozgrywkach drugiej bundesligi grupy Südost. Najlepszy wynik zawodów uzyskał najstarszy z braci Dołęgów - Robert (77, AC Atlas Plauen; 107,1) - 375 (170+205) - 168 pkt. PROTOKÓŁ

 • Prezydent Polski Lech Kaczyński nie żyje!!!

  To największa tragedia w historii Polski. Zginęli Prezydent Polski Lech Kaczyński z małżonką i 86 osób pełniących najważniejsze funkcje w państwie. - W tej chwili trwa weryfikacja listy pasażerów, ale najprawdopodobniej na pokładzie było w sumie 88 osób - powiedział rzecznik MSZ Piotr Paszkowski. Do katastrofy doszło o godzinie o 8.56 czasu polskiego na lotnisku wojskowym w Smoleńsku.

  Przed lotniskiem obecni są polscy dziennikarze. Nie zostali dopuszczeni do miejsca katastrofy. Na miejscu pracują służby ratownicze. Nad lotniskiem wciąż unosi się mgła.

 • Polska bez największych gwiazd na ME

  W rozpoczynających się na początku kwietnia w Mińsku mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów, nie wystąpi dwóch czołowych polskich zawodników - Marcin Dołęga i Szymon Kołecki. Obaj mają w tym roku w planach start tylko we wrześniowych mistrzostwach świata.

 • Przegrana Atlas Plauen, Robert najlepszy...

  Mimo że Robert Dołęga po raz kolejny został najlepszym zawodnikiem meczu, uzyskując 166 pkt - 373 kg (168+205), to i tak jego drużyna AC Atlas Plauen nie zdołała pokonać ASV Herbsleben. Atlas Plauen zajmuje IV miejsce w 2 Bundeslidze w grupie Südost. PROTOKÓŁ ZAWODÓW

 • Jednak na stałe...

  Wcześniej informowaliśmy państwa o wypożyczeniu Daniela na rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Polski do klubu Budowlanych Opole. Okazuje się jednak, że najmłodszy z braci Dołęgów, definitywnie zmienia barwy klubowe i po czterech latach odchodzi z klubu EKOPAK-JATNE OKS Otwock do klubu z Opola.

 • Dobry początek Roberta i Mazovii Ciechanów

  W obecny weekend rozgrywana jest I runda Drużynowych Mistrzostw Polski. Na pomoście w Warszawie, w drużynie CLKS Mazovia Ciechanów wystąpił najstarszy z braci Dołęgów - Robert, który uzyskał w dwuboju 372 kg (167+205), co przy wadze 107,0 kg dało 403,2 pkt Sinclaira. Najlepiej punktującym zawodnikiem w drużynie z Ciechanowa był Mariusz Rytkowski (76; 91,7) - 365 (165+200) - 419,7 pkt. Mazovia zajmuje obecnie IV miejsce po pierwszej rundzie tracąc 6,2 pkt do trzeciego Tarpana Mrocza.
   
 • O przyszłość ciężarów w Polsce

  To nasze przesłanie na zbliżające się lata - tak o strategii rozwoju podnoszenia ciężarów w Polsce mówił w czwartek na konferencji prasowej znakomity zawodnik, dwukrotny mistrz olimpijski, członek zarządu, szef działu promocji Polskiego Związku Podnoszenia Cięzarów Szymon Kołecki.

 • Marcin Dołęga nie jedzie na ciężarowe ME

  W mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów, które na początku kwietnia zostaną rozegrane w Mińsku, nie wystartują mistrz świata Marcin Dołęga i wicemistrz olimpijski Szymon Kołecki - poinformował trener kadry mężczyzn Mirosław Choroś.

 • Żenujący gest, Dołęga dobrą inwestycją

  "Choć w Bydgoszczy jeszcze nie odbyła się oficjalna prezentacja Marcina Dołęgi, to formalnie od tego tygodnia aktualny mistrz świata z Goyang City jest zawodnikiem Zawiszem." ... "Strata mistrza świata w podnoszeniu ciężarów Marcina Dołęgi zbudziła ze snu powiatowych notabli. Były już zawodnik Ekopak-Jatne OKS Otwock za sukcesy w poprzednim sezonie miałby otrzymać specjalną gratyfikację w postaci... medalu dziesięciolecia."

  Przedstawiamy artykuły z ostatniego wydania Tygodnika Regionalnego z 4 marca br. ARTYKUŁ

 • Za mundurem sportowcy sznurem

  'Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić'. - Gwiazdy polskiego sportu palą się, by złożyć tę przysięgę. Także w Bydgoszczy.

 • Trzeci sezon w Mazovii

  Robert Dołęga trzeci sezon z kolei wystąpi w Drużynowych Mistrzostwach Polski w 2010 roku w drużynie Mazovii Ciechanów. W 2009 roku Robert z drużyną z Ciechanowa zdobył brązowy medal ulegając jedynie Tarpanowi Mrocza oraz Budowlanym Opole.
 • Wygrana AC Atlas Plauen

  6 marca br w Riesa (GER) odbył się mecz bundesligi pomiędzy drużynami Riesaer AC - AC Atlas Plauen 552,2:555,4. W drużynie z Plauen startował najstarszy z braci, Robert Dołęga (77; 107,7) 365 kg (165+200) co dało 158 pkt i było najlepszym indywidualnym wynikiem meczu. W II lidze niemieckiej gr. Südost na czele tabeli jest drużyna KG Görlitz-Zittau, a AC Atlas Plauen zajmuje obecnie czwartą lokatę. PROTOKÓŁ MECZU, TABELA, GALERIA
   

 • Światowy ranking 2009

  Ukazał się światowy ranking 2009 roku w podnoszeniu ciężarów. W kategorii do 105 kg w pierwszej dwudziestce sklasyfikowani zostali bracia Dołęgowie. Na pierwszym miejscu z wynikiem 421 kg w dwuboju uplasował się aktualny mistrz świata Marcin Dołęga. Siódme miejsce zajął najstarszy z braci, Robert Dołęga z wynikiem 398 kg, a na jedenastym miejscu z wynikiem 391 kg został sklasyfikowany Daniel Dołęga. RANKING
 • Zostało mało czasu

  Przedstawiamy wywiad z mistrzem świata, Marcinem Dołęgą z dnia 23 lutego, który ukazał się w "Dzienniku Wschodnim".
 • Daniel Dołęga w Budowlanych Opole!!!

  Daniel Dołęga został wypożyczony z klubu KS Ekopak-Jatne OKS Otwock do KS Budowlani Opole na rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Polski w 2010 roku. Klub z Opola w ubiegłym sezonie zajął drugie miejsce za Tarpanem Mrocza. W tym roku również jest kandydatem do medalu, obok Górnika Polkowice oraz Tarpana Mrocza. W poprzednim sezonie w ekipie Budowlanych występował również na zasadzie wypożyczenia, mistrz świata Marcin Dołęga.
 • Wielki niedoceniony

  Dwukrotny złoty medalista mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów Marcin Dołęga zmienia barwy klubowe. Od 1 marca 2010 r. nowym pracodawcą utytułowanego zawodnika będzie CWZS Zawisza Bydgoszcz

 • "World Weightlifting" wybiera najlepszych w 2009 roku

  Podobnie jak w latach poprzednich, magazyn "World Weightlifting" wybiera najlepsze sztangistki i najlepszych sztangistów świata. Kto zwycięży w 2009 roku? Dużą szansę na wysoką lokatę ma aktualny mistrz świata w kategorii do 105 kg, Marcin Dołęga, który w listopadzie 2009 roku zdobył drugi w karierze tytuł championa globu.

  Głosować można klikając w poniższy link, który przekieruje państwa na oficjalną stronę Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów (IWF).

  GŁOSUJEMY NA MARCINA!!!

 • Robert jednak na VI miejscu?

  Jak podaje na serwis polska.sztanga.prv.pl, kontrola dopingowa przeprowadzona u Alberta KUZILOVA (85, GEO), brązowego medalisty MŚ Seniorów i Seniorek w Goyang City (105 kg) – dała wynik pozytywny a w jego organizmie stwierdzono – metandienon. Gruzina czeka teraz nawet 4-letnia dyskwalifikacja, według nowych przepisów IWF, natomiast brązowy medal MŚ winien otrzymać IV w Korei Płd. – Roman Konstantinov (RUS), a z siódmego na szóste miejsce powinien awansować najstarszy z braci Dołęgów - Robert. Przypomnijmy, że mistrzem świata w tej kategorii wagowej został Marcin DOŁĘGA (82, POL; 104,95) - 421 (195+226).

  Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów (IWF) prowadzi jeszcze postępowanie wyjaśniające, związane z ujawnieniem niedozwolonego wspomagania u 4 innych zawodników... z Iranu (X’2009), Finlandii (XI), Palestyny (XI) i Tajwanu (XII), jednakże do chwili obecnej nie podjęła jeszcze ostatecznego rozstrzygnięcia w ich sprawach.

 • Sukcesy w plebiscycie "Tygodnika Siedleckiego"

  13. lutego podczas Karnawałowego Balu Mistrzów Sportu poznaliśmy laureatów w kategorii na najlepszych i najpopularniejszych sporowców i trenerów oraz na imprezę roku w 2009 roku w Plebiscycie zorganizowanym przez Tygodnik Siedlecki. W klasyfikacji na najlepszego sportowca, trzecie miejsce zajął Robert Dołęga. II Międzynarodowy Turniej w podnoszeniu ciężarów "Bracia Dołęgowie zapraszają" zwyciężyło w klasyfikacji na imprezę roku!!!

 • Kolejny start w Bundeslidze...

  W sobotę 13.02 br kolejny już start, tym razem w drugiej lidze niemieckiej bundesligi, zaliczył najstarszy z braci Dołęgów - Robert. To pierwszy start Roberta w tym roku i bez wątpienia udany biorąc pod uwagę fakt iż wyleczył on dopiero kontuzję uda, którą doznał w Łukowie podczas II Międzynarodowego Turnieju "Bracia Dołęgowie zapraszają". Najstarszy z Dołęgów uzyskał 365 kg w dwuboju zaliczając wszystkie sześć podejść, w rwaniu 155, 160 i 165 kg oraz w podrzucie 190, 195 i 200 kg. Robert wspomógł swoją drużynę AC Atlas Plauen o 158 pkt, która w stawce trzech drużyn zajęła drugie miejsce z wynikiem 411,6 pkt. Dla Roberta do V sezon i 21 mecz w lidze niemieckiej. PROTOKÓŁ MECZU, GALERIA

   

 • Robert Dołęga najlepszy!

  W dniu 12 lutego br. w hali sportowej Gimnazjum Nr 2 im. Ks. St. Konarskiego w Łukowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla najlepszego sportowca Miasta Łuków.
 • Bawili się charytatywnie...

  6 lutego odbył się X Jubileuszowy Bal Charytatywny organizowany przez Urszulę Bancerz i Krzysztofa Tymoszuka. Na imprezie bawiło się ponad 80 par, a wśród gości obecni byli sztangiści Marcin i Robert Dołęga, kolarz Grzegorz Wajs, dziennikarz TVP Bogdan Saternus, artysta Mirosław Greluk oraz wielu przedsiębiorców z Łukowa, Siedlec i Warszawy.

 • Mistrz Smalcerz był pełen uznania

  Występ Marcina Dołęgi w mistrzostwach świata w Goynag City był jednym z najbardziej spektakularnych w polskim sporcie w 2009 roku. Nasz zawodnik pewnie sięgnął po złoty medal w dwuboju wagi 105 kg.
 • Plebiscyt "Dziennika Wschodniego"

  Najstarszy z braci Dołęgów - Robert, zajął siódme miejsce wg czytelników "Dziennika Wschodniego" na
  Najpopularniejszego Sportowca Lubelszczyzny 2009 roku. Kapituła konkursu wybrała piątkę Najlepszych Sportowców Lubelszczyzny 2009 roku, w której niestety zabrakło Roberta, ale znalazła się przedstawicielka naszej dyscypliny, zawodniczka Znicza Biłgoraj - Marzena Karpińska.

 • Kolejne rankingi 2009 roku

  Przedstawiamy kolejne rankingi podnoszenia ciężarów w Polsce 2009 roku. Najważniejszy wydaje się być ranking wg punktacji Sinclaira. W pierwszej szóstce tego rankingu znaleźli się wszyscy trzej bracia Dołęgowie. Na czele z dorobkiem 459,3 pkt jest aktualny Mistrz świata, Marcin Dołęga. Najstarszy z braci - Robert, jest trzeci z wynikiem 434,6 pkt. Na szóstym miejscu sklasyfikowany został najmłodszy z braci Dołęgów - Daniel, który w 2009 roku uzyskał najwięcej 426,6 pkt.

  Kolejne rankingi to klasyfikacje Mazowieckiego i Lubelskiego OZPC, które możemy oglądać w załącznikach oraz w zakładkach rankingi na naszej stronie. RANKINGI: SINCLAIR, MAZOWIECKI OZPC, LUBELSKI OZPC

 • Spotkanie w ratuszu

  19 stycznia Prezydent Otwocka Zbigniew Szczepaniak osobiście podziękował za zdobycie tytułów: Mistrza Świata, Marcinowi Dołędze i Mistrza Polski w Karate Tsunami Krystianowi Hernciszowi. Na spotkanie przybył również trener pana Krystiana, Ryszard Murat.

   

 • GALA SPORTU w Węgrowie

  W sobotę 23 stycznia 2010 roku w Hotelu EVEREST odbyła się uroczysta Gala Sportu 2009. Wśród zaproszonych gości zjawili się Burmistrz Węgrowa Jarosław Grenda, Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Ryczkowski, Wiceburmistrz Jadwiga Snopkiewicz, Grzegorz Wajs były zawodowy kolarz, Marcin Dołęga Mistrz  Świata i Europy w podnoszeniu ciężarów oraz wielu innych znamienitych gości.
   
   
 • Robert Dołęga i Starostwo Powiatowe w Łukowie partnerami

  25 stycznia w Łukowie została podpisana umowa partnerska pomiędzy Starostą Longinem Kajką, reprezentującym Starostwo Powiatowe w Łukowie a urodzonym w Łukowie sztangistą, Robertem Dołęgą. Dotyczy ona wykorzystania wizerunku Roberta Dołęgi przez Starostwo Powiatowe, co przyczyni się do promocji powiatu. Umowa dotyczy promowania Powiatu Łukowskiego na zawodach sportowych w podnoszeniu ciężarów odbywających się na terenie Polski i poza jej granicami. Zobowiązuje Roberta Dołęgę do umieszczenia na stroju sportowym, w którym będzie występować na zawodach  herbu Powiatu Łukowskiego, umieszczenia na swojej oficjalnej stronie internetowej http://www.dolega.prv.pl/ :herbu Powiatu Łukowskiego, napisu: „Powiat Łukowski wspiera Roberta Dołęgę" oraz linku do strony http://www.starostwolukow.pl/

  W spotkaniu uczestniczyli:

  - Starosta Łukowski - Longin Kajka
  - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu - Bogusław Jazurek
  - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu - Władysław Wysokiński
  - Kazimierz Mamiński - Członek Zarządu Powiatu
  - Henryk Tymosz - Członek Zarządu Powiatu
  - Zbigniew Gajda - Radny Rady Powiatu
  - Marcin Mateńko - Naczelnik Wydziału Rozwoju, Zamówień Publicznych i Promocji
  - Robert Dołęga - Mistrz Polski w podnoszeniu ciężarów

   Zgodnie z umową, Robert Dołęga może z kolei liczyć na wsparcie finansowe ze strony powiatu. Podobną umowę Zarząd Powiatu stara się podpisać również z Marcinem i Danielem Dołęgami, wychowankami łukowskich Orląt.
 • Marcin Dołęga, mistrz świata, szuka nowego klubu

  W "Kurierze Lubelskim" ukazał się ciekawy artykuł pt. "Marcin Dołęga, mistrz świata, szuka nowego klubu". Marcin aktualnie reprezentuje klub KS EKOPAK-JATNE OKS OTWOCK, ale to może się nie długo zmienić. Nasz mistrz świata prowadzi obecnie rozmowy z klubem Zawisza Bydgoszcz, ale jak się okazuje czytając artykuł to nie jedyny kierunek, w którym mógłby pójść najlepszy sztangista globu.
 • Mistrz świata na pierwszym treningu

  Był jednym ze sportowych bohaterów Polski w 2009 roku. Reprezentanci naszego kraju zdobyli pięć złotych medali mistrzostw świata seniorów w konkurencjach letnich igrzysk olimpijskich. W tym gronie znalazł się Marcin Dołęga.

   

 • Robert na "5"...

  W sobotę 15 stycznia 2010 roku w Filharmonii Lubelskiej odbyła się Wojewódzka Gala Mistrzów Sportu, podczas której zostały ogłoszone, już po raz 48, wyniki Plebiscytu Kuriera Lubelskiego na Najlepszego i Najpopularniejszego Sportowca Roku 2009. Wśród wyróżnionych na piątej lokacie znalazł się najstarszy z braci Dołęgów, Robert. A najlepszym sportowcem roku 2009 w województwie lubelskim została Sabina Włodek (piłka ręczna), kapitan drużyny SPR Lublin, aktualnych mistrzyń Polski.

 • Bracia Dołęgowie wspierają WOŚP

  Już od paru lat bracia Dołęgowie starają się wspomóc "Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy". W tym roku na licytację zostały przekazane: koszulka z autografem Marcina Dołęgi - Mistrza świata, Koszulka z autografami Ciężarowców i Koszulka z autografami Polskich Ciężarowców. Burmistrz Łukowa, Zbigniew Zemło przekazał na licytację złoty medal Roberta Dołęgi z Mistrzostw Polski w Zakliczynie. Zapraszamy do udziału w licytacjach. Najmłodszy z braci Dołęgów - Daniel, wziął zaś udział w mini turnieju piłki nożnej w hali miejskiej w Karczewie, gdzie wystąpił w drużynie "Gwiazdy sportu i telewizji" z takimi sławami jak m.in. Maciej Orłoś, Jakub Wesołowski, Zygmunt Hajzel, Andrzej Supron i inni.
 • Tym razem się nie udało...

  Justyna Kowalczyk zdobyła Złotego Czempiona w 75. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2009 roku. "Polska Królowa Nart" nie dała szans Anicie Włodarczyk i Piotrowi Gruszce. Nasz Mistrz świata z Goyang City, Marcin Dołęga zajął ostatecznie... XIX miejsce! Nasuwa się zatem pytanie, co należy zdobyć w naszej dyscyplinie, by być w czołówce plebiscytu? Trzy lata temu, gdy Marcin zdobył tytuł Mistrza Europy i świata przy okazji bijąc rekord świata w rwaniu, pozwoliło to zająć jedynie IX miejsce!!! Teraz gdy Marcin ponownie wywalczył tytuł Mistrza globu, zajął zaledwie trzecie miejsce od końca!

 • Ranking Polski 2009, bracia Dołęgowie na czele

  „PSz” zaprezentowała ostateczny „Ranking Podnoszenia Ciężarów Kobiet i Mężczyzn w Polsce” za 2009 rok. Uwzględnia on wyniki praktycznie ze wszystkich zawodów podnoszenia ciężarów organizowanych w Polsce (z turniejami "DMP" ponad 140 imprez) i na świecie z udziałem naszych zawodników. Najwartościowsze wyniki (wg punktacji Sinclaira) uzyskał podczas listopadowych MŚ w Goyang City Marcin DOŁĘGA (92, EKOPAK-Jatne Otwock; 104,95) – 421 kg (195+226) – 459,3 pkt. Bracia Dołęgowie zajmują pierwsze trzy miejsca w kategori do 105 kg (Marcin - I, Robert - II, Daniel - III), a w najcięższej kategorii +105 kg rozdziela ich tylko Grzegorz Kleszcz. Prowadzi w niej Marcin Dołęga, drugi jest wspomniany wcześniej kolega klubowy Marcina i Daniela, Grzegorz Kleszcz, trzeci jest Robert Dołęga a czwarty Daniel Dołęga. > RANKING (pdf)
 • Głosowanie zakończone, typy gwiazd...

  Zakończyło się głosowanie w plebiscycie na 10 najlepszych sportowców Polski 2009 roku. W pierwszym etapie, czytelnicy "Przeglądu Sportowego" za pomocą kuponów do głosowania i internauci na stronie www.mistrzowiesportu.pl mogli typować swoje "10". W drugim etapie będzie można głosować poprzez SMS.

  Na stronie plebiscytu, mistrzowiesportu.pl, ukazują się typy na pierwszą dziesiątkę, nominowanych sportowców oraz legend polskiego sportu. Poniżej przedstawimy ich wybór.

   

 • "Najsilniejsi bracia świata" i "Moje kochane chłopaki"

  W świątecznym wydaniu gazety "SPORT" ukazały się dwa bardzo interesujące artykuły autorstwa redaktora Marka Hajkowskiego pt. "Najsilniejsi bracia świata" i "Moje kochane chłopaki". W pierwszym wywiadzie można przeczytać m.in. o Mistrzostwach Świata w Koreii, krótkie rozmowy z braćmi i ich partnerkami. Drugi zaś to wywiad z Zofią Dołęga, mamą braci Dołęgów. Zapraszamy do czytania.

  >>>Czytaj wywiad<<<

 • Robert wskoczył do dziesiątki

  Głosowanie w plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Lubelszczyzny 2009 roku potrwa jeszcze do 31 stycznia. Ciągle pozycję lidera utrzymuje zawodnik KM Cross Ekoklinkier Lublin Jakub Piątek. Do dziesiątki wskoczył najstarszy z braci Dołęgów, Robert.

   

 • Podsumowanie 2009 roku

  Już jutro pożegnamy rok 2009, który dzisiaj podsumujemy. Dla braci Dołęgów mijający rok był jak najbardziej udany. Swoje dorobki medalowe wzbogacili o złoto Marcina na Mistrzostwach Świata, co było bez wątpienia największym wydarzeniem tego roku. W imprezie międzynarodowej, a dokładniej na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy srebrny medal zdobył Daniel. Do tych sukcesów doliczmy 3 medale (dwa złota Marcina i Roberta, oraz brąz Daniela) w Mistrzostwach Polski Seniorów. Kolejnym sukcesem, tym razem organizacyjnym możemy uznać II Międzynarodowy Turniej „ Bracia Dołęgowie zapraszają”.

  Niestety rok 2009 miał też te gorsze momenty, ale zdecydowanie można powiedzieć że były całkowicie przytłumione sukcesami…  Ta chwila słabości to oczywiście nieudany debiut Daniela w Mistrzostwach Świata.

  Zapraszamy do pełnego podsumowania i przypomnienia wydarzeń w mijającym 2009 roku.

 • Ciężary lekkie jak piórko

  W gazecie "RAZEM" ukazał się wywiad pt. "Ciężary lekkie jak piórko". W artykule kilka pytań do Marcina „Wodza” Dołęgi - dwukrotnego Mistrza Świata w podnoszeniu ciężarów. Dlaczego kobietom mówi „nie”…, co robił o 4 rano przed zawodami w Korei i za co ceni Adama Małysza?

  >>Czytaj wywiad<<

   

 • "Jest wielkim bohaterem, twardziel jakich mało"

  Marcin Dołęga do grona kandydatów w plebiscycie na "10 Najlepszych Sportowców Polski w 2009 roku" organizowanym przez "Przegląd Sportowy" i TVP, a którego patronem jest Onet.pl, dołączył dopiero w grudniu, po tym jak wywalczył mistrzostwo świata w podnoszeniu ciężarów.

   

 • 2009 WORLD RANKING LIST !!!

  „Polska Sztanga” zaprezentowała ostatni już w tym roku „Ranking podnoszenia ciężarów na świecie kobiet i mężczyzn”, wg stanu na dzień 22.12.2009r. To najpełniejsze tego typu opracowanie na świecie, zawierające wyniki ze wszystkich najważniejszych międzynarodowych i krajowych zawodów podnoszenia ciężarów, z dopełnieniem do najlepszych wyników wg zasady „po 1 z każdego kraju”. W czołowych 20-stkach widnieją nazwiska jedynie 3 reprezentantów Polski: Marcin DOŁĘGA (82) – II w 105 kg i XX w +105 kg, Adrian ZIELIŃSKI (89) – VI w 85 kg i Robert DOŁĘGA (77) – XVI w 105 kg > 2009 WORLD RANKING LIST (pdf)
 • CHALLENGE ZŁOTEJ SZTANGI 2009 !

  „Polska Sztanga” zaprezentowała aktualną i już prawdopodobnie ostateczną punktację XVII edycji „Challenge Złotej Sztangi” za 2009 rok. Wśród kobiet zwyciężyła ponownie Marzena KARPIŃSKA (88, Znicz Biłgoraj) – 477 pkt., która podczas listopadowych MŚ w Goyang City „wzbogaciła się” aż o 198 pkt. (VII m + 4 RP Seniorek) i „odskoczyła” na 185 pkt. od II w klasyfikacji Joanny ŁOCHOWSKIEJ (99, UKS Zielona Góra) – 292 pkt., na III uplasowała się Ewa MIZDAL (87, Unia Hrubieszów) – 267 pkt. Wśród mężczyzn na pozycji lidera umocnił się Adrian ZIELIŃSKI (89, Tarpan Mrocza) – 544 pkt., który podczas MŚ Seniorów do swojego dotychczasowego dorobku dołożył jeszcze 108 pkt. (VI m + RP U20), II miejsce przypadło Damianowi WIŚNIEWSKIEMU (86, Zawisza Bydgoszcz) – 242 pkt., natomiast na III z… XXIV awansował mistrz Świata Seniorów z Goyang City – Marcin DOŁĘGA (82, EKOPAK-Jatne Otwock) – 208 pkt. W klasyfikacji zespołowej najlepsze okazały się LKS Znicz Biłgoraj – 619 pkt. wśród kobiet i MGLKS Tarpan Mrocza – 994 pkt. wśród mężczyzn > KLASYFIKACJE
 • Liczę na "10"

  Marcin Dołęga, który w grudniu został mistrzem świata w podnoszeniu ciężarów, został dopisany, jako 21. kandydat w plebiscycie na "10 Najlepszych Sportowców Polski w 2009 roku" organizowanym przez "Przegląd Sportowy" i TVP, a którego patronem jest Onet.pl. W rozmowie z dziennikarzem Tomaszem Kalembą zdradza, jak w szybkim czasie udało mu się wrócić na szczyt.
 • Daniel drugi w Warszawie

  Dziś w hali warszawskiej legii odbył się VII memoriał im. Jacka Gutowskiego. Zwyciężył zawodnik gospodarzy Paweł Faraś (87, Legia, 88,1) - 345 kg (155+190) - 404,0 pkt. Drugie miejsce zajął Daniel Dołęga (88, EKOPAK-JATNE, 103,7) - 347 kg (162+185) 380,1 pkt. Warto dodać że w drugim podejściu w podrzucie najmłodszy z braci Dołęgów atakował 207 kg, które dało by zwycięstwo lecz próba była nie udana, a z trzeciego podejścia Daniel zrezygnował. Trzecie miejsce zajął kolega klubowy Dołęgi, Maciej Przepiórkiewicz (87, EKOPAK-JATNE, 58,7) - 228 (100+128) 340,9 pkt.

   

 • Marcin Dołęga - "złoty" siłacz

  Do grona kandydatów w plebiscycie na "10 Najlepszych Sportowców Polski w 2009 roku" organizowanego przez "Przegląd Sportowy" i TVP, a którego patronem jest Onet.pl, dołączył już w trakcie głosowania. Ale jak najbardziej zasłużenie, bo Marcin Dołęga wywalczył w Goyang City, jako jedyny z Polaków, złoty medal mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów.
 • Jedenastu zwycięzców

  W poniedziałkowym wydaniu gazety "SPORT", pojawił się ciekawy artykuł autorstwa redaktora Marka Hajkowskiego pt. "Jedenastu zwycięzców". Głównym tematem artykułu jest II Międzynarodowy Turniej "Bracia Dołęgowie zapraszają", który odbył się 12 grudnia w Łukowie. Zapraszamy do czytania artykułu. ARTYKUŁ
 • Bracia Dołęgowie zapraszają

  Zwycięstwem Marcina Dołęgi zakończył się II międzynarodowy turniej „Bracia Dołęgowie zapraszają”. Drugie miejsce zajął Gruzin Arsen Kasabijew, a trzecie Adrian Zieliński z Tarpanu Mrocza. Łukowska impreza była jednym z ostatnich tegorocznych wydarzeń w podnoszeniu ciężarów w naszym kraju.

 • Mam cel i do niego zmierzam

  Przedstawiamy wywiad z świeżo upieczonym mistrzem świata Marcinem Dołęgą z gazety "Nasz Dziennik". Przeczytamy w nim między innym o tym jak wyglądają treningi naszego mistrza, oraz o planach na przyszłość. Zapraszamy do czytania. WYWIAD
 • Postaram się odzyskać rekord świata

  - Jestem w stanie odzyskać rekord świata w rwaniu. Wynosi kilogram więcej, niż moje najlepsze osiągnięcie - mówi Marcin Dołęga, mistrz świata w podnoszeniu ciężarów. Prezentujemy Wasz Wywiad z Marcinem Dołęgą.
 • Plebiscyt na Najlepszego sportowca Lubelszczyzny 2009

  Od poniedziałku rozpoczęło się głosowanie na Najpopularniejszego Sportowca Lubelszczyzny 2009 roku. W gronie 36 w tej chwili mianowanych zawodników znajduje się najstarszy z braci Dołęgów - Robert, który w tym roku był V na Mistrzostwach Europy, zdobył kolejny już w swojej karierze tytuł Mistrza Polski oraz był VII na Mistrzostwach Świata.

 • III Gala Mistrzów im. Mariana Zielińskiego

  Znakomitą promocję podnoszenia ciężarów stanowiła trzecia edycja Gali Mistrzów im. Mariana Zielińskiego w Chełmie. Wzięli w niej udział m.in. mistrz świata Marcin Dołęga, Gruzin Arsen Kosabijew czy srebrny medalista olimpijski z Pekinu, Francuz Vencelas Dabaya.
 • Marcin nominowany do plebiscytu na sportowca roku w Polsce!

  Decyzją Komisji Plebiscytowej w dniu 4 grudnia 2009 roku do listy 20 nominowanych sportowców został dodany Marcin Dołęga.Marcin Dołęga jest kandydatem numer dwadzieścia jeden. W gronie nominowanych nie mogło go zabraknąć, bo pod koniec listopada zdobył złoty medal mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów!
 • TVP SPORT w Łukowie!

  12 grudnia br w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1. w Łukowie odbędzie się II Międzynarodowy Turniej w podnoszeniu ciężarów "Bracia Dołęgowie zapraszają". Przed rokiem turniej odbył się po raz pierwszy, a mimo tego okrzyknięto go mianem jednego z najlepszych ciężarowych turnieii w Polsce. Startowali znakomici sztangiści z Polski i Świata, m.in. wicemistrz olimpijski z Pekinu – Łotysz Wiktor Scerbathis, a zmagania zawodników dopingowała ponad tysięczna publiczność. W tym roku turniejem zainteresowały się telewizje TVP SPORT oraz TVP Lublin, które będą relacjonować imprezę w niedzielę o godz. 18:00 na TVP Lublin oraz w poniedziałek tj. 14 grudnia o godz. 17:50 na TVP SPORT. Relacja na obu kanałach będzie trwała 52 minuty. Patrząc na naszą dyscyplinę sportu to można powiedzieć, że przyjazd takich mediów na zawody jest sukcesem. Nawet na Mistrzostwach Europy do 23 lat jakie odbyły się w październiku we Władysławowie telewizja oprócz wiadomości sportowych nie wyemitowała ani minuty.
 • Mistrz świata zaskoczony popularnością

  Ciężarowiec Marcin Dołęga, który w koreańskim Goyang City zdobył mistrzostwo świata w kategorii 105 kg, wrócił już do kraju, ale spokoju jeszcze nie zaznał. - Zainteresowanie ze strony mediów jest bardzo duże - wyznał na antenie radia TokSport.
 • Urodzony, by zdobywać złoto

  Marcin Dołęga mistrzem świata. Sztangista Ekopak Jatne OKS Otwock okazał się najlepszy podczas zawodów w południowokoreańskim Goyang City. To już drugi w karierze tytuł mistrza świata pochodzącego z Łukowa zawodnika. - Tym występem pokazał, jak wspaniałym jest sportowcem - stwierdził Stefan Maciejewski, szef otwockich ciężarów.
  Złoty medal Dołęgi był jedynym, jaki polska reprezentacja przywiozła z Goyang

   

 • III Gala Mistrzów im. M. Zielińskiego

  Już w najbliższą sobotę, 05.12.br w Miejskiej Hali Widowiskowo-Sportowej w Chełmie odbędzie się „III Gala Mistrzów im. Mariana Zielińskiego”, podczas której wystąpią ciężarowcy z Polski, Białorusi, Francji, Gruzji i Łotwy. Gala Mistrzów rozpocznie się o godz. 17:00 a poprowadzi ją znany prezenter telewizyjny i komentator sportowy Przemysław Babiarz, oraz Zygmunt Smalcerz. Na pomoście w Chełmie wystąpią m.in.: Marzena KARPIŃSKA, Ewa MIZDAL, Krzysztof SZRAMIAK, Bartłomiej BONK, Adrian ZIELIŃSKI, Robert, Marcin i Daniel DOŁĘGA oraz goście z zagranicy: Vencelas DABAYA (FRA), Arsen KASABIEV (GEO), Viktors SCHERBATIHS (LAT). Mieli wystartować również Andrey RYBAKOU (BLR) i Andrey ARAMNAU (BLR), lecz jak donosi "Dziennik Wschodni" goście z powodu kontuzji zrezygnowali z przyjazdu do Chełma.
 • Wasz wywiad - zapytaj naszego mistrza świata

  Chcesz zadać pytanie mistrzowi świata w podnoszeniu ciężarów, Marcinowi Dołędze? Teraz, dzięki Onet.pl, "Przeglądowi Sportowemu" i sports.pl, jest to możliwe! Pytania można nadsyłać do piątku, a "Wasz wywiad" zostanie opublikowany w "Przeglądzie Sportowym" oraz na Onet.pl i Sports.pl.
 • Marcin Dołęga mistrzem świata !

  Marcin Dołęga (Ekopak Jatne Otwock) z wynikiem 421 kg w dwuboju zdobył tytuł mistrza świata w kategorii 105 kg w mistrzostwach świata w podnoszeniu ciężarów. Starszy z braci, Robert z wynikiem 391 kg w dwuboju zajął w tej samej kategorii 7 miejsce, a najmłodszy, Daniel startując w najcięższej kategorii + 105 kg spalił wszystkie trzy próby rwania na 175 kg i nie został sklasyfikowany w dwuboju.

   

 • Bracia Dołęgowie jadą na MŚ i tworzą historię

  Tego jeszcze w historii podnoszenia ciężarów nie było! Podczas mistrzostw świata w Goyang City w Korei Południowej (początek imprezy 20 listopada) na pomoście zaprezentują się trzej bracia. Będą nimi pochodzący z Łukowa: Robert, Marcin i Daniel Dołęgowie, którzy swoim występem zapiszą nową kartę w historii światowej sztangi.
 • Listy startowe Mistrzostw Świata

  Dostępne już są listy startowe "77 Mistrzostw Świata Seniorów i 20 Seniorek". Z list zaprezentowanych poniżej wynika że bracia Robert i Marcin wystąpią w kategorii do 105 kg w grupie "A", najmłodszy z braci Daniel, wystąpi zaś w kategorii powyżej 105 kg w grupie "B". Wszystko wskazuje na to że poziom mistrzostw zapowiada się wysoki. LISTY STARTOWE - TERMINARZ

 • Wycieczka Go nie interesuje...

  Pracuję bardzo solidnie, z wyników uzyskiwanych w ostatnich startach jestem zadowolony. Na mistrzostwa świata do Korei Południowej lecę z optymizmem, choć oczywiście niczego nie mogę i nie chcę obiecać - mówi Marcin Dołęga, który razem z pozostałymi reprezentantami Polski na mistrzostwa świata (19-29 listopada) przebywa na zgrupowaniu w Spale.

  Pod koniec maja Marcin Dołęga mówił, że fizycznie czuje się bardzo dobrze. Kolana już go nie bolały, ale jak dodawał po prawie półrocznej przerwie w treningach miał ogromne zaległości. Pytany o mistrzostwa świata odpowiadał, że wszystko będzie zależało od formy.

 • Najnowsze listy startowe MŚ

  Prezentujemy najnowsze listy startowe „Mistrzostw Świata Seniorów i Seniorek”, jakie 20.11.br rozpoczną się w Goyang City (KOR).  Poziom mistrzostw zapowiada się wysoki. > LISTY STARTOWE wg stanu na dzień 10.11.br > KOBIETY, MĘŻCZYŹNI, TERMINARZ MŚ (pdf)

 • Najnowszy ranking Polski!

  „Polska Sztanga” zaprezentowała najnowszą edycję „Rankingu podnoszenia ciężarów” kobiet i mężczyzn oraz juniorek i juniorów do lat 17 wg stanu na dzień 11.11.br Wśród pań najwartościowsze wyniki wg pkt. Sinclaira uzyskały: Marzena KARPIŃSKA (88, LKS Znicz Biłgoraj) – 266,5 pkt, natomiast wśród panów: Marcin DOŁĘGA (82, EKOPAK Jatne Otwock) – 447,1 pkt.
  W kategorii do 105 kg pierwsze dwa miejsca zajmują Robert i Daniel Dołęgowie z wynikiem odpowiednio 398 i 391 kg. W kategorii plus 105 kg, z wynikiem  415 kg prowadzi Marcin DOŁĘGA (82, EKOPAK Jatne Otwock), trzeci jest Robert DOŁĘGA (77, Orlęta Łuków) - 394 kg, a czwarty Daniel DOŁĘGA (88, EKOPAK Jatne Otwock) - 383 kg. > RANKING KOBIET: seniorki, U17 i MĘŻCZYZN: seniorzy, U17 (pdf)
 • XVII CHALLENGE ''ZŁOTEJ SZTANGI'' !

  „PSz” zaprezentowała aktualną punktacją XVII edycji „Challenge Złotej Sztangi” wg stanu na dzień 10.11.br, uwzględniającą zakończone przed dwoma dniami „Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do 17 lat” oraz „Młodzieżowe Mistrzostwa Europy do 23 lat” we Władysławowie. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajmuje Marzena KARPIŃSKA (88, LKS Znicz Biłgoraj) – 279 pkt. Wśród mężczyzn, z przewagą ponad 200 pkt, prowadzi Adrian ZIELIŃSKI (89, Tarpan Mrocza) – 436 pkt. Największy awans w klasyfikacji zanotował srebrny medalista MME z Władysławowa – Daniel DOŁĘGA (88, EKOPAK-Jatne Otwock) - 103 pkt, który awansował z 48 pozycji na 9 miejsce. Tuż za nim na 10 pozycji jest Robert DOŁĘGA (77, Orlęta Łuków) - 100 pkt, a na 22 miejscu Marcin DOŁĘGA (82, EKOPAK-Jatne Otwock) - 50 pkt, który dotychczas punktował tylko na Mistrzostwach Polski w Polkowicach. W klasyfikacji klubowej prowadzą: WLKS Siedlce – 547 pkt. wśród pań i Tarpan Mrocza – 886 pkt. wśród panów > KLASYFIKACJE
 • Trzech braci na MŚ

  Trener kadry mężczyzn w podnoszeniu ciężarów Mirosław Choroś powołał siedmiu zawodników na mistrzostwa świata, które w drugiej połowie listopada zostaną rozegrane w Goyang City w Korei Południowej. Trzej z nich to bracia Dołęgowie - Marcin, Robert (obaj 105 kg) i Daniel (+105 kg), którzy na pomost wyjdą 29 listopada.
 • Wstępne listy startowe Mistrzostw Świata w Goyang!

  Prezentujemy wstępne listy startowe „Mistrzostw Świata Seniorów i Seniorek”, jakie 20.11.br rozpoczną się w Goyang City (KOR). W chwili obecnej, na listach startowych znajdują się nazwiska 157 zawodniczek i 399 zawodników z ponad 60 państw świata, w tym 16 z Polski (7K+9M). Poziom mistrzostw zapowiada się bardzo wysoki,  tym bardziej, że wiele państw (m. in. Chiny) nie nadesłały jeszcze swoich zgłoszeń. > LISTY STARTOWE: KOBIET i MĘŻCZYZN, TERMINARZ MŚ (pdf)

 • Zwycięstwo Tarpana Mrocza!

  Zawodnicy klubu MGLKS Tarpan Mrocza zostali drużynowymi mistrzami Polski w podnoszeniu ciężarów. Drugie miejsce zajął KS Budowlani Opole, a trzecie - CLKS Mazovia Ciechanów. Turniej finałowy z udziałem sześciu najlepszych zespołów po trzech rundach ligi odbył się w sobotę w Bydgoszczy. W finale tym startowali wszyscy trzej bracia Dołęgowie. W pierwszej grupie wystąpił najs